Sjakie en de Chocoladefabriek (2005)

Avontuur, Komedie, Familie, Fantasie
Chocolade-fabrikant Willy Wonka schrijft een prijsvraag uit waarmee vijf gelukkigen een rondleiding door zijn fabriek kunnen krijgen. Charlie is één van de winnaars. Tijdens de rondleiding krijgen de andere kinderen één voor één met pech te maken.

Sjakie en de Chocoladefabriek Film Info

Score: 7.05/10 van 14512 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2005-07-13
Lengte: 115 Minuut / 1:55
Regisseur: Tim Burton
Schrijver: John August
Productie Studios: Warner Bros. Pictures, Village Roadshow Pictures, The Zanuck Company, Plan B Entertainment, Theobald Film Productions
Productie Land: United Kingdom, United States of America


Sjakie en de Chocoladefabriek Trailer


Johnny Depp
als Willy Wonka
Freddie Highmore
als Charlie Bucket
David Kelly
als Grandpa Joe
Helena Bonham Carter
als Mrs. Bucket
Noah Taylor
als Mr. Bucket
Missi Pyle
als Mrs. Beauregarde
James Fox
als Mr. Salt
Deep Roy
als Oompa Loompa
Christopher Lee
als Dr. Wonka
Adam Godley
als Mr. Teavee
Franziska Troegner
als Mrs. Gloop
AnnaSophia Robb
als Violet Beauregarde
Julia Winter
als Veruca Salt
Jordan Fry
als Mike Teavee
Philip Wiegratz
als Augustus Glupsch
Blair Dunlop
als Little Willy Wonka
Liz Smith
als Grandma Georgina
Eileen Essell
als Grandma Josephine
David Morris
als Grandpa George
Nitin Ganatra
als Prince Pondicherry
Shelley Conn
als Princess Pondicherry
Chris Cresswell
als Prodnose
Philip Philmar
als Slugworth
Tony Kirwood
als Finckelgruber
Todd Boyce
als TV Reporter
Nayef Rashed
als Moroccan Market Vendor
Menis Yousry
als Moroccan Market Trader
Harry Taylor
als Mr. Gloop
Hubertus Geller
als German Reporter
Francesca Hunt
als Mrs. Salt
Garrick Hagon
als Denver Reporter
Kevin Eldon
als Man with Dog
Mark Heap
als Man with Dog
Roger Frost
als Tall Man
Oscar James
als Shopkeeper
Colette Appleby
als Customer in Shop
Débora Monteiro
als Woman in Shop
Annette Badland
als Jolly Woman
Steve Hope Wynne
als Museum Guard
Geoffrey Holder
als Narrator (voice)
Elena Buda
als Character Dancer (uncredited)
Rene Costa
als Factory Worker (uncredited)
Danny Elfman
als Oompa Loompa (voice) (uncredited)
Aiko Horiuchi
als Woman in shop (uncredited)
Brigitte Millar
als Journalist (uncredited)
Valery Richardson
als Zombie Dancer (uncredited)
John Warman
als Policeman (uncredited)
Tracy Yarkoni
als Violet's Neighbor (uncredited)
Jynine James
als Salts Nuts Girl (Uncredited)
Tim Burton Director
Danny Elfman Original Music Composer
Chris Lebenzon Editor
Bruce Berman Executive Producer
Richard D. Zanuck Producer
Brad Grey Producer
Roald Dahl Author
John August Screenplay
Philippe Rousselot Director of Photography
Susie Figgis Casting
Alex McDowell Production Design
Gabriella Pescucci Costume Design
Bill Abbott Sound Designer
Bill Abbott Music Editor
Leslie Tomkins Supervising Art Director
Lorne Orleans Producer
Katterli Frauenfelder Assistant Director
Katterli Frauenfelder Co-Producer
Sean Haworth Art Direction
Andy Nicholson Art Direction
Martin Cantwell Sound Effects Editor
Dermot Power Concept Artist
Peter Burgis Foley Artist
Tino Schaedler Conceptual Illustrator
Nigel Heath Foley Mixer
Eddy Joseph Supervising Sound Editor
Sam Conway Special Effects Technician
Stuart Rose Art Direction
François Audouy Art Direction
Michael Siegel Executive Producer
Paul Hitchcock Production Consultant
Mary Ellen Mark Still Photographer
Peter Gleaves ADR Mixer
Richard Baker Digital Compositors
Patrick McCormick Executive Producer
Lindsay Pugh Costume Supervisor
Graham Burke Executive Producer
Deborah Lurie Additional Music
Liccy Dahl Executive Producer
Matthew Gray Art Direction
David Allday Art Direction
Tony Currie ADR Editor
Massimo Cantini Parrini Assistant Costume Designer
Rick Wentworth Conductor
Nick Davis Visual Effects Supervisor
Bruce Fowler Orchestrator
Christi Dembrowski Executive Assistant
Derek Frey Associate Producer
Neal Callow Draughtsman
Susan Luciani Clapper Loader
James Lewis Art Direction
Jessie Thiele Post Production Supervisor
Christian Bourne Boom Operator
Peter Young Set Decoration
Catrin Cooper Post Production Assistant
Nicolas Aithadi CG Supervisor
Ivana Primorac Key Hair Stylist
Terry Wells Sr. Property Master
