Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

Actie, Avontuur, Sciencefiction, Fantasie
Dertig jaar na de overwinning op het Galactische Keizerrijk is er een nieuwe bedreiging: de kwaadaardige Kylo Ren en de First Order. Stormtrooper Finn loopt over naar het verzet, crasht op woestijnplaneet Jakku en ontmoet hier Rey.

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens Film Info

Score: 7.3/10 van 15980 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2015-12-15
Lengte: 138 Minuut / 2:18
Regisseur: J.J. Abrams
Schrijvers Lawrence Kasdan, J.J. Abrams.
website: http://www.starwars.com/films/star-wars-episode-vii
Productie Studios: Lucasfilm Ltd., Bad Robot
Productie Land: United States of America

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens Foto's


Star Wars: Episode VII - The Force Awakens Trailer


Harrison Ford
als Han Solo
Mark Hamill
als Luke Skywalker
Carrie Fisher
als General Leia Organa
Adam Driver
als Kylo Ren / Ben Solo
Daisy Ridley
als Rey
John Boyega
als Finn
Oscar Isaac
als Poe Dameron
Lupita Nyong'o
als Maz Kanata
Andy Serkis
als Supreme Leader Snoke
Domhnall Gleeson
als General Hux
Anthony Daniels
als C-3PO
Max von Sydow
als Lor San Tekka
Peter Mayhew
als Chewbacca
Gwendoline Christie
als Captain Phasma
Joonas Suotamo
als Chewbacca Double
Pip Andersen
als Lead Stormtrooper
Simon Pegg
als Unkar Plutt
Kiran Shah
als Teedo
Sasha Frost
als Jakku Villager
Pip Torrens
als Colonel Kaplan
Andrew Jack
als Major Ematt
Rocky Marshall
als Colonel Datoo
Greg Grunberg
als Snap Wexley
Emun Elliott
als Brance
Brian Vernel
als Bala-Tik
Yayan Ruhian
als Tasu Leech
Sebastian Armesto
als Lieutenant Mitaka
Maisie Richardson-Sellers
als Korr Sella
Warwick Davis
als Wollivan
Cailey Fleming
als Young Rey
Mark Stanley
als Knight of Ren
Ken Leung
als Admiral Statura
Iko Uwais
als Razoo Quin-Fee
Anna Brewster
als Bazine Netal
Harriet Walter
als Dr. Kalonia
Tim Rose
als Admiral Ackbar
Erik Bauersfeld
als Admiral Ackbar (voice)
Mike Quinn
als Nien Nunb
Bill Kipsang Rotich
als Nein Nunb (voice)
Michael Giacchino
als FN-3181
Nigel Godrich
als FN-9330
Judah Friedlander
als Bar Patron
Victor McGuire
als Bar Patron
Miltos Yerolemou
als Bar Patron
Billie Lourd
als Lieutenant Connix
Leanne Best
als Min Sakul
Crystal Clarke
als Ensign Goode
Jeffery Kissoon
als Rear Admiral Guich
Claudia Sermbezis
als Lema Eelyak
Gerald W. Abrams
als Captain Cypress
Jim McGrath
als Vice Admiral Resdox
Philicia Saunders
als Tabala Zo
Morgan Dameron
als Commodore Meta
Jessica Henwick
als Jess Testor
Tosin Cole
als Lieutenant Bastian
James McArdle
als Niv Lek
Stefan Grube
als Yolo Ziff
Dixie Arnold
als Resistance Soldier
Hannah John-Kamen
als First Order Officer
Kate Fleetwood
als First Order Officer
Thomas Brodie-Sangster
als First Order Officer
Brian Herring
als BB-8
Dave Chapman
als BB-8
Jimmy Vee
als R2-D2 (uncredited)
Cecep Arif Rahman
als Crokind Shand (uncredited)
Ian Whyte
als Bollie Prindel / Roodown (uncredited)
Daniel Craig
als Stormtrooper (uncredited)
Ewan McGregor
als Obi-Wan Kenobi (voice) (uncredited)
Frank Oz
als Yoda (archive sound) (uncredited)
Alec Guinness
als Obi-Wan Kenobi (archive sound) (uncredited)
Tom Kane
als Hosnian Citizen / Starkiller Technician (voice) (uncredited)
Catherine Taber
als Hangar Officer / Starkiller Technician (voice) (uncredited)
Matthew Wood
