Saoirse Ronan als Melanie Stryder / Wanda | |
Diane Kruger als The Seeker / Lacey | |
Max Irons als Jared Howe | |
Jake Abel als Ian O'Shea | |
William Hurt als Jeb Stryder | |
Frances Fisher als Maggie Stryder | |
Chandler Canterbury als Jamie Stryder | |
Boyd Holbrook als Kyle O'Shea | |
Stephen Rider als Seeker Reed | |
Alex Russell als Seeker Burns | |
Rachel Roberts als Soul Fleur | |
J.D. Evermore als Trevor Stryder | |
Emily Browning als Wanda | |
Shyaam Karra als Soul Anshu | |
Brent Wendell Williams als Soul Winters | |
Jhil McEntyre als Soul Lake | |
Jalen Coleman als Soul Nafisa | |
Jaylen Moore als Seeker Song | |
Stephen Conroy als Seeker Sands | |
Michael L. Parker als Seeker Wolfe | |
Phil Austin als Seeker Waverley | |
Marcus Lyle Brown als Healer Fords | |
John Wilmot als Soul Raines | |
Evan Cleaver als Seeker Pavo | |
Mustafa Harris als Brandt | |
Scott Lawrence als Doc | |
Shawn Carter Peterson als Wes | |
Raeden Greer als Lily | |
Tatanka Means als Seeker Hawke | |
David House als Seeker Summers | |
Ruby Lou Smith als Soul Pearle | |
Andrea Frankle als Healer Skye | |
Yohance Myles als Seeker Nova | |
Bokeem Woodbine als Nate | |
Stacey Carino als Seeker Dawn | |
Erik Schultz als Seeker Zephyr |
Erin Benach | Costume Design |
Ray Angelic | Executive Producer |
Marc Butan | Executive Producer |
Stephenie Meyer | Novel |
Nick Wechsler | Producer |
Andrew Niccol | Screenplay |
Paula Mae Schwartz | Producer |
Ve Neill | Makeup Department Head |
Stephenie Meyer | Producer |
Steve Schwartz | Producer |
Bill Johnson | Executive Producer |
Andrew Niccol | Director |
Jim Seibel | Executive Producer |
Mindy Marin | Casting |
Priscilla Elliott | Art Direction |
Harold Parker | VFX Artist |
Melanie Deforrest | Makeup Artist |
Roberto Schaefer | Director of Photography |
Heidi Moneymaker | Stunt Double |
David Leitch | Second Unit Director |
Melissa R. Stubbs | Stunts |
Chris Palermo | Stunt Coordinator |
Keith Woulard | Stunts |
Clay Cullen | Stunt Driver |
Antonio Pinto | Original Music Composer |
Andy Nicholson | Production Design |
Cynthia La Jeunesse | Set Decoration |
Thomas J. Nordberg | Editor |
Kimberly Amacker | Makeup Artist |
David Blair | Hairstylist |
Carla Brenholtz | Makeup Artist |
Teressa Hill | Hairstylist |
Erica Kyker | Makeup Artist |
Natasha Ladek | Wigmaker |
Courtney Lether | Makeup Artist |
Copper Perry | Hairstylist |
Paige Reeves | Makeup Artist |
Lisa Taylor Roberts | Makeup Artist |
Aimee Stuit | Makeup Artist |
Gunnar Swanson | Hairstylist |
Larry Waggoner | Hairstylist |
Debbie Zoller | Makeup Artist |
Elvis Jones | Makeup Artist |
Claudia Bluemhuber | Executive Producer |
Lizzy Bradford | Producer |
Uwe Feuersenger | Executive Producer |
Meghan Hibbett | Producer |
Roger Schwartz | Producer |
Robin Harlan | Foley Artist |
Vanessa Lapato | Dialogue Editor |
Paul Massey | Sound Re-Recording Mixer |
Sarah Monat | Foley Artist |
Jeff Sawyer | Sound Effects Editor |
Frank Smathers | Dialogue Editor |
Hamilton Sterling | Sound Effects Editor |
Chris Navarro | ADR Mixer |
Al Goto | Stunts |
Ed Duran | Stunts |
Jeremy Fry | Stunts |
Tim Rigby | Stunts |
Jared S. Eddo | Stunts |
Chris J. Fanguy | Stunts |
Stacey Carino | Stunt Double |
Angelique Midthunder | Stunts |
Adam Kirley | Stunts |
Sam Hargrave | Stunt Coordinator |
Mike Majesky | Stunts |
Matthew Moss | Stunts |
Daniel Stevens | Stunt Double |
Erik Schultz | Stunt Double |
Michael Yahn | Stunts |
Bailey Belle | Stunts |
Richard Burden | Stunt Driver |
Stephen Conroy | Stunts |
Casey O'Neill | Stunt Driver |
Jaylen Moore | Stunts |
Jayden Moore | Stunts |
Michael Yahn | Stunt Double |
Jack Lynch | Special Effects Coordinator |
Bruce Moriarty | First Assistant Director |
Nicholas Mastandrea | First Assistant Director |
Ryan Craig | Second Assistant Director |
Maria Mantia | Second Assistant Director |
Nicole Treston Abranian | Second Second Assistant Director |
Mike Leonard | Second Second Assistant Director |