Steve Austin als Conrad | |
Vinnie Jones als McStarley | |
Robert Mammone als Breckel | |
Tory Mussett als Julie | |
Madeleine West als Sarah Cavanaugh | |
Rick Hoffman als 'Goldy' Goldman | |
Sullivan Stapleton als Special Agent Wilkins | |
Manu Bennett als Paco | |
Christopher James Baker als Eddie C | |
Sam Healy als Bella | |
Luke Pegler als Baxter | |
Masa Yamaguchi als Saiga | |
Emelia Burns als Yasantwa | |
Marcus Johnson als Kreston Mackie | |
Nathan Jones als Petr | |
Dasi Ruz als Rosa | |
Andy McPhee als The German | |
Rai Fazio als The Italian | |
Angie Milliken als Donna Sereno | |
Grant Piro als Moyer | |
Andrew Buchanan als Lyle | |
Neil Pigot als Wade Meranto | |
Jacy Lewis als Wilkin's Assistant | |
John Walton als Belarus Convict #3 | |
Steve Morris als Baxter Guard #2 |
Scott Wiper | Director |
Scott Wiper | Screenplay |
Joel Simon | Producer |
Graeme Revell | Music |
Derek Brechin | Editor |
Tom McSweeney | Casting |
Graham 'Grace' Walker | Production Design |
Richard Hobbs | Art Direction |
Jennifer Cornwell | Production Manager |
Suzie Freeman | Art Department Coordinator |
Natalie Taylor | Art Department Coordinator |
Jim Millett | Assistant Art Director |
Bill Booth | Construction Coordinator |
Matt Jordin | Greensman |
Paula Whiteway | Set Designer |
Nick Walker | Scenic Artist |
Christopher S. Aud | Supervising Sound Editor |
Steve Bissinger | Sound Effects Editor |
Rickley W. Dumm | Sound Effects Editor |
Jeremy Peirson | Sound Effects Editor |
Christopher S. Aud | Sound Designer |
Tim LeBlanc | Sound Re-Recording Mixer |
Gregory H. Watkins | Sound Re-Recording Mixer |
Kent Boswell | Visual Effects Producer |
Julian Parry | Visual Effects Producer |
Julian Parry | Visual Effects Supervisor |
Dave Morley | Visual Effects Supervisor |
Gary Keir | VFX Supervisor |
Glenn Ruehland | Stunt Coordinator |
Greg Stuart | Stunt Coordinator |
Greg Gilbert | Camera Operator |
Butch Sawko | Camera Operator |
Ian 'Thistle' Thorburn | Camera Operator |
Greg Gilbert | Steadicam Operator |
Calum McFarlane | Additional Camera |
Henry Pierce | Additional Camera |
Vince Valitutti | Still Photographer |
Matt Slattery | Gaffer |
Stephen Head | Best Boy Electric |
Susan Booth | Machinist |
Janine Bray | Machinist |
Stephen Shapiro | First Assistant Editor |
Ashley Revell | Music Editor |
Jamie Whitfield | Transportation Coordinator |
Darren Loveday | Picture Car Coordinator |
Scott Stewart | Location Manager |
Antoinette O'Neill | Script Supervisor |
Chris O'Connell | Script Supervisor |
Jamie McLennan | Location Manager |
Fiona Searson | Publicist |
Toni Pearson | Production Accountant |
Ross Emery | Director of Photography |
Rob Hedden | Screenplay |
Paul 'Salty' Brincat | Sound Recordist |
Benjamin Beardwood | Dialogue Editor |
Avram D. Gold | Dialogue Editor |
Lisa J. Levine | ADR Supervisor |
Jed Blaugrund | Executive Producer |
Peter Block | Executive Producer |
John Bonneau | Co-Producer |
Jason Constantine | Executive Producer |
Michael Gruber | Executive Producer |
Mara Jacobs | Co-Producer |
Michael Lake | Executive Producer |
Richard Lowell | Associate Producer |
Vince McMahon | Executive Producer |
Julian Parry | Producer |
John Sacchi | Executive Producer |
George Vrabeck | Executive Producer |
Matt Walden | Co-Producer |
Joanne Wilson | Costume Supervisor |
Jamie Crooks | First Assistant Director |
Angella McPherson | Second Assistant Director |
Darwin Brooks | Second Unit First Assistant Director |
Mark Wareham | Second Unit Director |
Anita Lowe | Makeup & Hair |
Kym Sainsbury | Makeup & Hair |
Maree Stuartt | Makeup & Hair |
Gail Kane | Makeup & Hair |
Anita Morgan | Makeup & Hair |
Margaret Stevenson | Hair Supervisor |
Margaret Stevenson | Makeup Supervisor |
Karen Grose | Prosthetics |
Jason Baird | Prosthetic Supervisor |
Jacqui Deacon | Additional Hairstylist |
Emile Oliver | Assistant Property Master |
Ray Chapman | Carpenter |
Stephen Longson | Carpenter |
Trevor Spann | Carpenter |
Noel McCartney | Construction Foreman |
