Anne Hathaway als Elena McMahon | |
Ben Affleck als Treat Morrison | |
Rosie Perez als Alma Guerrero | |
Willem Dafoe als Richard McMahon | |
Edi Gathegi als Jones | |
Mel Rodriguez als Barry Sedlow | |
Onata Aprile als Cat McMahon | |
Toby Jones als Paul Schuster | |
Carlos Leal als Max Epperson aka Bob Weir | |
Ben Chase als Max Berquist | |
Julian Gamble als Secretary George Shultz | |
Robert Sedgwick als Stewart James | |
Bill Kelly als General Gus Sharp | |
David Vadim als Buck Pearson | |
César Galindez als Red Truck Driver | |
Diomedes Rodriguez als Glistening Boy | |
Casiano Ancalle als Elderly Campesino Leader | |
Lee Markham als Tarmac Secret Service Agent | |
Betty Jeune als Female Reporter #1 | |
Laura Niemi als Female Reporter #2 | |
James Scully als Sloppy Reporter | |
Danny Loecken als Smoking Reporter | |
Adam Hose als Young Male Reporter | |
J. Scott Browning als Suited Man #1 | |
DeVere Jehl als Suited Man #2 | |
Dylan Wilson Barnes als Campaign Sound Tech | |
Ed Berliner als Moderator | |
Charles Gemmill als Ronald Reagan | |
Barbara Andres als Helena Shultz | |
Sewell Whitney als Campaign Lackey | |
Jené als Delia | |
Sarah Tolan-Mee als Michelle | |
Janayra Reyes als Nurse #1 | |
Sandra Rodriguez als Day Nurse | |
Yetta Gottesman als Night Nurse | |
Romain Gateau als Miami Neighbor | |
Antonio De Leo als Young Resident | |
Luis Echeverri als Bait Shack Owner | |
Brian Rechkemmer als Male Nurse | |
Josette Pagan als Kitty | |
Juan Carlos Diaz als Paladín | |
Aurelio Lima als Drunken Soldier | |
Camilo José Torres als Soccer Player #1 | |
Yasiel Trinidad als Soccer Player #2 | |
Marcos Ramos als FSLN Checkpoint Soldier | |
Sulma Hernández als Lone Woman | |
Maurim E. Chiclana Andino als Telefónico Cashier | |
María Ruperto als Colonial Attendant | |
Norman Santiago als Shady Taxi Driver | |
Axel Cintrón als Immigration Officer | |
Mariel Pabón als Maid | |
Francisco Viñolo als Airport Passerby | |
Kira Kirk als Consular Greeter | |
Jason Lumberjack Johnson als Wayne | |
Matt Minich als Marine | |
Christopher Páez Rivera als Mercenary #1 | |
Michael Biggam als Mercenary #2 | |
Norman Grant als Taxi Driver Antigua Airport | |
Iván Llanos als Dashing Young Man - Paul's Guest | |
Abraham Henderson als Intercon Bartender | |
Julio Gastón Ramos als Coconut Boy | |
Ndsettia Argyle als Vendor Woman | |
Michael Ray Davis als Committee Member #1 | |
Lee Poehlman als Committee Member #2 | |
Florent Gateau als French Intelligence Boss |
Dee Rees | Director |
Joan Didion | Novel |
Tamar-kali | Original Music Composer |
Dee Rees | Screenplay |
Mako Kamitsuna | Editor |
Dee Rees | Producer |
Marco Villalobos | Screenplay |
Cassian Elwes | Producer |
Jamin O'Brien | Executive Producer |
Walter Josten | Executive Producer |
Cyril Megret | Executive Producer |
Luillo Ruiz | Producer |
Robert Jones | Executive Producer |
Wayne Marc Godfrey | Executive Producer |
Mark Lane | Executive Producer |
James Harris | Executive Producer |
Bobby Bukowski | Director of Photography |
Inbal Weinberg | Production Design |
Ane Crabtree | Costume Designer |
Evyen Klean | Music Supervisor |
Janet Lopez | Music Supervisor |
Billy Hopkins | Casting |
Ashley Ingram | Casting |
Jamin O'Brien | Unit Production Manager |
Laurie E. Vega | Unit Production Manager |
Frances Stafford | Second Assistant Director |
Luis Raúl Alcocer | Stunt Coordinator |
Fernando Carrión | Art Direction |
Olivia Peebles | Set Decoration |
Alejandro Berríos | Script Supervisor |
Margarita Aponte | Sound Mixer |
Gabriel Padilla | Gaffer |
Gilo Rosario | Key Grip |
Rafael Pérez | Special Effects Coordinator |
Luis López-Baquero | Set Designer |
Dormiar Matia | Set Decoration |
Marsi Caraballo | Graphic Designer |
Romain Gateau | Property Master |
Allan A. Apone | Makeup Department Head |
Sherri Hamilton | Hair Department Head |
Adrienne Franciscus | Production Coordinator |
Ana Huber | Set Decoration |
Mike Harvey | Sound Mixer |
Jim Pescrille | Gaffer |
Mike L. Germaine | Key Grip |
Kurt Harris | Special Effects Supervisor |
Jaime A. Marin | Art Direction |
Theresa Frankel | Production Coordinator |
Paul Hsu | Sound Re-Recording Mixer |
Paul Hsu | Supervising Sound Editor |
Marko Costanzo | Foley Artist |
Tom Poole | Color Grading |
Luis E. Colón | Set Dresser |
Jimmy Santos | On Set Dresser |
Felix R. Caraballo | On Set Dresser |
Carlos Rodriguez | Set Dresser |
Paul Alfaro | Set Dresser |
Eduardo Figueroa | Set Dresser |
Oscar A. Colom | Set Dresser |
Gabriel E. Rosario | Set Dresser |
Luis A. Agosto | Set Dresser |
Sonylda Sacarello | Set Dresser |
Euri Rodriguez Barreto | Set Dresser |
Daniel Vazquez | Set Dresser |
Francisco Martinez | Set Dresser |
Carlos J. Santiago | Set Dresser |
Fausto Montero | Set Dresser |
Miles Michael | Art Direction |
Natalia Rosa | Art Direction |
Angie Olmedo | Costume Supervisor |
Juan López | Costume Supervisor |
Felicity Bowring | Makeup Artist |
Kate Biscoe | Makeup Artist |
Edna D. "Gigi" Franjul | Key Makeup Artist |
Edna D. "Gigi" Franjul | Makeup Artist |
Marta Ezal Colón | Special Effects Makeup Artist |
Ybelka Hurtado | Assistant Makeup Artist |
Angel E. Vazquez | Assistant Makeup Artist |
David Marrero | Assistant Makeup Artist |
Cindy Torres | Assistant Makeup Artist |
William Omar Sanchez | Assistant Makeup Artist |
Abadha Lila | Assistant Makeup Artist |
Charma Aviles | Assistant Makeup Artist |
Aida Pizarro | Assistant Makeup Artist |
Jules Holdren | Hairstylist |
Kristin Wahl | Hairstylist |
Marielena Ramirez | Hairstylist |
Alexandra Burgos | Second Second Assistant Director |
Alex Scricco | Additional Second Assistant Director |
Michelle Malley Campos | Second Second Assistant Director |
Nick Manno | Costume Supervisor |
Claudia Pascual | Makeup Artist |
Claudia Pascual | Key Makeup Artist |
Laurie Cocheio | Makeup Artist |
Dave Flynch | Sound Effects Editor |
Todd Kasow | Music Editor |