The Amazing Spider-Man (2012)

Actie, Avontuur, Fantasie
Peter Parker is een jonge, middelbare school student, die sinds de plotselinge verdwijning van zijn ouders bij zijn oom Ben en tante May woont. Tijdens een zoektocht naar zijn ouders komt hij terecht in het laboratorium van wetenschapper Dr. Curt Conners, waar hij plotseling wordt gebeten door een radioactieve spin. Peter ontdekt vervolgens dat deze spin hem bijzondere gaven heeft gegeven en hij besluit om deze krachten te gebruiken om de misdaad tegen te gaan.

The Amazing Spider-Man Film Info

Score: 6.6/10 van 13422 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2012-06-23
Lengte: 136 Minuut / 2:16
Regisseur: Marc Webb
Schrijvers Alvin Sargent, Steve Kloves, James Vanderbilt.
website: http://www.theamazingspiderman.com
Productie Studios: Marvel Entertainment, Laura Ziskin Productions, Sony Pictures, Columbia Pictures
Productie Land: United States of America


The Amazing Spider-Man Trailer


Andrew Garfield
als Peter Parker / Spider-Man
Emma Stone
als Gwen Stacy
Rhys Ifans
als Dr. Curt Connors / The Lizard
Denis Leary
als Captain Stacy
Martin Sheen
als Uncle Ben
Sally Field
als Aunt May
Max Charles
als Peter Parker (Age 4)
Campbell Scott
als Richard Parker
Embeth Davidtz
als Mary Parker
Chris Zylka
als Flash Thompson
Irrfan Khan
als Rajit Ratha
C. Thomas Howell
als Jack's Father
Jake Keiffer
als Jack
Hannah Marks
als Missy Kallenback
Kari Coleman
als Helen Stacy
Michael Barra
als Store Clerk
Leif Gantvoort
als Cash Register Thief
Andy Pessoa
als Gordon
Kelsey Asbille
als Sally Avril
Kevin McCorkle
als Mr. Cramer
Andy Gladbach
als Physics Nerd
Ring Hendricks-Tellefsen
als Physics Nerd
Barbara Eve Harris
als Miss Ritter
Stan Lee
als School Librarian
Danielle Burgio
als Nicky's Girlfriend
Tom Waite
als Nicky
Keith Campbell
als Car Thief
Steve DeCastro
als Car Thief Cop
Jill Flint
als Receptionist
Mark Daugherty
als OsCorp Intern
Milton González
als Rodrigo Guevara
Skyler Gisondo
als Howard Stacy
Charlie DePew
als Philip Stacy
Jacob Rodier
als Simon Stacy
Vincent Laresca
als Construction Worker
Damien Lemon
als Taxi Driver
Ty Upshaw
als Police Officer with Sketch
James Chen
als Police Officer
Alexander Bedria
als Officer (SWAT)
Tia Texada
als Sheila (Subway)
Jay Caputo
als Subway Guy
John Burke
als Newscaster (News Chopper)
Terry Bozeman
als Principal
Jennifer Lyons
als Second Girl (Subway)
Michael Massee
als Man in the Shadows
Amber Stevens West
als Ariel
Max Bogner
als Scientist (uncredited)
Ethan Cohn
als Lab Technician (uncredited)
Zoey Deutch
als Gossip Girl (uncredited)
Miles Elliot
als Billy Connors (uncredited)
Miranda LaDawn Hill
als Cheerleader (uncredited)
Amanda MacDonald
als Goth Girl (uncredited)
Maury Morgan
als Tina (uncredited)
Michael Papajohn
als Alfie (uncredited)
Francine Maisler Casting
John Schwartzman Director of Photography
Pietro Scalia Editor
James Horner Original Music Composer
Christopher Allen Nelson Special Effects Makeup Artist
Kym Barrett Costume Design
Stan Lee Executive Producer
Stan Lee Characters
Steve Ditko Characters
Laura Ziskin Producer
Avi Arad Producer
Alvin Sargent Screenplay
Kevin Feige Executive Producer
J. Michael Riva Production Design
Leslie A. Pope Set Decoration
Shannon Mills Sound Designer
