Ian Ziering als Fin Shepard | |
Tara Reid als April Wexler | |
Cassandra Scerbo als Nova Clarke | |
Masiela Lusha als Gemini | |
Olivia Newton-John als Orion | |
Chloe Lattanzi als Electra | |
Billy Barratt als Gil Shepard | |
Chris Kattan als British Prime Minister | |
Cody Linley als Matt Shepard | |
Russell Hodgkinson als Steven Beck | |
Clay Aiken als Llewelyn | |
Gilbert Gottfried als Ron McDonald | |
Greg Louganis als Zico | |
Fabio als The Pope | |
Dolph Lundgren als Mature Gil Shepard | |
Yanet Garcia als Chara | |
Porsha Williams als Andromeda | |
Katie Price als Connery | |
Louie Spence als Calvin the Clerk | |
Bret Michaels als Bret Michaels | |
Tom Daley als Tom Daley | |
Charo als The Queen | |
Shel Rasten als Prince | |
Nichelle Nichols als Secretary General of NATO | |
David Naughton als Ambassador Kessler | |
Lucy Pinder als Swedish Ambassador | |
Jena Sims als NATO Delegate Lee | |
Ross Mullan als Dr. Wobbegon | |
Casey Batchelor als Lady Anne | |
Luisa Zissman als The Duchess | |
India Thain als Dottie The Maid | |
Noush Skaugen als Helga The Maid | |
Abby Miller als Dr. Bramble | |
Geraldo Rivera als Dr. Angel | |
Sasha Cohen als Olympic Ice Skater | |
Anthony C. Ferrante als Dundee | |
Gus Kenworthy als Skier | |
Caprice Bourret als Polaris | |
Claudia Jordan als Ursa | |
Tony Hawk als The Hawk | |
Spencer Matthews als Sailor Dan | |
John Hennigan als Rodolfo | |
Dan Fogler als Dan Fogler | |
Margaret Cho als Simone | |
Tiffany Pollard als Vega | |
Downtown Julie Brown als Vatican Consigliere | |
Jai Rodriguez als Peter | |
Benjy Bronk als Howard Beale | |
Yoshie Morino als Jasmine | |
Bai Ling als Mira | |
Kate Garraway als Kate Garraway | |
Laura Tobin als Laura Tobin | |
Karl Stefanovic als Karl Stefanovic | |
Jeff Rossen als Jeff Rossen | |
Kathie Lee Gifford als Kathie Lee Gifford | |
Al Roker als Al Roker | |
Hoda Kotb als Hoda Kotb | |
Cat Greenleaf als Cat Greenleaf | |
Zoe Dingwall als NATO member / customer in pub | |
Adam Dingwall als NATO member / customer in pub | |
Paul O'Kelly als Pedestrian (uncredited) | |
Doug Censor Martin als Jack the Helicopter Pilot | |
Liliana Nova als Svetlanda | |
LaChelle Hunt als Pisces | |
Nathalie Odzierejko als Nicola | |
Audrey Latt als Japanese Hotel Kid | |
Brady Latt als Japanese Hotel Kid | |
Moise Latt als Japanese Hotel Kid | |
Shinji Kinoshita als Shin | |
Edward Grimes als Cameron | |
John Grimes als Mick | |
Samantha Fox als Ms. Moore | |
Charlotte Hawkins als Charlotte Hawkins | |
Lisa Wilkinson als Lisa Wilkinson | |
Kemar als Claude | |
Daniel Eghan als Royal Guard (uncredited) | |
Elena Valdameri als Pedestrian (uncredited) | |
Kishore Bhatt als London Tourist (uncredited) | |
Raj Awasti als London Tourist (uncredited) | |
Jag Patel als London Tourist (uncredited) |
Anthony C. Ferrante | Director |
Scotty Mullen | Writer |
David Michael Latt | Producer |
Chris Cano | Original Music Composer |
Chris Ridenhour | Original Music Composer |
Ryan Broomberg | Director of Photography |
Ana Florit | Editor |
Ryan Mitchelle | Editor |
Lee Mountjoy | Casting |
Scotty Mullen | Casting |
Felix Coles | Production Design |
Rumyan Dimitrov | Art Direction |
Luis San Martin | Art Direction |
Vyarka Sirkova | Costume Design |
Kim Tizard-Lee | Costume Design |
Natalie Martins | Still Photographer |
Michael Meilander | Line Producer |
Thunder Levin | Characters |
Tara Reid | Co-Executive Producer |
Ian Ziering | Co-Executive Producer |
Chris Regina | Associate Producer |
David L. Garber | Co-Producer |
Paul Bales | Executive Producer |
David Rimawi | Executive Producer |
Jennifer Drew | Makeup Artist |
Scarlett O'Connell | Makeup Department Head |
Scarlett O'Connell | Hair Department Head |
Rebeca Ovadia | Makeup Artist |
Anita Stevens | Makeup Artist |
Maximilian Elfeldt | Production Supervisor |
LaChelle Hunt | Production Manager |
Esther Elise Johnson | Production Supervisor |
Asya Chakarova | Assistant Director |
Sammy James Britten | Carpenter |
Shean Caisley | Carpenter |
Ross Davidson | Property Master |
Ryan Paul McCarthy | Propmaker |
Luca Cafarelli | Boom Operator |
Clifton Carlson | Sound Effects Editor |
Michael Hardman | ADR & Dubbing |
Atanas Peichev | Sound Recordist |
Lisa Ries | Supervising Sound Editor |
Kelly Stewart | Boom Operator |
Sasha Burrow | Visual Effects Coordinator |
Glenn Campbell | Visual Effects Supervisor |
Scott Wheeler | Visual Effects Producer |
Stanimir Stamatov | Stunt Coordinator |
Alex Terzieff | Stunt Coordinator |
James Blackburn | Steadicam Operator |
Christopher B Broomfield | Best Boy Electric |
Austin Paley | Drone Operator |
Brittany Joyner | Assistant Editor |
Max Sun | Assistant Editor |
Marisela Delgado | Production Coordinator |
Andrea Ogunbadejo | Production Coordinator |
John Heard | In Memory Of |
Kristina Sakizli | Third Assistant Director |
Josh Van Houdt | Associate Producer |
Zahari Grozdanov | Stunts |
Radka Petkova | Stunts |
Georgi Dimitrov | Stunts |
Ivailo Dimitrov | Stunts |
Genadiy Ganchev | Stunts |
Kalin Kerin | Stunts |
Danko Jordanov | Stunts |
Kiril Todorov | Stunts |
Vencislav Stojanov | Stunts |
Stanimir Stamatov | Second Unit Director |