Mary Steenburgen als Ginny Grainger | |
Gary Basaraba als Jack Grainger | |
Elisabeth Harnois als Abbie Grainger | |
Arthur Hill als Caleb Grainger | |
Wayne Robson als Harry Dickens | |
Jan Rubeš als Santa Claus | |
Elias Koteas als Eddie | |
Robbie Magwood als Cal Grainger | |
Michelle Meyrink als Betty | |
Harry Dean Stanton als Gideon | |
Sarah Polley als Molly Monaghan | |
Graham Jarvis als Frank Crump | |
Timothy Webber als Herbie Conklin | |
Joy Thompson als Mrs. Monaghan | |
John Friesen als Mr. Noonan | |
Debra McGrath als Mrs. Noonan | |
Julie Beaulieu als Noonan Child | |
Geremy Dingle als Noonan Child | |
Jane Schoettle als Bank Teller | |
Damir Andrei als Bank Manager | |
Amah Harris als Girl in Bank | |
Rita Tuckett als Mrs. Claus | |
Sam Malkin als Garage Mechanic | |
Gareth Bennett | |
Alf Humphreys | |
Robin McCulloch | |
Rodger Barton | |
John E. Johnson | |
Gary Bush | |
Robert King | |
Genevieve Appleton |
Phillip Borsos | Director |
Janet Hirshenson | Local Casting |
Frank Tidy | Director of Photography |
Debbie Cooke | Production Coordinator |
Joe Grimaldi | Sound Re-Recording Mixer |
Peter O'Brian | Producer |
Gail Carr | Casting |
Barry Healey | Story |
Tony Hall | Art Direction |
Thomas Meehan | Story |
Ken Clark | Set Dresser |
Gail Harvey | Still Photographer |
Michael O'Farrell | Sound Effects Editor |
Sidney Wolinsky | Editor |
Tony Lucibello | First Assistant Director |
Alistair MacRae | Assistant Art Director |
Michael MacDonald | Associate Producer |
Fred Roos | Executive In Charge Of Production |
Michael Hirshenson | Casting Associate |
Fred Ionson | Transportation Coordinator |
Jane Jenkins | Local Casting |
David Coatsworth | Production Manager |
David Till | Third Assistant Director |
Caroline George-Kohne | Assistant Art Director |
Bryan Charboneau | Hairstylist |
Robin Leigh | ADR Editor |
Nancey Pankiw | Assistant Art Director |
Beverly Carr | Makeup Artist |
David Neil Trifunovich | Special Effects |
Richard Cadger | ADR Editor |
Tony Marrero | Hairstylist |
J. Tracy Budd | Special Effects |
Glen Gauthier | Dialogue Editor |
David Appleby | Sound Re-Recording Mixer |
Phillip Borsos | Story |
Thomas Meehan | Writer |
William H. Orr | Special Effects |
T.J. Scott | Stunt Coordinator |
Rondi Johnson | Set Decoration |
Robert Saad | Camera Operator |
Alicia Keywan | Assistant Art Director |
Debra Gjendem | Assistant Art Director |
Mark S. Freeborn | Property Master |
Jill Simpson | Casting Associate |
Alison Clark | Sound Effects Editor |
Gustave Meunier | Set Dresser |
Fred Roos | Associate Producer |
Dennis Kirkham | Set Dresser |
Prudence Emery | Unit Publicist |
Peter Thillaye | Sound Effects Editor |
Bonnie Timmermann | Local Casting |
Phillip Borsos | Executive Producer |
Bruce Nyznik | Sound Designer |
Olga Dimitrovová | Costume Design |
Ann Brodie | Makeup Designer |
John Thomas | Special Effects Coordinator |
Elizabeth Scherberger | Second Assistant Director |
Bill Brodie | Production Design |
Alan Geldart | Sound Effects Editor |
Don White | Sound Re-Recording Mixer |
Denise McCormick | Music Editor |
Penelope Hynam | Continuity |
George Pothitos | Dialogue Coach |
Michael Conway Baker | Original Music Composer |
Tom Doherty | Assistant Art Director |