als Ello Asty / Quiggold / Niima Thug (voice) (uncredited)
Samuel Witwer
als Stormtroopers / Star Destroyer PA Announcer / Star Destroyer Officer (voice)
Meredith Salenger
als Resistance Technician (voice) (uncredited)
James Arnold Taylor
als First Order Stormtrooper (uncredited)
Michael Donovan
als Starkiller PA Announcer (voice) (uncredited)
Devon Libran
als Hangar Officer / Starkiller Stormtrooper (voice) (uncredited)
Robert Stambler
als Red Eyed Sand Alien (voice) (uncredited)
Verona Blue
als Resistance PA Announcer (voice) (uncredited)
Fred Tatasciore
als Niima Scavenger / Forest Stormtrooper (voice) (uncredited)
Patrick Correll
als Resistance Medic (voice) (uncredited)
Karen Huie
als Niima Scavenger (voice) (uncredited)
Orly Schuchmacher
als Desert Scavenger (voice) (uncredited)
Ben Schwartz
als Stormtrooper (uncredited)
Mark Dodson
als Niima Scavenger (voice) (uncredited)
Liang Yang
als FN-2199 (uncredited)
David Acord
als FN-2199 (uncredited)
Jamie B. Chambers
als Heavy Gunner Stormtrooper (uncredited)
David M. Santana
als First Order Stormtrooper / Snowtrooper Commander / Heavy Gunner Stormtrooper (uncredited)
Francesca Longrigg
als Bar Patron
D.C. Barns
als Bar Patron
Tom Edden
als First Order Officer
Richard Riddell
als First Order Officer
Jefferson Hall
als First Order Officer
Jack Laskey
als First Order Officer
Christina Chong
als (scenes deleted)
Daniel Adjei
als Jashco Phurus (uncredited)
Charlie Akin
als First Order Stormtrooper / Resistance Fighter (uncredited)
Adrian Allan
als Rebel Soldier (uncredited)
Samantha Alleyne
als First Order Stormtrooper (uncredited)
Paul Biddiss
als X-Wing pilot (uncredited)
Hannah Blamires
als First Order Officer (uncredited)
Rony Bridges
als First Order Admiral (uncredited)
Stuart Budd
als Stormtrooper (uncredited)
Joe Cash
als Stormtrooper (uncredited)
Calvin Chen
als Resistance Engineer (uncredited)
Alan Chimes
als Stormtrooper (uncredited)
Jamie Clay
als Stormtrooper (uncredited)
Bern Collaço
als First Order General (uncredited)
David W. Collins
als Hangar Officer / Forest Stormtrooper (voice) (uncredited)
Cavin Cornwall
als Durteel Haza / Sidon Ithano (uncredited)
Rowan Cox
als Storm Trooper (uncredited)
Nathalie Cuzner
als PZ-4CO (uncredited)
Rimmel Daniel
als Stormtrooper (uncredited)
Keith De'Winter
als Goss Toowers (uncredited)
Adrian Derrick-Palmer
als Stormtrooper (uncredited)
Michael Dickins
als Knight of Ren (uncredited)
Nick Donald
als Imperial Gunner (uncredited)
Cameron Edwards
als Jakku Villager (uncredited)
Mick Fryer-Kelsey
als Maz's Bar Pirate (uncredited)
Jesse Michael Fullington
als First Order Stormtrooper (uncredited)
Gloria García
als Jakku Defender (uncredited)
Salo Gardner
als Bar Patron (uncredited)
Caroline Garnell
als Rebel Alliance (uncredited)
Chris Geden
als First Order Officer (uncredited)
Clare Glass
als Friend of Big Toad (uncredited)
Versha Grant
als Rebel (uncredited)
Steven James Griffiths
als Snowtrooper (uncredited)
Gary Hailes
als Stormtrooper (uncredited)
Tim Hammersley
als Rebel (uncredited)
Chris Hastings
als First Order Stormtrooper (uncredited)
Marina Hayter
als Bar Worker (uncredited)
Kelvin Hewlett
als Resistance (uncredited)
Matthew Hobbs
als Resistance Fighter (uncredited)
Phil Hodges
als X-Wing Pilot (uncredited)
Leigh Holland
als Stormtrooper (uncredited)
Kevin Hudson
als Rebel Alliance (uncredited)
Phoenix James
