Star Trek VI: The Undiscovered Country (1991)

Sciencefiction, Actie, Avontuur, Thriller
Na een explosie op hun planeet hebben de Klingons ongeveer 50 jaar de tijd voordat hun ozonlaag volledig is vernietigd en zij zullen uitsterven. Ze hebben slechts één keuze: zich aansluiten bij de Federatie.

Star Trek VI: The Undiscovered Country Film Info

Score: 7.008/10 van 1195 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1991-12-06
Lengte: 113 Minuut / 1:53
Regisseur: Nicholas Meyer
Schrijvers Nicholas Meyer, Denny Martin Flinn.
Productie Studio: Paramount
Productie Land: United States of America

Star Trek VI: The Undiscovered Country Foto's


Star Trek VI: The Undiscovered Country Trailer


William Shatner
als Captain James T. Kirk
Leonard Nimoy
als Captain Spock
DeForest Kelley
als Dr. Leonard 'Bones' McCoy
James Doohan
als Captain Montgomery 'Scotty' Scott
George Takei
als Captain Hikaru Sulu
Walter Koenig
als Cmdr. Pavel Chekov
Nichelle Nichols
als Cmdr. Uhura
Christopher Plummer
als General Chang
Mark Lenard
als Sarek
David Warner
als Chancellor Gorkon
Kim Cattrall
als Lieutenant Valeris
Rosanna DeSoto
als Azetbur
Kurtwood Smith
als Federation President
Brock Peters
als Admiral Cartwright
Paul Rossilli
als Kerla
John Schuck
als Klingon Ambassador
Iman
als Martia
Leon Russom
als Chief in Command
Michael Dorn
als Klingon Defense Attorney
Robert Easton
als Klingon Judge
Grace Lee Whitney
als Excelsior Communications Officer (Janice Rand)
Christian Slater
als Excelsior Communications Officer
Jeremy Roberts
als Excelsior Officer
Darryl Henriques
als Nanclus
Matthias Hues
als Second Klingon General
Clifford Shegog
als Klingon Officer
William Morgan Sheppard
als Klingon Commander
Brett Porter
als General Stex
Angelo Tiffe
als Excelsior Navigator
Boris Lee Krutonog
als Helmsman Lojur
Tom Morga
als Brute
Todd Bryant
als Klingon Translator
John Bloom
als Behemoth Alien
Jim Boeke
als Klingon General
Michael Snyder
als Crewman Dax
Denise Lynne Roberts
als Bridge Background (uncredited)
Gene Roddenberry In Memory Of
Leonard Nimoy Executive Producer
Nicholas Meyer Screenplay
Nicholas Meyer Director
Nilo Rodis-Jamero Art Direction
Herman F. Zimmerman Production Design
Steven-Charles Jaffe Producer
Steven-Charles Jaffe Second Unit Director
Ralph Winter Producer
Denny Martin Flinn Screenplay
Hiro Narita Director of Photography
Mickey S. Michaels Set Decoration
Dodie Shepard Costume Design
Cliff Eidelman Original Music Composer
Cliff Eidelman Conductor
Mary Jo Slater Casting
William Hoy Editor
Ronald Roose Editor
Marty Hornstein Unit Production Manager
Ron Wilkinson Set Designer
Ed French Special Effects Makeup Artist
Cole S. McKay Stunts
Charlie Brewer Stunts
Rick Stratton Makeup Artist
Bunny Andrews Music Editor
Erik Stabenau Stunts
Terry D. Frazee Special Effects
Terry D. Frazee Special Effects Supervisor
Greg P. Russell Sound Re-Recording Mixer
Steve Neill Special Effects Makeup Artist
Brooke Breton Associate Producer
Ed Anders Stunts
Jan Glaser Casting Associate
Carol A. O'Connell Hairstylist
Mary Burton Makeup Artist
