5.6

Superman Returns (2006)

Sciencefiction, Actie, Avontuur
Na zijn vijf jaar durende reis naar zijn thuisplaneet Krypton, keert Superman weer terug naar Aarde. De wereld is er echter in deze periode niet op vooruit gegaan, en de mensen, in het bijzonder Lois Lane, denken eigenlijk dat ze beter af waren geweest als Superman helemaal nooit had bestaan. Maar deze gedachten worden al snel weer bijgesteld als blijkt dat het kwaad terugkomt in Metropolis en Superman de enige is die de stad nog kan redden.

Superman Returns Film Info

Score: 5.6/10 van 2783 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2006-06-28
Lengte: 154 Minuut / 2:34
Regisseur: Bryan Singer
Schrijvers Michael Dougherty, Dan Harris.
website: http://www.superman.com
Productie Studios: DC Comics, Legendary Entertainment, Bad Hat Harry Productions, Warner Bros. Pictures, Peters Entertainment, Red Sun Productions Pty. Ltd.
Productie Land: United States of America

Superman Returns Foto's


Superman Returns Trailer


Brandon Routh
als Superman / Clark Kent
Kevin Spacey
als Lex Luthor
Kate Bosworth
als Lois Lane
James Marsden
als Richard White
Parker Posey
als Kitty Kowalski
Frank Langella
als Perry White
Sam Huntington
als Jimmy Olsen
Eva Marie Saint
als Martha Kent
Marlon Brando
als Jor-El
Kal Penn
als Stanford
Tristan Lake Leabu
als Jason White
David Fabrizio
als Brutus
Ian Roberts
als Riley
Vincent Stone
als Grant
Jack Larson
als Bo the Bartender
Noel Neill
als Gertrude Vanderworth
Keegan Joyce
als Boy with Camera
Jordana Beatty
als Little Girl
Rob Flanagan
als Bank Gunner
Stephan Bender
als 15 Year Old Clark
Peta Wilson
als Bobbie-Faye
Jeff Truman
als Gil
Barbara Angell
als Polly
Ian Bliss
als Shuttle Commander
Ansuya Nathan
als Shuttle Pilot
Richard Branson
als Shuttle Engineer
Warwick Young
als 777 Co-Pilot
Bradd Buckley
als 777 Navigator
Bill Young
als Mission Control Flight Director
Lawrence A. Hubbs Art Direction
Roger Mussenden Casting
Jon Peters Producer
Neil Corbould Special Effects Supervisor
Bob Beher Foley Editor
Diane Macke Project Manager
Gilbert Adler Producer
Dan Bradley Second Unit Director
Hugh Bateup Supervising Art Director
Brian Dusting Set Decoration
Catherine Mansill Art Direction
Charlie Revai Art Direction
Bryan Singer Director
Bryan Singer Producer
Bryan Singer Story
John Ottman Editor
John Ottman Original Music Composer
Newton Thomas Sigel Director of Photography
Louise Mingenbach Costume Design
Tora Chung Assistant Production Coordinator
Tami Treadwell ADR Recordist
Ron Bartlett Additional Sound Re-Recording Mixer
R. A. Rondell Stunt Coordinator
Ian Fried Production Intern
Michael Dougherty Screenplay
Michael Dougherty Story
Jerry Siegel Characters
Joe Shuster Characters
Chris Lee Executive Producer
Debbie Denise Production Supervisor
Serkan Zelzele Visual Effects Compositor
Thomas Tull Executive Producer
William Fay Executive Producer
Elliot Graham Editor
Ted Haigh Graphic Designer
Lindsey Hayes Kroeger Casting Associate
Warren Hendriks First Assistant Sound Editor
Andrew R. Jones Animation Supervisor
Maxine Dennett Set Decoration
Andrew G. La Marca Production Manager
Scott Mednick Executive Producer
Ann Robinson Casting
Dan Harris Screenplay
Dan Harris Story
Damon Intrabartolo Conductor
Damon Intrabartolo Music Arranger
David Orr Color Timer
Barbara Harris ADR Voice Casting
Terry Notary Choreographer
Greg Funk Key Makeup Artist
Cameron Ambridge Stunts
Anthony Harris Digital Color Timer
Damien Drew Art Direction
Mark Stetson Visual Effects Supervisor
Roger Fenton Assistant Editor
Neville Page Costume Illustrator
Stephen Jones Co-Producer
Jon Thum Visual Effects Supervisor
Damian Bradford Stunt Double
Guy Hendrix Dyas Production Design
Dan Bronson Costume Supervisor
Chris Kelly Production Runner
David Brighton Special Effects Assistant
Eric Bradley Musician
David E. Campbell Sound Re-Recording Mixer
Craig Bartlett Grip
Richard K. Buoen Production Illustrator
Jeff Julian Conceptual Design
Bruce Lomet Digital Intermediate Producer
Erik Aadahl Sound Designer
Amanda Goodpaster Music Editor
David James Still Photographer
Christopher S. Aud Sound Effects Editor
Stephen Lawes Digital Colorist
Thierry Latremoille 3D Modeller
Hans Bjerno Aerial Director of Photography
Shaun Conway Gaffer
Mary Barltrop Assistant Location Manager
Calum McFarlane First Assistant "A" Camera
Andrea D'Amico Executive Visual Effects Producer
Chris Harvey Digital Effects Supervisor
Ryan Murphy Sound Mix Technician
Kim Santantonio Key Hair Stylist
Pamela Kahn Foley Artist
Howell Gibbens ADR Editor
Gus Duron Additional Visual Effects
Lawrence Karman Camera Operator
Jennifer Cornwell Unit Production Manager
Conrad Dueck CGI Supervisor
Joe Everett Unit Publicist
