Steven Seagal als Professor Robert Burns | |
Michelle Goh als Tommie Ling | |
Corey Johnson als Ed Grey | |
Tom Wu als Li Bo | |
Bruce Wang als Tang Zhili, 'The Bird' | |
Ozzie Yue als Fang Lee, 'The Barber' | |
Chike Chan als Mr. Chang | |
Hon Ping Tang als Sai Lo | |
Dave Wong als Yin Quinshi | |
Chooye Bay als Wong Dai | |
Elaine Tan als Luo Yi | |
Michael J. Reynolds als Dean | |
Kata Dobó als Maya Burns | |
Vincent Wong als Luo Dazhong | |
Ray Charleson als Harry 'Crash' Kupper | |
MC Harvey als King | |
Che Kim-Fai als First Monk | |
Li Hou Kai als Second Monk | |
Stephen Chang als Mr. Chang (uncredited) | |
Sang Lui als Mahjong Parlor Thug #1 | |
David Tan als Mahjong Parlor Thug #2 | |
Giselle Tcherniak als Tattoo Artist #1 | |
Eloise Lovell Anderson als Tattoo Artist #2 | |
Chris Pavlo als Lt. Luc Breton | |
Shero Rauf als Prisoner (uncredited) | |
Gizelle D'Cole als Tatoo Artist Dianna (uncredited) |
Michael Oblowitz | Director |
Danny Lerner | Writer |
George Furla | Producer |
Dimiter Petkov | Set Decoration |
Dimitrina Stoyanova | Hairstylist |
Mark Lanza | Sound Effects Editor |
Mark Vargo | Camera Operator |
Krasimir Shtabekov | Boom Operator |
Willie Botha | Special Effects Supervisor |
Joro Mihailov | Chief Lighting Technician |
Valentin Valkov | Location Manager |
Dennis Dimster | Screenplay |
Danny Lerner | Producer |
Milosav Hugasian | Visual Effects Coordinator |
Cole S. McKay | Stunt Coordinator |
Veselin Karadjov | Location Manager |
Bogomil Petrov | Location Manager |
Shawn Pierce | Music Editor |
Randall Emmett | Producer |
Ivon Ivanova | Makeup Artist |
Scott Coulter | Visual Effects Producer |
Ezra Dweck | Sound Re-Recording Mixer |
Andrew Midgley | Visual Effects Producer |
Kaloian Vodenicharov | Stunt Coordinator |
Bobby Ranghelov | Production Manager |
Vladimir Kaloyanov | Sound Recordist |
Jordan Markov | Visual Effects Editor |
Stefan Tchakarov | Visual Effects Supervisor |
Bryony Foster | Set Decoration |
Anna Hadzhieva | Art Department Coordinator |
Valentina Mladenova | Art Direction |
Sofi Hvarleva | Makeup Artist |
Jake Eberle | Sound Effects Editor |
Jeremy Zimmermann | Casting |
Jonathan Wales | Sound Re-Recording Mixer |
Roy Hay | Original Music Composer |
Kim Robinson | Script Supervisor |
Mark Vargo | Director of Photography |
Rosanna Norton | Costume Design |
Rositsa Tsanovska | Hairstylist |
Denise Brady | Sound Effects Editor |
Robert Jackson | Sound Effects Editor |
Katya Ivanova | Wardrobe Supervisor |
John Thompson | Producer |
Jerry Gilbert | Sound Re-Recording Mixer |
Ashley Waldron | Music Supervisor |
Franklin A. Vallette | Assistant Director |
Dirk Buchmann | Property Master |
Lyubo Samardjiev | Set Designer |
Evan T. Chen | Sound Editor |
Yuda Tatarko | Gaffer |
Donald Bruce | Production Controller |
Robert A. Ferretti | Editor |
Shimon Sabach | Key Grip |
Charlie Variyski | Assistant Editor |
Lau Chi-Ho | Fight Choreographer |
Steven Seagal | Producer |
Michael Seymour | Production Design |
Carlos Silva Da Silva | Art Direction |
Russell Farmarco | ADR Supervisor |
Michael Adkisson | Visual Effects Supervisor |
Plamen Somov | Camera Operator |
Emil Topuzov | Camera Operator |
Steve Hart | Stunts |
Asen Asenov | Stunts |
Ted Barba | Stunt Driver |
Sonya Atanasova | Stunts |
Dimiter Doichinov | Stunts |
Boaz Davidson | Executive Producer |
Stanimir Stamatov | Stunts |