Shannon Mills Supervising Sound Editor
Steve Kloves Screenplay
Steve Bowen Digital Intermediate Colorist
Bill Corso Makeup Department Head
Andy Armstrong Stunt Coordinator
James Armstrong Stunt Coordinator
David F. Klassen Supervising Art Director
Ian Fox Camera Operator
Page Buckner Art Direction
James Vanderbilt Screenplay
James Vanderbilt Story
Jerome Chen Visual Effects Supervisor
Theodore Bialek CG Supervisor
Michael Grillo Executive Producer
David Giammarco Sound Re-Recording Mixer
Paul Massey Sound Re-Recording Mixer
Linda Drake Visual Effects Editor
Kathrine Gordon Hair Department Head
Michael E. Goldman Art Direction
Alan Edward Bell Editor
Connie Grayson Criswell Contact Lens Technician
Paul Sonski Assistant Art Director
Renate Leuschner Wigmaker
Marc Webb Director
Nikoletta Skarlatos Key Makeup Artist
Ve Neill Makeup Department Head
Dean Andre Sound mixer
Miguel López-Castillo Art Direction
Suzan Wexler Art Direction
Matt Tolmach Producer
Eric Sundahl Set Designer
Kris Evans Makeup Artist
Robin Harlan Foley
Steve Love First Assistant Director
Wendy Washbrook Extras Casting
Andy Henry Casting Associate
Vincent Schicchi Makeup Department Head
Vincent Schicchi Key Makeup Artist
Lynda Foote Costume Supervisor
Susan J. Wright Costume Supervisor
Robert Edwards ADR Mixer
David Fernandez Set Costumer
Matt Daly Visual Effects Producer
Abe Costanza Scenic Artist
Elizabeth Himelstein Dialect Coach
Russell R. Anderson Leadman
Cuitlahuac Morales Velazquez Sculptor
Trisha Burton Script Supervisor
Andrew M. Siegel Property Master
Greg Baldi Camera Operator
Noelle King Set Designer
Robert Troy Dialogue Editor
Sarah Monat Foley
Addison Teague Sound Designer
Addison Teague Supervising Sound Editor
Ashley Beck Visual Effects Supervisor
Natasha Anne Francis Visual Effects Producer
Julie Orosz Visual Effects Producer
Mark Schwentner Electrician
Daniel Cotroneo Lighting Technician
David Luckenbach Camera Operator
David Luckenbach Steadicam Operator
Joseph A. Alfieri Jr. Construction Coordinator
Dane Allan Smith Visual Effects Producer
Jennifer Silver Visual Effects Producer
Nancy A. King Art Department Coordinator
Bob Moore Jr. Set Costumer
Joe E. Rand Music Editor
Joshua Davis Lighting Technician
Russell Engels Gaffer
Deb Adair Sound Re-Recording Mixer
Michelle Collier Art Department Coordinator
Eric Hugunin Assistant Art Director
Ernie Avila Set Designer
Andrew Birdzell Set Designer
William J. Law III Set Designer
Thomas Machan Set Designer
Patrick Ballin Visual Effects Editor
John Berri Visual Effects Editor
Terry Bradley Visual Effects Supervisor
Kevin Crandell Visual Effects Editor
Joe Farrell Visual Effects Supervisor
Mark Herman Visual Effects Editor
Sébastien Moreau Visual Effects Supervisor
Lindsey Zamplas Visual Effects Producer
Julia Neighly Visual Effects Producer
Hetal Jain Visual Effects Producer
John Clinton Visual Effects Producer
David R. Christensen Gaffer
Peter Mercurio Camera Operator
Michael Nelson Camera Operator
Jaimie Trueblood Still Photographer
Valentina Aulisi Set Costumer
Paul Corricelli Set Costumer
Elizabeth Frank Set Costumer
Mustapha Mimis Set Costumer
Julie Shack Set Costumer
Malik Summers Set Costumer
Jim Henrikson Music Editor
Barbara McDermott Music Editor
Joel Marrow Transportation Coordinator
