The Last Samurai (2003)

Drama, Actie, Oorlog
Een veteraan uit de Amerikaanse indianenoorlogen, kapitein Nathan Algren, arriveert in Japan in 1876, om de soldaten van Keizer Meiji te trainen voor een gevecht tegen samurai die in opstand zijn gekomen.

The Last Samurai Film Info

Score: 7.584/10 van 6582 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2003-12-05
Lengte: 154 Minuut / 2:34
Regisseur: Edward Zwick
Schrijvers John Logan, Edward Zwick, Marshall Herskovitz.
Productie Studios: Warner Bros. Pictures, Radar Pictures, Bedford Falls Productions, Cruise/Wagner Productions
Productie Land: New Zealand, United States of America


The Last Samurai Trailer


Tom Cruise
als Nathan Algren
Ken Watanabe
als Moritsugu Katsumoto
Timothy Spall
als Simon Graham
Tony Goldwyn
als Col. Benjamin Bagley
Hiroyuki Sanada
als Ujio
Koyuki
als Taka
Shin Koyamada
als Nobutada
Billy Connolly
als Zebulon Gant
Togo Igawa
als General Hasegawa
Shichinosuke Nakamura
als Emperor Meiji
Masato Harada
als Omura
William Atherton
als Winchester Rep
Chad Lindberg
als Winchester Rep Assistant
Scott Wilson
als Ambassador Swanbeck
Ray Godshall Sr.
als Convention Hall Attendee
Masashi Odate
als Omura's Companion
John Koyama
als Omura's Bodyguard
Satoshi Nikaido
als N.C.O.
Shintaro Wada
als Young Recruit
Shun Sugata
als Nakao
Sosuke Ikematsu
als Higen
Aoi Minato
als Magojiro
Seizō Fukumoto
als Silent Samurai
Shoji Yoshihara
als Sword Master
Kosaburo Nomura IV
als Kyogen Player #1
Takashi Noguchi
als Kyogen Player #2
Noguchi Takayuki
als Kyogen Player #3
Sven Toorvald
als Omura's Secretary
Yuki Matsuzaki
als Soldier in Street #1
Mitsuyuki Oishi
als Soldier in Street #2
Jiro Wada
als Soldier in Street #3
Hiroshi Watanabe
als Guard
Yusuke Myochin
als Sword Master's Assistant
Hiroaki Amano
als Samurai Ensemble
Kenta Daibo
als Samurai Ensemble
Koji Fujii
als Samurai Ensemble
Makoto Hashiba
als Samurai Ensemble
Shimpei Horinouchi
als Samurai Ensemble
Takashi Kora
als Samurai Ensemble
Shane Kosugi
als Samurai Ensemble
Takeshi Maya
als Samurai Ensemble
Seiji Morita
als Samurai Ensemble
Lee Murayama
als Samurai Ensemble
Takeru Shimizu
als Samurai Ensemble
Shinji Suzuki
als Samurai Ensemble
Hisao Takeda
als Samurai Ensemble
Ryoichiro Yonekura
als Samurai Ensemble
Ryoichi Noguchi
als Samurai Ensemble
Edward Zwick Director
John Logan Screenplay
Edward Zwick Screenplay
Marshall Herskovitz Screenplay
Tom Cruise Producer
Edward Zwick Producer
Marshall Herskovitz Producer
Paula Wagner Producer
Scott Kroopf Producer
Tom Engelman Producer
Hans Zimmer Original Music Composer
John Toll Director of Photography
Victor Du Bois Editor
Ted Field Executive Producer
Richard Solomon Executive Producer
Vincent Ward Executive Producer
Charles Mulvehill Executive Producer
Lilly Kilvert Production Design
Victoria Thomas Casting
Ngila Dickson Costume Design
Steven Rosenblum Editor
Nobuyuki Obikane Stunts
Hiroki Takano Stunts
John Logan Story
Ray McIntyre Jr. Visual Effects Supervisor
Andy Nelson Sound Re-Recording Mixer
Anna Behlmer Sound Re-Recording Mixer
Jeff Wexler Production Sound Mixer
Gretchen Rau Set Decoration
Graham Larson Associate Producer
Michael Doven Associate Producer
Yōko Narahashi Associate Producer
Kevin De La Noy Unit Production Manager
Charles Mulvehill Unit Production Manager
Nilo Otero First Assistant Director
Allen Kupetsky Second Assistant Director
Nick Powell Stunt Coordinator
Lois Burwell Makeup Designer
Christopher Burian-Mohr Supervising Art Director
Jess Gonchor Art Direction
Kim Sinclair Art Direction
Elizabeth Flaherty Assistant Art Director
Philip Thomas Set Designer
Michael Smale Set Designer
