The Mummy (1999)

Avontuur, Actie, Fantasie
Als straf voor het vermoorden van Pharaoh Seti en het slapen met zijn vriendin is de Egyptische priester Imhotep levend vervloekt en gemummificeerd... 1925. Na 3000 jaar komt in de legendarische dodenstad Hamunaptra het gemummificeerde lichaam van Imhotep, door toedoen van een groep schatgravers tot leven. De gevolgen hiervan zijn verschrikkelijk als de tien plagen van Egypte opnieuw lijken uit te breken, er mysterieuze zandstormen ontstaan en angstaanjagende figuren herrijzen uit de dood.

The Mummy Film Info

Score: 6.921/10 van 8595 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 1999-04-16
Lengte: 125 Minuut / 2:5
Regisseur: Stephen Sommers
Schrijver: Stephen Sommers
Productie Studios: Universal Pictures, Alphaville
Productie Land: United States of America


The Mummy Trailer


Brendan Fraser
als Rick O'Connell
Rachel Weisz
als Evelyn Carnahan
John Hannah
als Jonathan Carnahan
Arnold Vosloo
als Imhotep
Patricia Velásquez
als Anck-Su-Namun
Oded Fehr
als Ardeth Bay
Kevin J. O'Connor
als Beni Gabor
Jonathan Hyde
als Allen Chamberlain
Erick Avari
als Terence Bey
Stephen Dunham
als Isaac Henderson
Corey Johnson
als David Daniels
Mohamed Saïd Afifi
als Hangman
Tuc Watkins
als Bernard Burns
Omid Djalili
als Gad Hassan
Bernard Fox
als Winston Havlock
Taylor Murphy
als Mummy (uncredited)
Aharon Ipalé
als Seti I
Carl Chase
als Hook
Abderrahim El Aadili
als Camel Trader
Jake Arnott
als Mummy
Mason Ball
als Mummy
Isobel Brook
als Mummy
James Traherne Burton
als Mummy
Peter Chequer
als Mummy
Porl Smith
als Mummy
Ian Warner
als Mummy
John Hubbard Casting
Jerry Goldsmith Original Music Composer
Jerry Goldsmith Conductor
Alexander Courage Orchestrator
Jon Olive Assistant Sound Designer
Allan Cameron Production Design
Stephen Sommers Screenplay
Stephen Sommers Director
Kevin Jarre Executive Producer
Kevin Jarre Screenstory
Patricia Carr Co-Producer
Sean Daniel Producer
James Jacks Producer
Megan Moran Associate Producer
Adrian Biddle Director of Photography
Bob Ducsay Editor
Ros Hubbard Casting
Tony Reading Art Direction
Cliff Robinson Art Direction
Peter Russell Art Direction
John Bloomfield Costume Design
Giles Masters Art Direction
David Crozier Sound Mixer
Greg Powell Animal Coordinator
Stuart Clark Utility Stunts
David Cronnelly Stunts
Rob Inch Stunts
Mark Southworth Stunts
Darrell Hall Music Editor
Kenneth Hall Supervising Music Editor
Paul Jennings Stunts
Gábor Piroch Stunts
Ben Nye Jr. Makeup Artist
Tricia Cameron Key Hair Stylist
Sarita Allison Makeup Artist
Andrew MacRitchie First Assistant Editor
Kelly Matsumoto Editor
Jamie Edgell Stunts
Jo Burn Unit Production Manager
Ian Differ Assistant Editor
Doreen A. Dixon Post Production Supervisor
Derek Lea Stunts
Faycal Attougui Stunts
Ray Nicholas Stunts
Julian Spencer Stunts
Simon Crane Stunt Coordinator
Michael Bauer CGI Supervisor
Derek Thompson Creature Design
Lloyd Fonvielle Screenstory
Patrick Dodd Supervising ADR Editor
Mike Stallion Assistant Art Director
Kyle Cooper Title Designer
Adam Biddle First Assistant Camera
Angelo Ragusa Stunts
Martin Hub Stunts
Chris Corbould Special Effects Supervisor
George Cottle Stunts
Jim Threapleton Third Assistant Director
Nancy Tracy First Assistant Sound Editor
Peter Howitt Set Decoration
Nrinder Dhudwar Stunts
Michael Magill Dialogue Editor
Hilda Hodges Foley Artist
John Finklea Temp Music Editor
Andy Bennett Stunt Double
Derek Atherton Armorer
Ignacio Carreño Stunts
Michael Chambers Rigging Gaffer
Paul Heasman Stunts
Peter Heslop Unit Manager
Steve Dent Stunts
Greg Michael Second Unit Director
David Balfour Property Master
Gary Powell Stunts
Sylvie Chesneau Script Supervisor
Graeme Crowther Stunts
