Jay Chandrasekhar als Arcot 'Thorny' Ramathorn | |
Steve Lemme als MacIntyre 'Mac' Womack | |
Kevin Heffernan als Rodney 'Rod' Farva | |
Paul Soter als Carl Foster | |
Brian Cox als John O'Hagen | |
Erik Stolhanske als Robbie 'Rabbit' Roto | |
Marisa Coughlan als Ursula Hanson | |
Lynda Carter als Governor Jessman | |
André Vippolis als College Boy 1 | |
Joey Kern als College Boy 2 | |
Geoffrey Arend als College Boy 3 | |
Jimmy Noonan als Frank Galikanokus | |
Philippe Brenninkmeyer als German Man | |
Blanchard Ryan als Casino La Fantastique Sally | |
Maria Tornberg als German Woman | |
Aria Alpert Adjani als Waitress | |
Charlie Finn als Dimpus Burger Guy | |
Daniel von Bargen als Chief Grady | |
Michael Weaver als Local Officer Smy | |
Jim Gaffigan als Larry Johnson | |
John Bedford Lloyd als Mayor Timber | |
James Grace als Local Officer Rando | |
Dan Fey als Local Officer Burton | |
Amy de Lucia als Bobbi | |
Tracy Tobin als Governor's Aide | |
Christian Albrizio als Arlo | |
Camille Hickman als Thin Queen Bartender | |
Walt MacPherson als Foreman One |
Paul Soter | Writer |
Jay Chandrasekhar | Writer |
Kevin Heffernan | Writer |
Jay Chandrasekhar | Director |
Erik Stolhanske | Writer |
Steve Lemme | Writer |
Robert Barocci | Associate Producer |
Peter E. Lengyel | Executive Producer |
Jacob Craycroft | Editor |
Melissa Bruning | Costume Design |
Anthony Carregal | Second Assistant Director |
Jay Chandrasekhar | Editor |
Kevin Heffernan | Editor |
Alice M. Peschl | Second Assistant Director |
Jonathan Shoemaker | Line Producer |
Patrick D. Gibbons | Second Assistant Director |
Jennifer McNamara | Casting |
Ben Conable | Production Design |
Richard Perello | Producer |
Fiona Distefano | Makeup Artist |
Amy Minda Cohen | Associate Producer |
Anna Andersson | Key Hair Stylist |
William L. Rotko | Associate Producer |
Kevin Weiss | Associate Producer |
Johnny Hardesty | Art Direction |
Annie Flocco | Line Producer |
Adam Mazer | Associate Producer |
Tania Ribalow | Makeup Artist |
Sheri Kornhaber | Key Makeup Artist |
Phillip Lefesi | Production Supervisor |
Mark L. Pederson | Production Manager |
Derrick Tseng | Line Producer |
Kiran Gonsalves | First Assistant Director |
Joaquín Baca-Asay | Cinematography |
Jocelyn Mason | Set Decoration |