Jonny Weston als David Raskin | |
Sofia Black-D'Elia als Jessie Pierce | |
Sam Lerner als Quinn Goldberg | |
Allen Evangelista als Adam Le | |
Virginia Gardner als Christina Raskin | |
Amy Landecker als Kathy Raskin | |
Gary Weeks als Ben Raskin | |
Macsen Lintz als David, Age 7 | |
Gary Grubbs als Dr. Lou | |
Michelle DeFraites als Sarah Nathan | |
Jamila Thompson als Marina | |
Katie Garfield als Liv | |
Hillary Harley als Blonde | |
Courtney Bowers als Jessie's Friend | |
Patrick Johnson als Todd | |
Joshua Brady als Break Up Guy | |
Danielle Rizzo als Break Up Girl | |
Mychael Bates als Car Salesman | |
Onira Tarés als Lotto Woman | |
Mani Yarosh als Ingrid | |
Andrew Benator als Ace Hardward Employee | |
Aaron Marcus als History Teacher | |
André Nemec als Newscaster | |
Anthony Reynolds als Policeman | |
Ben McKee als Imagine Dragons | |
Daniel Platzman als Imagine Dragons | |
Dan Reynolds als Imagine Dragons | |
Wayne Sermon als Imagine Dragons | |
Agnes Mayasari als Bikini Girl (uncredited) | |
Fred Galle als Music Industry Mogul (uncredited) | |
Johnny Otto als Newscaster (uncredited) |
Dean Israelite | Director |
Jason Pagan | Writer |
Michael Bay | Producer |
Andrew Form | Producer |
Bradley Fuller | Producer |
Martin Bernfeld | Editor |
Julian Clarke | Editor |
Denise Chamian | Casting |
Maher Ahmad | Production Design |
Mary Jane Fort | Costume Design |
Kimberly Greene | Makeup Department Head |
Jessica Jackson | Art Department Coordinator |
Dustin Berry | Art Department Coordinator |
David H. Nash | Construction Coordinator |
Lee Alan McConnell | Special Effects Coordinator |
Matthew Hackett | Animation |
Seong Joon Lee | Animation |
Karen Czukerberg | Visual Effects Producer |
Charlotte Raffi | Visual Effects Producer |
Steve Rhee | Visual Effects Editor |
Mark Owen Forker | Visual Effects Supervisor |
Joulles Wright | Costume Supervisor |
Cheryl Starbuck | Script Supervisor |
Melissa Yonkey | Hair Department Head |
Anna Zenner | Hairstylist |
Jerome Allen | Key Hair Stylist |
Lay'Na Anderson | Key Makeup Artist |
Saj Mack | Makeup Artist |
Dionne Pitsikoulis | Makeup Artist |
David Smith | Set Decoration |
Matthew J. Lloyd | Director of Photography |
Lynsey Mouer | Art Department Assistant |
Vincent Bates | Art Department Production Assistant |
Greg Gonzalez | Assistant Property Master |
Joshua Min | Concept Artist |
Kouji Tajima | Concept Artist |
Laurent Ben-Mimoun | Conceptual Illustrator |
Melissa Kennedy | Construction Buyer |
Brett Andrews | Property Master |
Mychael Bates | Property Master |
Rob Hamby | Propmaker |
Randy Lewallen | Scenic Artist |
Sam Carter | Set Dresser |
Nathan S. Clark | Set Dresser |
Michael Green | Set Dresser |
Bradley Huffman | Set Dresser |
Tam O'Brien | Set Dresser |
Jason Vigdor | Set Dresser |
'Jamie' James Free | Set Dresser |
Martin L. Mercer | Storyboard Artist |
Evan Woolery | Storyboard Artist |
Daniel John Lerch | Assistant Chief Lighting Technician |
Meiklejohn Pate | Best Boy Grip |
Dana Morris | Camera Operator |
Torey Lenart | Camera Production Assistant |
David McLean | Chief Lighting Technician |
Greg Argarin | Chief Lighting Technician |
Jonathan Carbonaro | Digital Imaging Technician |
Kyle Spicer | Digital Imaging Technician |
Benjamin Rowland | Drone Pilot |
Chris Antignane | Electrician |
Jermaine Brantley | Electrician |
Keith Cutler | Electrician |
Brittany Regan | Electrician |
Alexander G. Smith | Electrician |
Dennis Winkler | Electrician |
James Stockton | Electrician |
David Edsall | First Assistant Camera |
Chris Birdsong | First Company Grip |
Kurt Kornemann | First Company Grip |
Brian Malone | First Company Grip |
Bill Chapman | Grip |
Lance Flowers | Grip |
Steve Kupfer | Grip |
Allen Robinson | Grip |
Jake Ures | Grip |
Doyle Petty | Grip |
Patrick Schlote | Grip |
Richard Dennis Kinnard | Lighting Technician |
David McLendon | Lighting Technician |
David Shakibanasab | Rigging Gaffer |
Benny Smyth | Rigging Grip |
Ross Davis | Second Assistant Camera |
Ron Ruanphae | Second Assistant Camera |
Paige Jarvis | Second Company Grip |
Guy D'Alema | Still Photographer |
Charles S. Hodes | Still Photographer |
Sam Tedesco | Location Manager |
André Nemec | Executive Producer |
Josh Appelbaum | Executive Producer |
Vicki Dee Rock | Executive Producer |
Brian Adams | Electrician |
Christina Fong | Second Assistant Director |
Robert East | CG Supervisor |
Andrew Deutschman | Writer |