Michael Dawson Special Effects Assistant
Catherine Duncan Visual Effects Producer
Dottie Starling Digital Effects Supervisor
Alistair Hawkins First Assistant Sound Editor
Nathan McGuinness Senior Visual Effects Supervisor
James Seddon Dolby Consultant
Ravi Bansal Conceptual Illustrator
Angela Barson Compositing Supervisor
Anthony Caron-Delion Assistant Art Director
John Gamble First Assistant Camera
Tony Dawe Production Sound Mixer
Ian Whiteford Greensman
Simon Allmark VFX Editor
Francesca Jaynes Choreographer
Shannan Burkley Matte Painter
Vince McGahon Steadicam Operator
Adam Roach Key Costumer
James Gemmill Scenic Artist
Colin Ritchie Supervising Dialogue Editor
Karl Morgan Focus Puller
Steve Harvey Unit Manager
Peter Owen Hair Designer
Peter Owen Makeup Designer
Dennis S. Sands Scoring Mixer
Jim Dowdall Stunt Coordinator
Carlos Solis Sound Re-Recording Mixer
Brendan Handscombe Wardrobe Assistant
Hermione Ninnim Production Coordinator
Alex Joseph Foley Supervisor
Lizzie Kelly Video Assist Operator
Christopher Learmonth VFX Editor
Nick Daubeny Location Manager
JC Bond First Assistant Editor
Joss Williams Special Effects Supervisor
Luc Desmarchelier Visual Development
Marco Carpagnano Animation Supervisor
Lisa Thompson Assistant Editor
Wick Finch Rigging Gaffer
Nikki Clapp Script Supervisor
Sarah Clark Publicist
Matthew Hackett Animation Director
John Flemming Key Grip
Deborah Taylor Hair Supervisor
Laya Armian Visual Effects Coordinator
Miranda Marks Assistant Production Coordinator
Steve Costello Gaffer
Celia Barnett Researcher
Nathalie Tissier Makeup Artist
Nathalie Tissier Hair Designer
Sally Crees Costume Assistant
Gary Roberts Motion Capture Artist
Lavinia Waters Art Department Coordinator
Erik Lee CG Animator
Sam Barnes Assistant Camera
Nik Korda Unit Production Manager
Alexander Beddow ADR Recordist
Keith Connolly Painter
Robert Dawson Title Designer
Damon Marcellino Assistant Chief Lighting Technician
James Buxton Carpenter
John Greaves Storyboard Artist
Bonnie Lemon Digital Producer
Mo Henry Negative Cutter
Maggie Phelan Production Accountant
Ben Dixon Second Assistant Director
Jan Meade Projection
Rene Adefarasin Second Assistant Camera
Jonathan Scott Second Assistant Production Coordinator
Michael Krehl Makeup Artist
Charlotte Child Dresser
Dimitri Bakalov Lead Animator
Yasmin Al-Naib Art Department Assistant
Lolly Batty Sculptor
Luke Cairns Additional Camera
Keith Manning Grip
Abi Brotherton Hairstylist
Christian Kennedy Set Dressing Artist
Mel Churcher Dialect Coach
Glenn Marsh Propmaker
Sebastien Beaulieu Sequence Supervisor
Giles Harding Set Production Assistant
Emer Sands Sound Recordist
Niklas Aldergren Systems Administrators & Support
Jason Hunjan Utility Stunts
Roy Branch Electrician
Paul Flanagan Lighting Artist
Jennifer Halpern Casting Associate
Daniel Pettipher Production Manager
Bill LaBorde Production Supervisor
Richard Fettes Sound Editor
Alfonso Cottier 3D Modeller
Tony Meister Visual Effects
Suzy Strawn Scott Studio Teachers
Robert Allen Construction Buyer
Ron Nicholls Dolly Grip
Denise Yarde Sound Assistant
Nicholas Daines Stunt Double
Solomon Artistes Extras Casting
Linda Lashley Costumer
Jemma Scott-Knox-Gore Contact Lens Technician
Jonny Benson Third Assistant Director
David Churchyard Camera Trainee
Clare Glass Set Runner
Joe Cassar Standby Carpenter
Shane Harford Dressing Prop
Jessica Scott-Reed Textile Artist
Tim Dean Libra Head Technician
Nathan Duncan Second Assistant Sound
Michael Elson Head of Production
Scott Ross General Manager
Andrew Baggarley Data Wrangler
Katie Reynolds Post Production Coordinator
Leah Chalk Health and Safety
Kevin Trehy Production Executive
Sadie Lunn Makeup Trainee
Terry Wells Jr. Assistant Property Master
David Edwards Supervising Carpenter
Paul Brady Special Effects Technician
Kerry Downing Visual Effects Editor
Lucy Tudhope Casting Assistant
Hannah Capron Location Assistant
Karen Birtchnell Assistant Accountant
Benjamin Perkins Chaperone
Lisa-Kim Ling Kuan First Assistant Accountant
Oliver Hazell Floor Runner
J.M.R. Luna Intern
David Sudd Matchmove Supervisor
Alexander Hodgson Production Assistant
Chloe-Miranda Finch Production Runner
Christopher Hutchins Production Secretary






















ikwilfilmskijken © 2024