als Stormtrooper (uncredited)
Zander James
als Stormtrooper (uncredited)
Tobias James-Samuels
als Fun House Officer (uncredited)
Paul Kasey
als Ello Asty (uncredited)
Aaron Kennedy
als Cloaked Messenger (uncredited)
Aidan Knight
als Tie Fighter Pilot (uncredited)
Sanj Krishnan
als Resistance Engineer (uncredited)
Lukas Landau
als X-Wing Pilot (uncredited)
Andrei Lenart
als Resistance Soldier (uncredited)
Jorge Leon Martinez
als Rebel Alliance (uncredited)
Julia Leyland
als Rebel Medic (uncredited)
Billy James Machin
als Stormtrooper (uncredited)
Hamza Malik
als Jakku Villager (uncredited)
Raymond Mamrak
als Stormtrooper (uncredited)
Kelsey Edwards
als Resistance Fighter (uncredited)
Kenny-Lee Mbanefo
als First Order Stormtrooper (uncredited)
David McCarrison
als Bar Patron (uncredited)
Sandeep Mohan
als First Order Stormtrooper (uncredited)
Benjayx Murphy
als Officer of the Rebel Alliance (uncredited)
Robert Nairne
als Professor Allium (uncredited)
Charlie Nevett
als Bar Patron (uncredited)
Jason Nicholls
als Stormtrooper (uncredited)
Terry Noble
als HoM 56 (uncredited)
David Norfolk
als Politician (uncredited)
Tatsujiro Oto
als Bar Patron (uncredited)
Gillian Pittaway
als Resistance Member (uncredited)
Nathan Plant
als Hassk Thug (uncredited)
Elroy Powell
als Rosser Weno (uncredited)
Jay Rincon
als Stormtrooper (uncredited)
Marc Rolfe
als First Order Stormtrooper (uncredited)
Julio Romeo
als Resistance Fighter (uncredited)
Mark Flynn Rutter
als First Order Stormtrooper (uncredited)
Arti Shah
als Power Droid (uncredited)
Kat Sheridan
als Resistance Medic / Forest Stormtrooper (voice) (uncredited)
Stephanie Silva
als ME-8D9 (uncredited)
Jasper Skinner
als Senior Resistance Officer (uncredited)
Sandy Kate Slade
als Lady Astronaut (uncredited)
Clem So
als Resistance Fighter (uncredited)
Benito Sovrano
als Stormtrooper captain (uncredited)
Karol Steele
als Jakku Village Elder (uncredited)
Sternkiker François
als X-Wing Pilot (uncredited)
Frank Stone
als Rebel General (uncredited)
Andy Sweet
als X-Wing Pilot (uncredited)
Peter Theobalds
als Nima Outpost Scavenger (uncredited)
Pablo Verdejo
als Rebel Soldier (uncredited)
Ashley Ward
als Bar Patron (uncredited)
Paul Warren
als Varmik (uncredited)
Topo Wresniwiro
als Ubert Quaril (uncredited)
Joshua Ásberg
als First Order Snowtrooper (uncredited)
Bill Hader
als BB-8 (voice)
George Lucas Characters
John Williams Original Music Composer
Kathleen Kennedy Producer
Rick Carter Production Design
Michael Kaplan Costume Design
Ben Burtt Sound Designer
Gary Rydstrom Supervising Sound Editor
Dennis Muren Creative Consultant
Lawrence Kasdan Screenplay
Lawrence Kasdan Creative Consultant
Lawrence Kasdan Co-Producer
April Webster Casting
Phil Tippett Animation
Gary Tomkins Art Direction
Alastair Bullock Art Direction
Amanda Knight Makeup Department Head
Simon Pegg Thanks
Rob Inch Stunt Coordinator
Michael Arndt Writer
Michael Arndt Associate Producer
Simon Kinberg Creative Consultant
Simon Kinberg Thanks
Bill Corso Makeup Artist
J.J. Abrams Screenplay
J.J. Abrams Director
J.J. Abrams Producer
Dan Mindel Director of Photography
Maryann Brandon Editor
Mary Jo Markey Editor
Nina Gold Casting
Robert Cowper Art Direction
Ramiro Belgardt Music Editor
Julia Dehoff Draughtsman
Stuart Rose Art Direction
Doug Chiang Concept Artist
Bryan Burk Producer
Stefan Sonnenfeld Digital Intermediate
