Resident Evil (2002)

Horror, Actie, Sciencefiction
Bij het begin van de 21ste eeuw is de Amerikaanse multinational Umbrella Corporation uitgegroeid tot de absolute marktleider op het vlak van grensverleggende computertechnologie en het ontwikkelen van nieuwe geneesmiddelen. De politieke en economische invloed van het bedrijf op de samenleving is enorm. Slechts weinigen weten echter dat de onderneming zich voornamelijk bezighoudt met het onderzoek naar nieuwe biologische wapens en de genetische manipulatie van cellen. Wanneer er een dodelijk virus uitbreekt in 'The Hive', het geheime, ondergrondse labo van het bedrijf, stuurt de overheid een groepje elitesoldaten ter plaatse om te voorkomen dat de situatie uit de hand loopt.

Resident Evil Film Info

Score: 6.6/10 van 4754 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2002-03-15
Lengte: 100 Minuut / 1:40
Regisseur: Paul W. S. Anderson
Schrijver: Paul W. S. Anderson
website: http://www.sonypictures.com/movies/residentevil/index.html
Productie Studios: Screen Gems, Impact Pictures, Davis Films, New Legacy, Constantin Film
Productie Land: Canada, France, Germany, United Kingdom, United States of America


Resident Evil Trailer


Milla Jovovich
als Alice
Michelle Rodriguez
als Rain
Eric Mabius
als Matt
James Purefoy
als Spence
Martin Crewes
als Kaplan
Colin Salmon
als One
Pasquale Aleardi
als J.D
Heike Makatsch
als Lisa
Ryan McCluskey
als Mr. Grey
Indra Ové
als Ms. Black
Oscar Pearce
als Mr. Red
Anna Bolt
als Dr. Green
Joseph May
als Dr. Blue
Robert Tannion
als Dr. Brown
Jaymes Butler
als Clarence
Stephen Billington
als Mr. White
Fiona Glascott
als Ms. Gold
Liz May Brice
als Medic
Torsten Jerabek
als Commando 1
Marc Logan-Black
als Commando 2
Michaela Dicker
als Red Queen
Jason Isaacs
als Dr. William Birkin (uncredited)
Sammi Davis Production Coordinator
Paul W. S. Anderson Screenplay
Paul W. S. Anderson Director
Paul W. S. Anderson Producer
Jeremy Bolt Producer
Robert Kulzer Executive Producer
Robyn Ray Casting
Bernd Eichinger Producer
Volkhart Buff Stunt Coordinator
Alexander Berner Editor
Marco Beltrami Original Music Composer
Samuel Hadida Producer
David Johnson Director of Photography
David Johnson Camera Operator
Richard Bridgland Production Design
Richard Bridgland Costume Design
Tony Reading Supervising Art Director
Christine Rothe Production Executive
Lisa Geffcken-Reinhard Foley Supervisor
Marilyn Manson Original Music Composer
Jörg Widmer Steadicam Operator
Iris Müller Extras Casting
Michael Kranz Sound Re-Recording Mixer
Matt Grimes ADR Editor
Silvia Tollmann Unit Production Manager
Roland Winke Sound Mixer
Barrie Gower Prosthetic Supervisor
Chris Symes Co-Producer
Victor Hadida Executive Producer
Jan Sebastian Ballhaus First Assistant Director
Noemi Hampel Foley Editor
Peter Gleaves ADR Mixer
Junkie XL Additional Music
Bharat Nalluri Second Unit Director
Paul Goldsmith Third Assistant Director
Daniel S. Kletzky Executive Producer
Stefan Grandinetti Clapper Loader
Astrid Kühberger Art Department Manager
Philip Elton Draughtsman
Colin Jackman Sculptor
Volker Lorig Special Effects Technician
Valeska Schitthelm Hairstylist
Christina Smith Makeup Artist
Danny Hunter Property Master
Yoshiki Okamoto Executive Producer
Liz Gallacher Music Supervisor
Simon Emanuel Second Assistant Director
Christian Almesberger Focus Puller
Sparka Lee Hall Costume Assistant
Martin Gaskell Animatronic and Prosthetic Effects
