Michael J. Fox als Stuart Little (voice) | |
Melanie Griffith als Margalo (voice) | |
Nathan Lane als Snowbell (voice) | |
Geena Davis als Mrs. Little | |
Hugh Laurie als Mr. Little | |
Jonathan Lipnicki als George Little | |
Steve Zahn als Monty (voice) | |
James Woods als Falcon (voice) | |
Maria Bamford als Teacher | |
Anna Hoelck als Martha Little | |
Ashley Hoelck als Martha Little | |
Kevin Olson als Irwin | |
Marc John Jefferies als Will | |
Michael C. Fuchs als Mark | |
Frank Aquilino als Onlooker | |
Angelo Massagli als Wallace | |
Brad Garrett als Plumber | |
Conan McCarty als Referee | |
Jim Doughan als Soccerball Coach | |
Rachael Harris als Additional Voices (voice) |
Rob Minkoff | Director |
Douglas Wick | Producer |
Alan Silvestri | Original Music Composer |
Steven Poster | Director of Photography |
Priscilla Nedd-Friendly | Editor |
Craig R. Maras | Animation |
Angie Jones | Animation |
Thor Freudenthal | Conceptual Design |
Rob Minkoff | Executive Producer |
Tony R. Medina | Propmaker |
Douglas Wick | Story |
Bruce Joel Rubin | Story |
Bruce Joel Rubin | Screenplay |
E.B. White | Characters |
Jerome Chen | Visual Effects Supervisor |
Lucy Fisher | Producer |
Steve Waterman | Executive Producer |
Jeff Franklin | Executive Producer |
Jason Clark | Executive Producer |
Bill Brzeski | Production Design |
Gail Lyon | Executive Producer |
Mona May | Costume Design |
Francine Maisler | Casting |
Bonnie Greenberg | Music Supervisor |
Danny Aiello III | Stunt Coordinator |
Boone Narr | Stunt Coordinator |
Michelle Murdocca | Associate Producer |
Michelle Murdocca | Visual Effects Producer |
Tony Bancroft | Animation Supervisor |
Eric Armstrong | Animation Supervisor |
Shepherd Frankel | Art Direction |
Rachel Shane | Associate Producer |
Lisa K. Sessions | Set Decoration |
Bonita DeHaven | Makeup Supervisor |
Tammy Ashmore | Makeup Artist |
Robert Hallowell II | Hair Supervisor |
Mary Guerrero | Hairstylist |
Mark Vargo | Second Unit Director |
Mark Herman | Visual Effects Editor |
David A. Whittaker | Supervising Sound Editor |
Donald Flick | Sound Designer |
Kenneth Karman | Music Editor |
Jay Redd | Digital Effects Supervisor |
George Denes Suhayda | Visual Effects Art Director |
Bill Westenhofer | Visual Effects Supervisor |
Dan Foster | Visual Effects Producer |
Christopher Sjoholm | Digital Effects Supervisor |
John Cenatiempo | Stunts |