Matthew Wood Supervising Sound Editor
Lisa Tomblin Hair Designer
Colin Jackman Sculptor
Finni Johannsson Unit Production Manager
Gladys San Juan Script Supervisor
Ron Jones Orchestrator
Matthew Savage Concept Artist
Andrew Jack Dialect Coach
Darren Gilford Production Design
Alyssa Weisberg Casting
Mark Harris Art Direction
Robert Palmer First Assistant Camera
Chris Corbould Special Effects Supervisor
Jason McGatlin Executive Producer
Tommy Harper Executive Producer
Simon Emanuel Unit Production Manager
David Acord Sound Designer
Simon Duric Storyboard Artist
Theo Park Casting Associate
Pippa Anderson Co-Producer
Nigel Egerton Assistant Costume Designer
David Crossman Costume Supervisor
Andrew Vanneck Third Assistant Director
Kurt Van Der Basch Storyboard Artist
Neil Lamont Supervising Art Director
Lee Sandales Set Decoration
Jamie Wilkinson Property Master
Peter Hooper Greensman
Jon Marson Greensman
Andy Nelson Sound Re-Recording Mixer
Roger Guyett Visual Effects Supervisor
Roger Guyett Second Unit Director
Jason Blumenfeld First Assistant Director
Bruce McCleery Second Unit Cinematographer
Alex Baily Draughtsman
Stephen Swain Art Direction
Jordana Finkel Art Direction
Robert Hochstoeger Assistant Art Director
Pollyanna Seath Art Department Coordinator
Tobin Hughes Unit Manager
Lizzie Pritchard Script Supervisor
Peter Dorme Art Direction
Will Files Sound Designer
David James Still Photographer
Amanda Pettett Construction Coordinator
Richard Quinn ADR Editor
Katrina Mackay Assistant Art Director
Michael Mulholland Visual Effects Supervisor
Philippe Carr-Forster Camera Operator
Christopher Prampin Gaffer
Andrew Rowlands Camera Operator
Colin Anderson Steadicam Operator
Christopher Scarabosio Sound Mixer
Dawn Gilliam Script Supervisor
David Sinfield Gaffer
Adam Dale Helicopter Camera
Ben Wilson Camera Operator
Rickie-Lee Roberts Third Assistant Director
Christian Alzmann Conceptual Design
Mark Somner Unit Production Manager
Ben Lock Visual Effects Producer
James Collins Art Direction
Conor Byrne Visual Effects Coordinator
Hayley Easton Street Art Direction
Paul J. Hayes Construction Manager
Seth Engstrom Concept Artist
Amy Byrne Makeup Artist
Patrick Hoeschen Gaffer
Francesca Crowder Hairstylist
Neal Scanlan Creature Effects Technical Director
Ketan Waikar Draughtsman
Paul Kavanagh Visual Effects
Remo Tozzi Assistant Art Director
Tom Reynolds Third Assistant Director
Martin Corbett First Assistant Editor
Kevin Jenkins Art Direction
Ashley Lamont Art Direction
Andrew Palmer Art Direction
Vivienne Jones Assistant Costume Designer
Ryan Church Concept Artist
Jessica Sherman Casting Associate
Celia Barnett Researcher
Jasmin Moradian Script Coordinator
Karen Asano-Myers Hairstylist
Kathryn Fa Hairstylist
Andrew Simonin Key Hair Stylist
Laurent Benhamo Animation
Amaury Coljon Animation
Marc Calvelo Animation
Jean-Denis Haas Animation
Chris Tost Animation
Atsushi Kojima Animation
Ian Comley CG Supervisor
Polly Ing CG Supervisor
Brandon Fayette CG Supervisor
Andrew Booth CG Supervisor
Yanick Dusseault Visual Effects Art Director
Patricia Martinez Arastey Visual Effects Coordinator
Jenny Jiyeon Bae Visual Effects Coordinator
Dan Cortez Visual Effects Coordinator
Umar Hussain Visual Effects Coordinator
Julie Liu Visual Effects Coordinator
Teréz Koncz Visual Effects Coordinator
Martin Allan Kloner Visual Effects Editor