Andy Wright ADR Mixer
Steven Sallybanks Scenic Artist
Chris Alderton Sound Recordist
Eddie Tang Chaperone
Simeon Bryan Assistant Camera
Nikki Gooley Hair Designer
Simon Harding Steadicam Operator
John Kay CG Animator
Collin Grant Storyboard Artist
Mary E. Manning 3D Artist
Frank Macchia Orchestrator
Melina Burns Assistant Script
Amanda Enders Set Costumer
Hannah Knowlton Property Master
Elizabeth Kenton Supervising ADR Editor
Andrew Chan Set Designer
Richard R. Hoover Visual Effects Supervisor
Carole Cowley Visual Effects Producer
Todd Kolker Post Production Coordinator
Kristin Voumard Script Supervisor
Bill Draper Executive In Charge Of Production
Liza D. Espinas First Assistant Editor
Helen Luttrell Dialogue Editor
Michael J. Malone Unit Manager
Shawn Wallbridge Systems Administrators & Support
Melissa Kostenbauder Casting Assistant
Paula Bonhomme Digital Producer
Jamie Crooks First Assistant Director
Trish Cahill Colorist
Rod Conder Boom Operator
Chris Centrella Key Grip
Tami Lane Makeup Artist
Chris Bond Visual Effects Supervisor
Anthony Mabin Compositing Supervisor
Jason Bayever CG Supervisor
Drew Bailey Second Second Assistant Director
Steven Kaminsky Post Production Supervisor
Matt Broeska 3D Supervisor
Alp Altiner Matte Painter
Kenneth Bailey Visual Effects
Trish Foreman Art Department Coordinator
John Pickering Construction Manager
Blair Miller Editorial Production Assistant
Dan Owen Costumer
Melissa Binder Textile Artist
David Chornow Sound Mixer
Frank Flick Additional Camera
Bill Neil VFX Director of Photography
Nick McKinnon Third Assistant Director
Kevin Flynn Transportation Captain
Tristian Haddon Pyrotechnician
Stuart Bell Best Boy Grip
Andrea Hood Key Costumer
Nicholas Copping Production Coordinator
Deborah Alleck Visual Effects Production Manager
Maura Gannett Studio Teacher
Christopher Abeyta Production Accountant
Michael Vivian Dolly Grip
Terry Garcia Assistant Sound Editor
Gustavo Balboa Sculptor
Jim Beard Transportation Coordinator
Mark Bills Lighting Technician
Lizi Bedford Visual Effects Coordinator
Ashleigh Carter Focus Puller
Keith W. Smith Senior Animator
Jane Dawkins Extras Casting
Adam Wheatley Animatronics Designer
Rick Newsome Storyboard Designer
Matt Hatton Conceptual Illustrator
Ergin Kuke VFX Artist
Mary Funsten First Assistant Camera
Cristina Patterson Contact Lens Painter
Glenn Finnan Sound Assistant
Christian Luxton Second Assistant Camera
Tony Watt Carpenter
Elizabeth Rice Wardrobe Assistant
Renee D. Czarapata First Assistant Accountant
Ben Aickin Compositor
Tomoko Yamamoto Second Assistant Accountant
Toby Barron Set Dresser
Cameron Morley Additional Second Assistant Camera
John Pryce-Jones Art Direction
Jack Mckenzie Set Decoration
Dalia Fernandez Hairstylist
Cindi Knapton Assistant Art Director
Mary-Liz Andrews Construction Coordinator
Loretta Cosgrove Greensman
Kenneth Sayers Leadman
Katherine Geaney Props
Arran Gordon Special Effects
Juliana D'Costa 3D Animator
Michael Comly Lighting Artist
Shih Chiang Kenny Huang Modeling
Walt Jones Sequence Supervisor
David Scott Visual Effects Art Director
Robert Auten Visual Effects Editor
Marky Lee Campbell Utility Stunts
Daniel Carlisle Electrician
Thomas Vanasse Video Assist Operator
Carin Richardson Assistant Costume Designer
Peter Woods Post Production Assistant
Jean Chien Location Manager
James Lin Location Scout
George A. Miki Driver
Tere Alexeeff Armorer
John Higgins Dialect Coach
Carl Blacklidge Marine Coordinator
Jon Ko Set Medic
Rama Dunayevich Public Relations
Alex Betuel Set Production Assistant
Sanjit Patel Software Engineer
Jamie Vergan Stand In
Simon Clowes Storyboard Artist
Tim Dobbert Matchmove Supervisor
Cynthia Aragon Rotoscoping Artist
Gene A. Lewis Jr. Visual Effects Production Assistant
Jim Sheedy Additional Grip
Malcolm Eager Data Wrangler
Phillip Cappe Title Designer
Brian Adams Digital Compositor
Peter Sidell Art Department Assistant
Abbie Mawhinney Costume Assistant
Patricia Barker Tailor
Renae Begent Additional Third Assistant Director
James Nicholas Assistant Director
Naomi Enfield Second Assistant Director
Nick Tory Draughtsman
Phillip Beadsmoore Special Effects Technician
Christos Obretenov Visual Effects Technical Director
Andrea Berchtold Stunt Driver
Tim Cousins Libra Head Technician
Catherine Elvidge Lead Animator
Michael Schiavone Additional Casting
Belinda Cahill Assistant Accountant
Kim Gladman Assistant Unit Manager
Andrea Yelle Human Resources
Frank Du Pipeline Technical Director
Andrew McDougall Pre-Visualization Coordinator
Nancy A. Accomando Production Assistant
Kate Royce Walters Production Secretary
Dominique Arcadio Researcher
Stuart Frossell Senior Modeller






















ikwilfilmskijken © 2020