The Bourne Ultimatum (2007)

Actie, Drama, Mysterie, Thriller
Jason Bourne is de aan geheugenverlies lijdende spion, die toe is aan een volgende poging om meer te weten te komen over zijn eigen identiteit.

The Bourne Ultimatum Film Info

Score: 7.426/10 van 7311 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2007-08-03
Lengte: 115 Minuut / 1:55
Regisseur: Paul Greengrass
Schrijvers George Nolfi, Scott Z. Burns, Tony Gilroy.
Productie Studios: Universal Pictures, The Kennedy/Marshall Company, Ludlum Entertainment, Motion Picture BETA Produktionsgesellschaft, Bourne Again, KanZaman Services, Peninsula Films, Studio Babelsberg
Productie Land: France, Germany, Spain, United States of America


The Bourne Ultimatum Trailer


Matt Damon
als Jason Bourne
Julia Stiles
als Nicky Parsons
David Strathairn
als Noah Vosen
Scott Glenn
als Ezra Kramer
Paddy Considine
als Simon Ross
Edgar Ramírez
als Paz
Albert Finney
als Dr. Albert Hirsch
Joan Allen
als Pamela Landy
Tom Gallop
als Tom Cronin
Corey Johnson
als Conrad Wills
Daniel Brühl
als Martin Kreutz
Joey Ansah
als Desh Bouksani
Colin Stinton
als Neal Daniels
Dan Fredenburgh
als Jimmy
Lucy Liemann
als Lucy
Bryan Reents
als Technician
Arkie Reece
als Technician
John Roberson
als Technician
Russ Huards
als Technician
Mark Bazeley
als Betancourt
Sinead O'Keeffe
als Chamberlain
Charles Venn
als Agent Hammond
Scott Adkins
als Agent Kiley
Branko Tomović
als Russian Policeman
Laurentiu Possa
als Russian Policeman
Trevor St. John
als Tactical Team Leader
Albert Jones
als Tactical Team Agent
Jeffrey Lee Gibson
als Vosen's Driver
Uriel Emil Pollack
als Morgue Attendant
Omar Hernandez
als NYPD Officer
William H. Burns
als NYPD Officer
Michael Wildman
als CRI Agent
Kai Martin
als Hoody
Michael Ahl
als Businessman (uncredited)
Glynis Brooks
als Senator Gillham (uncredited)
James Ciccone
als Construction Worker (uncredited)
Sebastian Feldman
als Buenos Aires Cafe Patron (voice) (uncredited)
Luis Mottola
als Mob (uncredited)
Mark Mottram
als Special Agent in Car (uncredited)
James Schram
als Hospital Patient (uncredited)
Brian Smyj
als Agent (uncredited)
Paul Thornton
als Passer-by (uncredited)
John Warman
als Policeman (uncredited)
Chris Wilson
als Commuter (uncredited)
Ben Youcef
als Nabile (uncredited)
Tina Simmons
als Businesswomen (uncredited)
Avy Kaufman Casting
Frank Marshall Producer
John Hubbard Casting
George Nolfi Screenplay
Dan Hubbard Casting
Liz Dann Costumer
John Bernard Line Producer
Christine Beveridge Makeup Artist
Christine Beveridge Makeup Department Head
Martin Hume Camera Operator
Nigel Gostelow Production Manager
Suzie F. Wiesmann Production Manager
Dan Bradley Stunt Coordinator
Dan Bradley Second Unit Director
Gilbert B. Combs Stunts
Andy Nicholson Art Direction
Greg Powell Stunt Coordinator
Alan Gilmore Supervising Art Director
Eliza Solesbury Set Decoration
Henning Molfenter Production Supervisor
David Leitch Stunts
Mark Southworth Stunts
Christian Scheibe Dolly Grip
Iris Müller Extras Casting
John Powell Original Music Composer
Oliver Wood Director of Photography
Doug Liman Executive Producer
Anna MacKenzie Supervising ADR Editor
Martial Corneville Key Hair Stylist
Dino DiMuro Sound Effects Editor
Robert Deschaine ADR Mixer
Tami Treadwell ADR Recordist
Denis L. Stewart Unit Production Manager
Steven Kirshoff Special Effects Coordinator
Christopher Assells Sound Effects Editor
Per Hallberg Supervising Sound Editor
Tina Jones Set Decoration
Shay Cunliffe Costume Design
Peter Wenham Production Design
Robert Cowper Art Direction
Carolyn Cartwright Assistant Set Decoration
Scott Z. Burns Screenplay
Tony Gilroy Screenplay
Tony Gilroy Screenstory
Christine Raspillère Production Manager
Ramiro Belgardt Music Editor
Derek Brechin Additional Editor
Cedric Proust Stunts
Robert Ludlum Novel
Paul Greengrass Director