Sophie Cullen Visual Effects Producer
Nick Hsieh Visual Effects Supervisor
Harry K. Garvin Camera Operator
Jonathan Borland Foley Editor
Jake Lunt Creature Design
Paul Wheeldon First Assistant Camera
David Penfold First Assistant Camera
Dora Krolikowska First Assistant Camera
Brad Larner First Assistant Camera
Lydia Fry Assistant Art Director
Liam Georgensen Draughtsman
Stuart Wilson Production Sound Mixer
Will Buchanan Greensman
Richard Hardy Draughtsman
Iain McCaig Concept Artist
Jason Pomerantz Production Director
Laura Wootton Second Unit Director
Liang Yang Stunt Coordinator
Leifur B. Dagfinnsson Line Producer
Susan Towner Unit Production Manager
Susan Towner Co-Producer
TJ Falls Post-Production Manager
John Swartz Co-Producer
Ben Rosenblatt Co-Producer
Andrea Borland Assistant Art Director
Michelle Rejwan Co-Producer
Christophe Le Chanu Second Assistant Director
Aaron C. Fitzgerald Second Assistant Director
Tommy Gormley Co-Producer
Tommy Gormley First Assistant Director
Chris Baker Concept Artist
Sarah Ginn Draughtsman
Catherine Whiting Draughtsman
Tim Browning Concept Artist
Sophie Bridgman Assistant Art Director
Ben Dixon Second Assistant Director
Jake Hall Draughtsman
Khaled Zaazouh Production Supervisor
Joey Coughlin Second Assistant Director
Stella Fox Assistant Set Decoration
Adam Teeuw Production Supervisor
George Walker First Assistant Director
Jim Philpott Grip
Debbie Morgan Construction Coordinator
Andrew C. Keeter Production Supervisor
Martin Joy Production Manager
Ben O'Brien Compositing Lead
Claire Fleming Assistant Art Director
Mickael Coedel Animation
Daniel Nussbaumer Draughtsman
Gavin Dean Draughtsman
Andrew Proctor Draughtsman
Patrick Tubach Visual Effects Supervisor
Scott Owen Assistant Director
Laura Dishington Graphic Designer
Stephen Forrest-Smith Storyboard Artist
Dan Walker Concept Artist
Julie Pitts Assistant Set Decoration
Lee Oliver Concept Artist
Ivan Shannon Prop Maker
Teariki Leonard Third Assistant Director
Fraser Fennell-Ball Second Assistant Director
Grace McInnes Second Unit Director
Clare Glass Third Assistant Director
Holly Gardner Third Assistant Director
Alex Darby Unit Production Manager
Tarik Afifi Third Assistant Director
Cory Bennett Lewis Production Supervisor
Rob Bean Sculptor
Barnaby Riggs Third Assistant Director
Gary Bunn Senior Executive Consultant
Davison Carvalho Graphic Designer
Dominic Sikking Graphic Designer
Eileen Yip Third Assistant Director
Chloe Chesterton Second Assistant Director
Karl Caffrey Production Supervisor
Megan Matousek Production Manager
Edward Bellamy Third Assistant Director
Stephen Godenzie Third Assistant Director
Stephanie Jolly Second Unit Director
Siggi Kjartan Third Assistant Director
Andrew Mannion Second Assistant Director
Albertine Selvik Second Unit Director
George Max Trummler Third Assistant Director
Vanluke Watson Production Assistant
Caterina Boselli Location Coordinator
Suzie Frize-Williams Assistant Script
Buddie Wilkinson Standby Property Master
Philip j Shaw Prop Maker
Lisa Curtis Saunders Software Engineer
William Stickley Carpenter
Andree Wallin Concept Artist
Michael Blanchard Post Production Supervisor
Matt Allsopp Concept Artist
Christopher Brändström Concept Artist
Abe El Habashy Assistant Property Master
Keith Ferris Prop Maker
Will Htay Concept Artist






















ikwilfilmskijken © 2021