Mandy Arnold Digital Intermediate Editor
Duncan Rochfort Visual Effects Editor
Kurt E. Soderling Aerial Director of Photography
Christopher A. Schenck Camera Operator
Henry Tirl Steadicam Operator
Yvette Stone Key Hair Stylist
Barbara Cantu Hair Department Head
Angel De Angelis Hair Department Head
Andy Lesniak CG Supervisor
Matthew Kistenmacher Electrician
Pam Hammarlund Visual Effects Producer
David Alexander Smith Digital Effects Supervisor
Frank Dorowsky Rigging Gaffer
Jed Dornoff Makeup Artist
Morning Star Schott Digital Intermediate Producer
Gerald Quist Key Makeup Artist
Aimee Macabeo Special Effects Makeup Artist
Jerad Marantz Character Designer
Teressa Hill Key Hair Stylist
Hugo Dominguez VFX Artist
Earl A. Hibbert Visual Effects
Joel Foster Animation
Mike Dharney Animation
Tricia Sawyer Makeup Artist
Mike Mekash Special Effects Makeup Artist
Steve Cady Senior Animator
Aaron Williams VFX Artist
Elizabeth McClurg Compositors
Rick Harris Key Rigging Grip
Les T. Tomita Key Grip
Amy Lu Senior Animator
Richard Smith Lead Animator
Sebastian Butenberg Animation Supervisor
Joshua Solson Electrician
R. Cory McCutcheon Hairstylist
Maricella Ramirez First Assistant Camera
Brian Bishop Rigging Grip
Mike Tenerelli Rigging Grip
Marlies Schacherl Visual Effects Coordinator
Robert Wilson Hairstylist
Doug Dalisera Rigging Gaffer
Dan Cortez Visual Effects Coordinator
Billy Kerwick Key Rigging Grip
Shawn Smolensky Visual Effects Production Assistant
Jared Greenstein Electrician
Jennifer Vecchiarello First Assistant Editor
Richard Mosier First Assistant Camera
Shane D. Kelly Gaffer
Shane Mahan Prosthetic Supervisor
Susanne Scheel Casting Assistant
Damon Marcellino Lighting Technician
Carlos Baker Electrician
Nancy Lamontagne Visual Effects Coordinator
Max Tyrie Lead Animator
Sascha Wolf Visual Effects Editor
Adam Watkins CG Supervisor
Brandon Bartlett CG Supervisor
Robin Bursey Second Assistant Camera
Scott Barnes Lighting Programmer
Claudia Butenberg Visual Effects Coordinator
James J. Ferris Electrician
Robert Drwila Assistant Editor
David Schaub Animation Supervisor
Robert Winter CG Supervisor
Jaim O'Neil Electrician
Dustin VonLossberg Rigging Grip
Alan R. Disler First Assistant Camera
VFx Star Visual Effects
Jatinder Singh Manhas Visual Effects
Elizabeth Chodar Casting Assistant
Ross Newton CG Supervisor
Nate Heartt Red Technician
Tong Tran CG Artist
Tommy Tieche First Assistant Camera
Chrissy Callahan Visual Effects Coordinator
Melissa Franco Visual Effects Production Assistant
Brian D'Haem Lighting Technician
Katrissa 'Kat' Peterson Visual Effects Coordinator
Richard Graves First Assistant Director
Benjamin Sutor Online Editor
Tony Hibbard Lighting Technician
Michael Langford Senior Animator
Fernando Barrios Rigging Grip
Chris Waegner CG Supervisor
Noah Bishop Techno Crane Operator
Ralph Del Castillo Dolly Grip
Ivory Stanton Ager/Dyer
Vincent Truitner CG Animator
James Fitzpatrick Electrician
Genevieve Claire Visual Effects Coordinator
Eric D Legare Pipeline Technical Director
Louise Baker Pre-Visualization Supervisor
James Kuroda Compositing Supervisor
James Mahoney Electrician
Mark Santoni First Assistant Camera
Ina Marczinczik Senior Animator
Marvin Kim Modelling Supervisor
William Self Lighting Technician