Patrick Crowley Producer
Patrick Crowley Unit Production Manager
Paul Sandberg Producer
Jeff Kirschenbaum Executive Producer
Donna Langley Executive Producer
Henry Morrison Executive Producer
Andrew R. Tennenbaum Producer
Christopher Rouse Editor
Monika Münnich Makeup Artist
Peter Bucossi Stunts
Peter Gleaves ADR Mixer
Linda Drake Visual Effects Editor
Igor Meglic Second Unit Director of Photography
Caitlin McKenna ADR Voice Casting
Joanna Foley Assistant Art Director
Sophia Chowdhury Assistant Set Decoration
Curt Sobel Music Editor
Grant Armstrong Standby Painter
Grant Armstrong Standby Art Director
Zakaria Alaoui Line Producer
Tom Brewster Third Assistant Director
Suzie Harman Assistant Costume Designer
Erick Mikhaelides Electrician
Jeffrey Rollins Props
Rick Canelli ADR Recordist
Bill Anagnos Stunts
Kay Georgiou Hairstylist
Kay Georgiou Hair Department Head
Mick O'Rourke Stunts
Peter Chiang Visual Effects Supervisor
Rohan Harris Painter
Philipp Klausing Unit Manager
Peter Epstein Stunts
Jeff Imada Stunt Coordinator
John Cenatiempo Stunts
Brian Keith Allen Stunts
Mike Phillips Production Accountant
Kimaree Long Dialogue Editor
Greg Zimmerman ADR Recordist
Glenn Foster Stunts
Valeska Schitthelm Makeup Artist
Roy T. Anderson Stunts
Jason Knox-Johnston Art Direction
Cristina Campos Transportation Coordinator
Larry McConkey Camera Operator
Robert Malina First Assistant Editor
Robert Palmer Focus Puller
Mark Mostyn Production Manager
Aaron Vexler Stunts
G. A. Aguilar Stunts
Simon Atherton Armorer
David Garrick Stunts
María Cabello Assistant Production Manager
Anna Cassina Unit Production Manager
Jeffrey A. Cook Lighting Technician
John Conroy Focus Puller
Jonny Franklin Electrician
Tim Buchanan Stunts
George B. Colucci Jr. Stunts
Stephanie Finochio Stunts
Gareth Milne Stunts
Tanner Foust Stunt Driver
Roberto Fernández First Assistant Camera
Joe Dzuban Sound Recordist
Leeba Zakharov Casting Assistant
Ken Crouch Costume Supervisor
Todd Kleitsch Key Makeup Artist
Martin Body Visual Effects
Klemens Becker Camera Operator
Klemens Becker Steadicam Operator
Kate Edwards Wardrobe Supervisor
Tommy Allen Property Master
Thomas Jones Prop Maker
Catherine Haugh Construction Coordinator
Katie Gabriel Art Department Coordinator
Meike Schlegel Wardrobe Supervisor
Dan O'Connell Foley Artist
Florian Emmerich Camera Operator
Ashley Winter Assistant Art Director
Mohamed Benhmamane Location Manager
Eric Cheripka Assistant Property Master
Richard Selway Standby Art Director
Jon Title Sound Effects Editor
Frederick H. Stahly Dialogue Editor
Toni Novella Production Manager
Scott Millan Sound Mixer
John T. Cucci Foley Artist
Miller Drake Visual Effects Editor
Chris O'Hara Stunts
John Gamble Focus Puller
Deirdre Horgan Script Supervisor
Annie Penn Script Supervisor
Louise Wade Script Supervisor
Denis Pedregosa Production Supervisor
Bob Beemer Sound Re-Recording Mixer
Ann Scibelli Sound Effects Editor
Jasin Boland Still Photographer
Steve Rosenzweig Scenic Artist
Richard Hebrank Construction Coordinator
Wilfred Caban Special Effects
Gary Powell Stunt Coordinator
Simon Allmark Visual Effects Editor
Andrew Casey Camera Operator
Sam Breckman Location Manager
Jeremy Braben Aerial Director of Photography
Christopher Weiser Scenic Artist
Michelle Pazer ADR Editor
Stuart Howell Steadicam Operator
Lyn Pinezich Production Supervisor
Mike Valentine Underwater Camera
Abderrahim Bissar Electrician
Don Abbatiello Stunts
Karen Baker Landers Supervising Sound Editor
Peter Staubli Sound Effects Editor
Adam Roach Set Costumer
Greg Steele ADR Mixer
Brian Baverstock Transportation Coordinator
Chris Hogan Dialogue Editor
Peter Wignall Camera Operator
Peter Wignall Steadicam Operator
Jon Webb First Assistant Camera
Dan Hegeman Sound Effects Editor
David Parker Sound Re-Recording Mixer
Chris Jargo ADR Editor