Pavel Cajzl Stunts
James Gemmill Scenic Artist
Richard Burton Sound Effects Editor
Geoff Freeman Unit Publicist
David A. Cohen ADR Editor
Paul Herbert Stunts
Mark Mottram Stunts
Terry Blyther Location Manager
Gary Donoghue Best Boy Electric
Frances Richardson First Assistant Accountant
Sean McCabe Stunts
Kevin Clark Visual Effects Editor
Carolyn Tapp Foley Supervisor
Dinny Powell Stunts
Keith Hamshere Still Photographer
Nicola Barnes Art Department Coordinator
John Paterson Construction Coordinator
Chris Carpenter Sound Re-Recording Mixer
Andrew Bock Assistant Sound Editor
Jayne Buxton Makeup Artist
Robert Hallowell II Hairstylist
Mary Jo Lang Foley Mixer
Jaroslav Pšenička Stunts
Jamie Christopher Second Assistant Director
Joss Gower Stunts
John Flemming Key Grip
Jane Walker Makeup Artist
Paul Couch Standby Painter
John Andrew Berton Jr. Visual Effects Supervisor
Tom Struthers Stunts
Bob McMillian Color Timer
Nick Vidar Music Programmer
Daniel Jeannette Animation Supervisor
Aileen Seaton Key Makeup Artist
Wade Eastwood Stunts
Scott Ballard CG Animator
Jaroslav Peterka Stunts
John Bateman ADR Mixer
Karen Klein Roto Supervisor
Kevin Tengan Systems Administrators & Support
Roddy Barron Camera Operator
Jo McLaren Stunts
Jo McLaren Stunt Double
Cliff Lanning First Assistant Director
Timothy Greenwood Projection
Joakim Arnesson CG Artist
Viktor Cervenka Stunts
Jindřich Klaus Stunts
Jennifer C. Bell Visual Effects Producer
Ted Andre Digital Compositor
Gary Pollard Creature Design
Annie Townsend Assistant Hairstylist
Jonathan Klein Foley Editor
Keith Batten Boom Operator
Patsy de Lord Production Coordinator
Ron Nicholls Grip
Siobhan Lyons Location Coordinator
Sandy DellaMarie Visual Effects Coordinator
Andrea Biklian Negative Cutter
Mike Evans Focus Puller
Gavin Gordon Carpenter
Mark Sullivan Matte Painter
Julie Andrews Musician
Shaun Evans Second Assistant Camera
Ann Beverly Assistant Costume Designer
Alice Biddle Art Department Assistant
Tessa Harrison Sculptor
James Offord Camera Intern
Dave Freeth Camera Technician
Anya Gripari Set Production Assistant
Roger Collins Stand In
Abderrazak El Moustaghit Stunts
Ahab Afifi Translator
David Cook Editorial Production Assistant
David Bruce Electrician
Michael Olague Gaffer
Howard Baral Post Production Assistant
Alistair Thompson Production Accountant
Abdelkrim Abouobayd Production Supervisor
Kevin Clark Sound Effects Editor
Stephen Forrest-Smith Storyboard Artist
Terry Cade Stunts
John Wells Dressing Prop
Morgan Johnson Stunts
Lahcen Abbana Costume Assistant
Nick Seuser Additional Visual Effects
Mustapha Adidou Location Assistant
Alex Cameron Draughtsman
Jennifer Gonzalez Visual Effects Assistant Editor
Ivo Horvat Matte Painter
Mik Allen Clapper Loader
John Cluff Special Effects Assistant
Camille Eden Visual Effects Production Assistant
Serena Rainbow Naramore Rotoscoping Artist
Gary Talbot Third Assistant Director
Leon Apsey Supervising Carpenter
Terry Isted ADR Recordist
Graham Brooker Special Effects Technician
Pat Sweeney VFX Director of Photography
Chris Samworth Camera Trainee
Leor Mendel Casting Assistant
David Murphy Wardrobe Supervisor
Lucy Williams Assistant Location Manager
Najib Bennani Accountant
Tania Clarke Assistant Production Coordinator
Sally Grace Dialogue Coach
Alan Coates Generator Operator
Jonathon Whaley Pilot
Caroline Roemmele Production Assistant
Mohammed Chaoui Production Driver
Jon R. Brown Production Runner
Tony Bianchi Technical Advisor
Pavel Krátký Stunts
Abdelhafid Balafrej Production Manager
Dimo Lipitkovský Stunts
Aris Comninos Stunts
Baa Echchafi Stunts
Philippe Losson Stunts
Rachael Jones Propmaker






















ikwilfilmskijken © 2024