Paul Storino Rigging Grip
Eric Levin-Hatz Visual Effects Coordinator
Diana Matos Camera Loader
William Moore Generator Operator
Timothy Jipping Rigging Grip
John Bowers Compositing Supervisor
John Connell Camera Operator
Darrin DeLoach First Assistant Camera
Justin Situ Electrician
Thomas D. Lairson Jr. Second Assistant Camera
Corinna Woodcock Makeup Artist
Jason Cortazzo Libra Head Technician
John Persichetti Digital Colorist
Eddie Chew Senior Animator
Adam Ghering Compositing Supervisor
Jordan Soles Visual Effects Producer
Chelsea Kammeyer Visual Effects Coordinator
Clayton Fowler Rigging Grip
Michelle Ceglia Hairstylist
Robin Scott Graham Compositing Supervisor
Robert Mead First Assistant Editor
Lindsay MacGowan Prosthetic Supervisor
Davell Lee Libbett Visual Effects Coordinator
Jordan Freda Visual Effects Producer
Michael Alexonis Key Grip
Hnedel Maximore CG Artist
Thomas DeRose Lighting Technician
Kathleen Latlip Assistant Editor
Jim McComas Electrician
Sebastian Lauer CG Artist
Andrew Clarke Lighting Technician
Tracy Estes Lighting Technician
Perry Kain Visual Effects Coordinator
Shanshan Xie Visual Effects Coordinator
Sarah Yunrong Yu Visual Effects Coordinator
Momo Zhan Visual Effects Coordinator
Jordan Johnson Lighting Technician
Diana Ulzheimer Camera Loader
Jose Aguirre Electrician
Christopher Dorowsky Electrician
Ted Goodwin Electrician
Stuart Kirschner Electrician
Jerame Maas Electrician
Zoran Milosavljevic Electrician
Charles Sparks Electrician
Dave Anderson Electrician
Michael Arisohn Electrician
Beth O'Brien Electrician
Jon Wolowec Electrician
Dobb Schreiber Electrician
John Leigh Electrician
Trish Herremans Electrician
Richard Rasmussen Lighting Programmer
Jason Apperson Lighting Technician
Nick Budding Lighting Technician
Nathan Dean Fetzer Lighting Technician
Sean Higgins Lighting Technician
Peter M. Smith Lighting Technician
Jesse Gregson Lighting Technician
Sean Ruggeri Red Technician
Justin Corbett Rigging Grip
Jeremy Griffiths Rigging Grip
Danny Nallan Rigging Grip
Parker Shultz Rigging Grip
Cary Caraway Techno Crane Operator
John Betancourt Ultimate Arm Operator
Gaylen Nebeker Video Assist Operator
Joann Onorio Hairstylist
Thomas Cheng CG Artist
Brad J. Hayes CG Artist
Giang T. Nguyen CG Artist
Kai Schadwinkel CG Artist
Brian Howald Compositing Supervisor
Christopher Grutzmacher Pipeline Technical Director
Sebastian Kral Pipeline Technical Director
Craig Cesareo Pipeline Technical Director
Gavin Wright Pre-Visualization Supervisor
Ben Breckenridge Stereoscopic Supervisor
Colin de Andrade Visual Effects Coordinator
Danielle DiMarco Barto Visual Effects Coordinator
Veronica Kablan Visual Effects Coordinator
Laura M. Meredith Visual Effects Coordinator
Adrian J. Sciutto Visual Effects Coordinator
Phelicia Sperrazzo Visual Effects Coordinator
Chris W. Tucker Visual Effects Coordinator
Andrew Turner Visual Effects Coordinator
Anthony Ruey Visual Effects Coordinator
Mingzhe Yang Visual Effects Coordinator
Brian Crosbie Visual Effects Production Assistant
Evan Fulton Visual Effects Production Assistant
Reza Amidi Digital Intermediate Editor
Lauren Cokeley Extras Casting
Sara Conte Extras Casting
Lisa Curtis Saunders Software Engineer






















ikwilfilmskijken © 2021