Brian Heller Aerial Camera
Ronald Schwarz Gaffer
Peter Myles Music Editor
Deborah Wuliger Unit Publicist
Gina Herold Art Department Coordinator
Allen J. Polley Property Master
Marcia C. Suter Scenic Artist
Ulrich Posselt Construction Coordinator
Joel Ossenfort Scenic Artist
Tim Lanning Greensman
Craig Mann Sound Recordist
Hector C. Gika Sound Effects Editor
Drew Webster Sound Recordist
Lee Ifans Visual Effects Editor
Matthew Plummer Visual Effects Producer
Miguel Pedregosa Stunt Coordinator
Scott Rogers Stunt Coordinator
Jamie Harcourt Camera Operator
Jorge Sacristan Gaffer
Abbot Genser Still Photographer
Jean-François Drigeard Gaffer
Brahim Amarak Gaffer
Guillaume Renberg Additional Camera
Ben Wilson Additional Camera
Pam Aaron Set Costumer
Jimmy Fusil Digital Intermediate Producer
Maxime Couteret Transportation Coordinator
Jay Immersi Picture Car Coordinator
Lauri Pitkus Location Manager
Duncan Muggoch Location Manager
Duncan Muggoch Unit Manager
Sue Mahoney Script Supervisor
Piers Dunn Location Manager
Romain Courtine Location Manager
Tristan Barnard Location Manager
Khalid Banoujaafar Location Manager
Roman Avianus Location Manager
Peter Bundrick Head Carpenter
Wayne Leach Rigging Gaffer
Ceri Evans Script Supervisor
Ben Dimmock Stunts
David Vickery CG Supervisor
Craig Frosty Silva Stunts
Jonathan Stow Costume Assistant
John Norster Assistant Costume Designer
Randy James Beckman Stunts
Gary Summers Sound Mixer
Krissopher Chevannes ADR Recordist
Mark Moriarty Second Unit Director of Photography
Sabine Groh Costumer
Brian Smyj Stunts
George Zwier 2D Supervisor
Paul Slatter Gaffer
Dierk Grahlow Construction Manager
Joss Williams Special Effects Supervisor
Mattias Lindahl CG Supervisor
Rachael Tate ADR Recordist
Cristina Sopeña Costume Coordinator
Eric Swanek First Assistant "A" Camera
Susan Purkhiser Stunts
Marcia Patten Wardrobe Supervisor
Kirk Francis Production Sound Mixer
Stanley Fernandez Jr. First Assistant "A" Camera
Loulia Sheppard Hairstylist
Marilyn MacDonald Makeup Artist
Chris Carreras First Assistant Director
Michael Scheel Production Manager
Rachid Quiat Assistant Art Director
Philip D. Morrill Assistant Sound Editor
Peter Bulavinetz Grip
Gavin Fernandez Assistant Camera
Michael J. Prate Grip
Tom Prate Key Grip
Joe Sarao Rigging Grip
Thomas Gottschalk First Assistant Camera
Tim Gallin Stunts
John Quaglia Hairstylist
Marc Leroyer Armorer
John Nixon Armorer
Victoria Hawden Production Coordinator
Hilde Odelga Production Coordinator
David Lee Still Photographer
Christopher Robin Bell First Assistant Editor
Jennifer Alex Nickason Assistant Set Decoration
Maria Gonzales Assistant Editor
Chris Cenatiempo Stunts
Doug Dalisera Rigging Gaffer
Paul Wheeldon Second Assistant Camera
William D. Moran Dolly Grip
Paul Duff Head Carpenter
Joss Skottowe Armorer
Daniel Lawson Assistant Costume Designer
Birgit Dierken Focus Puller
John DeSimone Production Coordinator
Julie Saegert Assistant Editor
Tony Negrete Assistant Sound Editor
Björn Susen Rigging Gaffer
Mike Burke Stunts
Geoffrey Dowell Stunts
Balint Pinczehelyi Rigging Grip
Shawnna Thibodeau Stunts
Chris Barnes Stunts
Kevin Flynn Key Rigging Grip
Steve Cummings Armorer
James Ashwill Foley Mixer
Verena Popp Set Dresser
Patrick Zentis Matte Painter
Beda Mulzer Best Boy Electric
Marc Atherfold Focus Puller
David Appleby Key Grip
Matt Blades Dolly Grip
Jeffrey D. McDonald Assistant Art Director
Manuel Gaspar Best Boy Electric
Vair Macphee Production Coordinator
Jeremy Fry Stunts
Campbell McIntosh Electrician
Andrea Gotowtschikow Hairstylist
John Dietrick Assistant Editor
Steve Mack Stunts
Joseph Basile Driver
Joseph Basile Stunt Driver
Ian Wright Boom Operator
Steve Drellich Camera Operator
Martin Ivanov Stunt Double
Chris Henry Lighting Technician
John Bohan Construction Manager
Paul Kelly Electrician