Bjorn Ole Schroeder ADR Supervisor
Joo Fürst Foley Artist
Isabel Prochnow Post Production Coordinator
Ravi Bansal Production Illustrator
John Kurlander Technical Supervisor
Mike Gabrawy Associate Producer
Matt Kasmir Compositing Artist
Philipp Sellier Foley Mixer
Suzanne M. Smith Casting
Andy Garner Makeup Effects
Rachael Penfold Head of Production
Björn Rehbein Hairstylist
Ingeborg Heinemann Art Department Coordinator
Norbert Zich Dolby Consultant
Toska Hartmann Set Runner
Dusan Strugar Senior Animator
Hasso von Hugo Key Makeup Artist
Christine Jahn Post Production Supervisor
Jörg Baumgarten Art Direction
Rolf Konow Still Photographer
Pauline Fowler Animatronic and Prosthetic Effects
Matthew Skelding ADR Recordist
Martin Asbury Storyboard Artist
Caroline Sax Script Supervisor
Dieter Bähr Key Grip
Penny Crawford Set Decoration
Albert Botha Line Producer
Friderike Roessler Hairstylist
Anete Conrad Assistant Art Director
Gerd Nefzer Special Effects Coordinator
Gerd Nefzer Special Effects Supervisor
John Charles Software Engineer
Anette Tirler Costume Assistant
Frank Casaretto Sound Editor
Muriel Gérard Production Manager
Muriel Gérard Visual Effects Coordinator
Stefan Busch Supervising Sound Editor
Ulf Sturhann Construction Coordinator
Philipp Hübner Leadman
Philipp Hübner Carpenter
Marion Gerhardt Location Scout
Adam Quinn First Assistant Camera
Warnar Van Eeden Choreographer
Susen Jarmuske Driver
Mirjam Weber Production Office Assistant
Frank Guhn Set Medic
René Bellmann Stunts
Francois Frey Unit Publicist
Paul Elman Visual Effects Editor
Andreas Lautil Color Timer
Franziska Schmidt-Kärner First Assistant Editor
Udo Kowalczyk Best Boy Electric
David Reppen Electrician
Edgar Auell Gaffer
Helga Ploiner Production Accountant
Ian Frost Researcher
Alois Unger Boom Operator
Marco Raab Sound Designer
Phil Bignell 3D Supervisor
Richard Yuricich Visual Effects Producer
Esther Fischer Unit Manager
Louis Elman ADR Voice Casting
Glenn König Grip
Kris Wood Playback Coordinator
Tabitha Dean Visual Effects Editor
Rachel Ward Senior Animator
Chris Coxon Animatronics Designer
Patricia Ferbeck Negative Cutter
Kerstin Biermann Assistant Production Coordinator
Natasha Ockrent Casting Assistant
Joao Gonzaga Silveira Swing
Penny Leyton Senior Animator
Peter McDonald Animation
Ernestine Kahn Dialogue Coach
Jemma Scott-Knox-Gore Contact Lens Technician
Claudia Maria Braun Costume Assistant
Elke Freitag Costume Assistant
Astrid Lafos Costume Assistant
Renate Siegl Negative Cutter
Sandra Stier Negative Cutter
James Furlong Animation
Vlad Holst Animation
Nic Nicholas Animation
Simon Payne Animation
Mark Hodgkins Senior Animator
Virgil Manning Senior Animator
John Hardwick Compositing Artist
Scott Marriott Compositing Artist
Steve Tizzard Compositing Artist
Sonja Mecke Assistant Accountant
Hannes Patry Assistant Accountant
Anna Schmigalla Assistant Accountant
Nicola zu Stolberg Unit Publicist
Sylvio Lienert Special Effects Assistant
Liza Brzonskalla Additional Wardrobe Assistant
Almut Gramer Assistant Makeup Artist
Ludolf Böhm Dressing Prop
Rainer Winkler Assistant Electrician
David Bergendahl Assistant Location Manager
Georg Naschke Music Consultant
Robin von der Leyen Executive Assistant
Joerg Kraft Production Driver
Zulfiquar Rahman Production Runner
Susann Pataki Production Secretary
Thomas Heyn Standby Rigger






















ikwilfilmskijken © 2021