Michael Fassbender als Brandon | |
Carey Mulligan als Sissy | |
James Badge Dale als David | |
Nicole Beharie als Marianne | |
Lucy Walters als Woman on Subway Train | |
Mari-Ange Ramirez als Alexa | |
Alex Manette als Steven | |
Hannah Ware als Samantha | |
Elizabeth Masucci als Elizabeth | |
Rachel Farrar als Rachel | |
Loren Omer als Loren | |
Lauren Tyrrell als Hostess | |
Marta Milans als Cocktail Waitress | |
Jake Siciliano als Skype Son | |
Robert Montano als Waiter | |
Charisse Bellante als Live Chat Woman | |
Amy Hargreaves als Hotel Lover | |
Anna Rose Hopkins als Carly | |
Chazz Menendez als Muscular Boyfriend | |
Carl Low als Bouncer | |
Calamity Chang als Late Night Lover #1 | |
Deedee Luxe als Late Night Lover #2 | |
Stanley Mathis als Conductor | |
Wenne Alton Davis als Police Officer |
Iain Canning | Producer |
Abi Morgan | Screenplay |
Steve McQueen | Director |
Sean Bobbitt | Director of Photography |
Eva Z. Cabrera | Script Supervisor |
Emile Sherman | Producer |
Heather Loeffler | Set Decoration |
Joe Walker | Editor |
Charles Kulsziski | Art Direction |
Ma Kalaadevi Ananda | Makeup Department Head |
Judy Becker | Production Design |
Paul Cotterell | Sound Re-Recording Mixer |
Ben Barker | Sound Effects Editor |
Ken Ishii | Sound Mixer |
Niv Adiri | Sound Re-Recording Mixer |
Steve McQueen | Screenplay |
David C. Robinson | Costume Designer |
Robert Walak | Executive Producer |
Harry Escott | Original Music Composer |
Avy Kaufman | Casting Director |
Ian Neil | Music Supervisor |
Manny Siverio | Stunt Coordinator |
Atilla Salih Yücer | First Assistant Director |
Tessa Ross | Executive Producer |
Bergen Swanson | Co-Producer |
Peter Hampden | Executive Producer |
Timothy Naylor | Camera Operator |
Tim Haslam | Executive Producer |
Roy Farfel | Stunt Coordinator |
Danielle Blumstein | Unit Production Manager |
Jolian Blevins | Second Assistant Director |
Bill Newell | Gaffer |
Juanita Townsend | Key Hair Stylist |
Charlie Dibe | Production Coordinator |
Emma Zee | Post Production Supervisor |
Anguibe Guindo | Boom Operator |
David Velasco | Location Manager |
Glenn Freemantle | Sound Supervisor |
Siobhan Boyes | Post Production Coordinator |
Matt Amenta | Property Master |
Rob Harlow | Key Grip |
Nick London | Key Makeup Artist |
Erin Hicks | Hair Department Head |
Hugo Adams | Foley Editor |
Andrea King | Foley Artist |
Niv Adiri | Sound Editor |
Joe Origlieri | Sound Mixer |
Abbot Genser | Still Photographer |
Sean Farrow | Visual Effects Supervisor |
Jack Stew | Foley Artist |
Lee Clappison | Colorist |
Jerry Ramsbottom | Assistant Editor |
Craig Lindberg | Special Effects Makeup Artist |
Tracey Josephs | Head of Production |
Fiona Morham | Head of Production |
Cedric Vara | Second Second Assistant Director |
Kimberly Asa | Art Department Coordinator |
Meredith Lippincott | Art Department Production Assistant |
Tim Atkins | ADR Recordist |
Paul Cotterell | ADR Editor |
Mark DeSimone | ADR Mixer |
Michael Fowler | ADR Recordist |
Glenn Freemantle | Sound Designer |
Rob Hughes | ADR Mixer |
Adam Mendez | Foley Recordist |
Adrian Banton | Digital Compositor |
Luke Butler | Digital Effects Supervisor |
Naomi Butler | Digital Compositor |
Tom Collier | Digital Effects Supervisor |
Stefan Drury | Visual Effects |
James Elster | Digital Compositor |
Emelie Nilsson | Digital Compositor |
Antonio Rodríguez Díaz | Digital Compositor |
Katie Roehrick | Visual Effects Coordinator |
Lucy Tanner | Visual Effects Coordinator |
Aneikit Bonnel | Key Costumer |
Alex Bovaird | Assistant Costume Designer |
Rose Marie Cappelluti | Wardrobe Supervisor |
Barbara Hause | Wardrobe Supervisor |
Brittany Loar | Costume Coordinator |
Thomas M. Smalley | Set Costumer |
David Butterworth | Orchestrator |
Stephanie Blackwood | Assistant Production Coordinator |
Neil Cairns | Post Production Accountant |
Charlotte Fleck | Dialect Coach |
Kaelan Kelly-Sordelet | Production Assistant |
Laurie Osmond | Epk Producer |