R. Christopher Biggs Special Effects Makeup Artist
Joseph Conti Graphic Designer
David Oliver Pfeil Title Designer
BJ Davis Stunts
Eric Norris Stunts
Don Pike Stunt Coordinator
Gary Pike Stunts
Jeffrey Scott Jensen Stunts
Jeff Imada Stunts
Spike Silver Stunts
Joyce Agu Stunt Double
Kenny Myers Makeup Department Head
Jack Woods Sound Editor
Raman Rao Chief Lighting Technician
Wayne Toth Special Effects Makeup Artist
Dean Jones Makeup Artist
David Lee Fein Foley Artist
Robert Van Dyke Propmaker
Katy Garretson Second Assistant Director
Don Ruffin Stunts
Jeffrey J. Haboush Sound Re-Recording Mixer
Ken Dufva Foley Artist
Thomas A. Fucci Sound Editor
Nancy J. Hvasta Leonardi Assistant Makeup Artist
George Watters II Supervising Sound Editor
Joe Farago Stunts
Michael Herbick Sound Re-Recording Mixer
Tommy J. Huff Stunts
Kristin R. Glover Camera Operator
Rob King Stunts
Eric Anderson Camera Operator
Noon Orsatti Stunts
Suhail Kafity Sound Editor
Janice Alexander Hairstylist
Todd Tucker Special Effects Makeup Artist
Greg Curda Foley Mixer
Gerald Quist Makeup Artist
Dale E. Grahn Color Timer
Dayne Johnson Prosthetic Makeup Artist
Bobbi Banks ADR Editor
Michael Mills Makeup Supervisor
Frank Howard Sound Editor
Gregory Schwartz Still Photographer
Gary Ritchie Sound Recordist
Faye Brenner Script Supervisor
Pat Romano Stunts
Scott Leva Stunts
Matthew Harrison Foley Editor
Andrea Walzer Script Supervisor
Gary Baxley Stunts
R.J. Palmer Sound Editor
F. Hudson Miller Supervising Sound Editor
Michael Okuda Graphic Designer
Joseph Markham Key Costumer
Elaine Maser Costume Supervisor
Steve Cantamessa Boom Operator
Victoria Martin Foley Editor
Douglas E. Wise First Assistant Director
Iain McCaig Storyboard Artist
Timothy Greenwood Projection
Phillip Norwood Storyboard Artist
Jeff Case Dolly Grip
Don Pulford Stunt Double
Alan S. Kaye Set Designer
Cliff Bergman Construction Foreman
Brian Wensel Production Accountant
Karen Kubeck Assistant Makeup Artist
Richard J. Bayard Construction Coordinator
Theresa Repola Mohammed Negative Cutter
Daniel Candib Assistant Editor
Marva Fucci Assistant Sound Editor
John V. Fante Second Unit Director of Photography
Butch Wolf Foley Editor
Randy Suhr Second Second Assistant Director
Tina Hoffman Makeup Artist
James Cavarretta Sound Recordist
Bob Baron ADR Mixer
Edward G. Fitzgerald Leadman
Gilbert A. Mosko Makeup Artist
Christine Heinz Key Costumer
Michael Key Makeup Artist
Gene Nollman Set Designer
Alan Marcus Stunts
Bruce Bell Sound Editor
Rhonda Baer Location Manager
Cat'Ania McCoy-Howze Special Effects Makeup Artist
Fred Stafford ADR Editor
Bob Hoffman Unit Publicist
Jeff Bornstein Stunts
Christopher T. Gerrity Assistant Director
Ron Walters Makeup Artist
Danny Rogers Stunts
Hal Burton Stunts
Joy Hooper Stunts
Scott Caldwell Assistant Editor
Art Harding Makeup Artist
Richard Beck Assistant Property Master
Cliff Boulé Graphic Designer
Don Hulett Property Master
Louise Nielsen Set Designer
Mike Haney Sound Recordist
Rob Morey First Assistant Camera






















ikwilfilmskijken © 2024