David Daniels First Assistant Director
Kevin Fraser Key Grip
William Moore Electrician
Andrew Priestley First Assistant Camera
Barnaby Smith Costumer
Bob Colletti Stunts
Tim McAuliffe Electrician
Cecilia Escot Mangas Makeup Artist
George Bird Electrician
Lucy Bowring Costume Coordinator
Nick Shuttleworth Second Assistant Director
Kevin Haverty Second Assistant "A" Camera
Peter Colavito Electrician
Won-suk Park Second Assistant "A" Camera
Erin Charles Production Coordinator
Peter Edge Standby Painter
Neil Munro Lighting Technician
Phil Murray Best Boy Grip
Gary Romaine Grip
Miguel Ángel Poveda Post Production Supervisor
Charles Carpentier Electrician
Robert Grayson Second Assistant Director
Ségolène Amice Lagny Production Secretary
Yann Mari Faget Second Assistant Director
Chris Kilduff Best Boy Grip
John Krause Dolly Grip
Mark Fitzgerald Additional Editor
Ryder Washburn Armorer
Andrew Peck Camera Loader
Billy Gamble Lighting Technician
Thomas J. O'Connell ADR Mixer
Gavin Gordon Supervising Carpenter
Paul Bucossi Stunts
Frédéric Greene Production Controller
Russell Pawson Assistant Editor
José Vicente Salvador Gaffer
Brendon Malone Grip
Bobby Johanson ADR Mixer
Ota Bares Animal Wrangler
Xavier Horan Assistant Sound Editor
Esther Bailey Assistant Editor
Sonia Akouz Makeup Artist
Julian Sternthal Grip
Stephan Burle Title Designer
Anita Dhillon Graphic Designer
Joanne Lamstein Stunts
Caroline Thorpe Seamstress
Betsy Royall Extras Casting
Jean Miel Set Dresser
Patrick Tendai Pfupajena Set Production Assistant
Anna Schmigalla Production Accountant
Ludovic Iochem Matte Painter
Dimitri Delacovias Matte Painter
Jennifer Koestler Second Assistant Camera
Jeff Medeiros Stunts
Adam Lee Electrician
Hassan Hajhouj Grip
Ed Nessen Second Assistant "C" Camera
Eric P. Robinson Assistant Camera
Craig Pecchia Assistant Camera
Ali Moshref Production Accountant
Cathal MacIlwaine Standby Carpenter
James Enright Props
Dean Morris Grip
Dean Morris Camera Loader
David Mackie Camera Loader
Sarah Woodward Second Assistant Camera
Tim Dean Libra Head Technician
Conor Finlay Electrician
Scott Armstrong Stunts
Jaesung Oh Third Assistant Director
Jérôme Albertini Unit Manager
Omar Chraibi Unit Manager
Kelly Dent Stunts
Mira Hamza Clapper Loader
Daniel Erb Second Assistant "B" Camera
Chris Dale Camera Loader
Zinedine Ibnou Jabal Casting Assistant
Tim Molema Second Assistant "A" Camera
Sergio Díaz Assistant Production Manager
Heidi Gibb Draughtsman
Michael Cambria Second Assistant Camera
Philip A. Ramos Production Coordinator
Milu Cabrer Makeup & Hair
Matthieu Vogel Assistant Production Manager
Dan Guachione Boom Operator
Sallie Hard Second Assistant Director
Laura Mateos Production Accountant
Thomas Royal Electrician
Lindsey Morrow Assistant Editor
Kelly Rutkowski Electrician
James Whelan Set Dresser
John Leigh Generator Operator
James M. Mah Best Boy Electric
James Kent Set Dresser
Celia Abraira Second Assistant Camera
Matthias Kulewatz Supervising Carpenter
Andrea Izquierdo López Third Assistant Director
Youness Benbakrim Set Dresser
Anja Daum Makeup Artist
Apache Gonzalez Set Dresser
Julio Daniel Rodriguez Set Dresser
Oliver Krönke Set Dresser
Linda Kurzweil Set Dresser
Graham Barford Supervising Carpenter
Abdallah Bougtifa Swing
Chris Hensel Grip
Bob Van Heek Rigging Grip
Greg Finkel Second Assistant "B" Camera
Usue Peña Costume Assistant
Angela Egan Costumer
Elena Calvo Wardrobe Assistant
Dearbhaile O'Hanlon Casting Assistant
Ellie Faustino Matchmove Supervisor
Sylvia Mackintosh Production Accountant
Patricia Reid-Douglas Production Coordinator
Roberto De Jesus Production Secretary
Stefanie Ebert Production Secretary
César Mendizábal Third Assistant Director
Alison Ryan Stunts
Paula Marín Art Department Assistant
Nikki Powell Stunts
Tarik Bounaaj Stunt Double






















ikwilfilmskijken © 2024