Sam Storey Set Designer
Christopher Glass Storyboard Artist
J.C. Brown Graphic Designer
Cedar Valentine Art Department Coordinator
Lori A. Lopes Set Decoration
Kathy Lucas Assistant Set Decoration
Patrick Cassidy Leadman
Jayne-Ann Tenggren Script Supervisor
Mike Thomas "A" Camera Operator
Peter McCaffrey "B" Camera Operator
Peter McCaffrey Steadicam Operator
Darrin Keough "C" Camera Operator
Calum McFarlane "D" Camera Operator
Chris Toll First Assistant "A" Camera
Tommy Klines First Assistant "B" Camera
Brett Matthews First Assistant "C" Camera
Richard Lacy First Assistant "D" Camera
Jeff Pelton Second Assistant "A" Camera
Louise Williams Second Assistant "B" Camera
John Bonnin Libra Head Technician
David James Still Photographer
Michael Taylor Video Assist Operator
Don Coufal Boom Operator
Gunner Ashford Armorer
David Gulick Property Master
Peter C. Clarke Assistant Property Master
Parker Swanson Assistant Property Master
Mick Morris Gaffer
Gary Hill Rigging Gaffer
Iain Mathieson Best Boy Electric
David Nichols Key Grip
Jay Munro Best Boy Grip
Brett McDowell Dolly Grip
Paul Reddin Rigging Grip
Paul J. Lombardi Special Effects Supervisor
Kenny Myers Key Makeup Artist
Maggie Elliott Makeup Artist
Tina Harrelson Makeup Artist
Greg Nelson Makeup Artist
Richard Snell Makeup Artist
Conor O'Sullivan Prosthetic Supervisor
Janice Alexander Hair Department Head
Terry Baliel Key Hair Stylist
Karen Asano-Myers Hairstylist
Carol Pershing Hairstylist
Kimberley Spiteri Hairstylist
Colleen LaBaff Hairstylist
Terry Jarvis Wigmaker
Kendall Errair Costumer
Bob Buck Costume Coordinator
Cynthia E. Thornton Associate Editor
Neil Greenberg Visual Effects Editor
Jenny Hicks Assistant Editor
Penny Lee Hallin Assistant Editor
Pablo Prietto Assistant Editor
Thomas Boland Visual Effects Producer
Romulo Adriano Jr. Visual Effects Coordinator
Lil Heyman Production Coordinator
Mitchell E. Dauterive Production Supervisor
Anne Bruning Production Supervisor
Kyoko Kageyama Production Supervisor
Jill Soper Assistant Production Coordinator
Ken Ryan Production Accountant
Mayda Renizzi-Holt Assistant Accountant
Charles Harrington Location Manager
Neil Kirkland Construction Coordinator
Dan Romero Transportation Coordinator
Vic Cuccia Transportation Captain
Michael Sean Ryan Transportation Captain
Graham Larson Post Production Supervisor
Mark P. Stoeckinger Supervising Sound Editor
Kerry Dean Williams Supervising ADR Editor
Michael Kamper Sound Designer
Jon Title Sound Designer
Craig S. Jaeger Foley Supervisor
Alan Rankin Sound Editor
Christopher Assells Sound Editor
Bruce Tanis Sound Editor
Dino DiMuro Sound Editor
Ben Wilkins Sound Editor
Victor Ray Ennis First Assistant Sound Editor
Paul Flinchbaugh Assistant Sound Editor
Laura Harris Atkinson Dialogue Editor
David A. Cohen Dialogue Editor
Kelly Oxford ADR Editor
Anna MacKenzie ADR Editor
Michelle Pazer ADR Editor
Caitlin McKenna ADR Editor
John Roesch Foley Artist
Alyson Dee Moore Foley Artist
Jeffrey Wilhoit Foley Artist
James Moriana Foley Artist
Bob Beher Foley Editor
Frank Smathers Foley Editor
Mary Jo Lang Foley Mixer
Nerses Gezalyan Foley Mixer
Charleen Richards-Steeves ADR Mixer
Robert Deschaine ADR Mixer
Greg Steele ADR Mixer
Michael Miller ADR Mixer
Marc Streitenfeld Music Editor
Alan Meyerson Scoring Mixer
Mo Henry Negative Cutter
William Mesa Visual Effects Supervisor
Jeffrey White Visual Effects Producer
George Macri Visual Effects Producer
Tim Crosbie VFX Supervisor
Melissa R. Stubbs Stunt Coordinator
Tad Griffith Stunts
Al Goto Stunts
Lauro Chartrand Stunts
Casey O'Neill Stunt Double






















ikwilfilmskijken © 2024