Eric Bana als Aaron Falk | |
Genevieve O'Reilly als Gretchen Schoner | |
Keir O'Donnell als Greg Raco | |
John Polson als Scott Whitlam | |
Matt Nable als Grant Dow | |
Eddie Baroo als McMurdo | |
Martin Dingle Wall als Luke Hadler | |
Julia Blake als Barb Hadler | |
Bruce Spence als Gerry Hadler | |
BeBe Bettencourt als Ellie Deacon | |
Jeremy Lindsay Taylor als Erik Falk | |
Miranda Tapsell als Rita Raco | |
Renee Lim als Sandra Whitlam | |
James Frecheville als Sullivan | |
William Zappa als Mal Deacon | |
Nick Farnell als Sergeant O'Connell | |
Joe Klocek als Young Aaron | |
Sam Corlett als Young Luke | |
Renee Lim als Sandra | |
Claude Scott-Mitchell als Young Gretchen | |
Kameron Hood als Criminal | |
Bessie Holland als Sally | |
Francine McAsey als Amanda | |
Stephanie Halmshaw als Waitress | |
Maude Davey als Helen |
Andrew Myer | Executive Producer |
Jodi Matterson | Producer |
Ricci Swart | Executive Producer |
Robert Connolly | Executive Producer |
Bruna Papandrea | Producer |
Robert Connolly | Director |
Jane Norris | Casting |
Robert Connolly | Screenplay |
Jane Harper | Novel |
Steve Hutensky | Producer |
Eric Bana | Executive Producer |
Harry Cripps | Screenplay |
Peter Raeburn | Original Music Composer |
Stefan Duscio | Director of Photography |
Samantha Strauss | Additional Writing |
Alexandre de Franceschi | Editor |
Nick Meyers | Editor |
Ruby Mathers | Production Design |
Mandi Bialek-Wester | Art Direction |
Leah Popple | Set Decoration |
Cappi Ireland | Costume Design |
Angela Conte | Makeup Designer |
Chris Goodes | Sound Designer |
Anna Steel | Line Producer |
Phil Jones | First Assistant Director |
Chrissy Rosman | Production Coordinator |
Janice Park | Associate Producer |
Lucinda Reynolds | Associate Producer |
Renata Blaich | Second Assistant Director |
Elisha Rashleigh | Third Assistant Director |
Jenny Kent | Dialect Coach |
Guy Strachan | Script Supervisor |
Ann Aucote | Sound Recordist |
Billie Egan | Art Department Coordinator |
Scott Warwick | Armorer |
Tao Weis | Assistant Art Director |
Nicci Dillon | Location Manager |
Fiona Harrison | Costume Supervisor |
Rose Saffioti | Key Makeup Artist |
Rose Saffioti | Key Hair Stylist |
Zev Eleftheriou | Stunt Coordinator |
Andy Pappas | Unit Manager |
Lisa Jacobi | Post Production Supervisor |
Jane Cho | Post Production Coordinator |
Matias Bolla | First Assistant Editor |
Glenn Newnham | Supervising Sound Editor |
Chris Goodes | Sound Re-Recording Mixer |
Chris Goodes | Supervising Sound Editor |
Lee Yee | Sound Effects Editor |
Leath Mattner | Visual Effects |
Jemma Burns | Music Supervisor |
Kirsty Whalley | Scoring Mixer |
Kirsty Whalley | Score Engineer |
Rui Li | VFX Artist |