Chris Turner | Construction Foreman |
Andrew Gardiner | Construction Manager |
Ron Wallekers | Head Greensman |
Bob Booker | Property Master |
Kristin Reuter | Prop Maker |
Barry Thompson | Prop Maker |
Tony Voevodin | Prop Maker |
Katrina Bull | Set Painter |
Tom Brkich | Standby Painter |
Graeme Callander | Storyboard Artist |
Andy Smith | Best Boy Grip |
Mick O'Brien | Chief Lighting Technician |
Riki Byrne | Clapper Loader |
Aaron Smith | Clapper Loader |
Matthew Copping | Dolly Grip |
Peter Critchley | Electrician |
Russell Lyons | Electrician |
Craig Perkins | Electrician |
Nick Sowter | Electrician |
Mark Bills | Electrician |
Phil Mulligan | Electrician |
Boo Slattery | Electrician |
Damien Beebe | Epk Camera Operator |
Adrien Seffrin | First Assistant "A" Camera |
Jason Binnie | First Assistant "B" Camera |
Daniel Clark | Focus Puller |
Margie McClymont | Focus Puller |
Michael Carl Smith | Grip |
Toby Copping | Key Grip |
Benn Hyde | Key Grip |
Julian Filer | Lighting Technician |
Scott Hamilton | Lighting Technician |
Jesse Moyes | Lighting Technician |
Richard Riwaka | Lighting Technician |
Andrew Shir | Lighting Technician |
Brendan Shambrook | Second Assistant "A" Camera |
Paul Seipel | Second Assistant "B" Camera |
Mark Wareham | Second Unit Director of Photography |
Bob Fredrickson | Color Timer |
Tate Arbon | Digital Compositor |
Jason Billington | Digital Compositor |
Dexter Davey | Digital Compositor |
Chris Davies | Digital Compositor |
Matt Greig | Digital Compositor |
Matthew Hermans | Digital Compositor |
Liam Neville | Digital Compositor |
Craig Rowe | Digital Compositor |
Murray Smallwood | Digital Compositor |
Matthew Wynne | Digital Compositor |
Koji Yamaguchi | Digital Compositor |
Gary Sullivan | Digital Effects Supervisor |
Doug Delaney | Digital Intermediate Assistant |
Lou Levinson | Digital Intermediate Colorist |
David Donaldson | Digital Intermediate |
Annalise Kurinsky | Digital Intermediate |
Mark Rakocy | Main Title Designer |
Nicole Papax | Matte Painter |
Marc Tingle | Modeling |
Grant Warwick | Modeling |
Danielle Hession | Systems Administrators & Support |
Luke Cole | Systems Administrators & Support |
Simon Clark | Telecine Colorist |
Ricardo Navarro | Title Designer |
Patrick Carmiggelt | Special Effects Technician |
Peter Exton | Special Effects Technician |
Julian Summers | Special Effects Technician |
Tim Sotiri | VFX Artist |
Matt Sloan | Visual Effects Camera |
Sophie Carroll | Visual Effects Coordinator |
Joe Dorn | ADR Editor |
Mark L. Mangino | ADR Editor |
Thomas J. O'Connell | ADR Mixer |
Brett Beacham | Prosthetic Makeup Artist |
Michael Thompson | ADR Mixer |
Rick Canelli | ADR Recordist |
Stephanie Brown | Assistant Sound Editor |
Rod Conder | Boom Operator |
Bryan Pennington | Dolby Consultant |
Joan Rowe | Foley Artist |
Sean Rowe | Foley Artist |
Bruce Tanis | Foley Editor |
Ryan Maguire | Foley Mixer |
Bob Beher | Foley Supervisor |
David Werntz | Sound Effects Editor |
Mandy Jacobs | Additional Editor |
Geoff Lamb | Assistant Editor |
Kyle M. Brechin | Editorial Production Assistant |
Boris Elkis | Music Programmer |
Jim Johnston | Music Supervisor |
Neil A. Lawi | Music Supervisor |
Shane Phillips | Costume Assistant |
Phil Eagles | Costume Consultant |
Helen Maggs | Costume Standby |
Roberta Shaw | Costume Standby |
Amanda Enders | Costume Standby |
Abdul-Majeed Moulvi | Casting Assistant |
Samantha Strauss | Casting Associate |
Fiona McMaster | Extras Casting |
Jeff Gribble | Armorer |
Allan Mowbray | Armorer |
Rachel Duxbury | Payroll Accountant |
Debbie Gilbert | Post Production Accountant |
Jason Rowling | Production Assistant |
Cindy Gollagher | Production Coordinator |
Kerry Mulgrew | Production Coordinator |
Julian Bungate | Production Runner |
Jasmin Lyford | Production Secretary |
Kelly Weiler | Production Secretary |
Nancy Hirami | Post Production Supervisor |
Bruce Shapiro | Dialogue Coach |
Paul Murphy | Best Boy Grip |
Graham Ludlow | Executive Producer |
Michael Mier | Video Assist Operator |