The Patriot (2000)

Drama, Historisch, Oorlog, Actie
Na enkele jaren in het leger gevochten te hebben, wil Benjamin Martin niets liever dan een rustig leventje leiden. Als zijn zoon zich echter aanmeldt voor het Amerikaanse leger, om de jonge natie te verdedigen tegen de Britten, wordt hij gedwongen de wapens weer op te pakken.

The Patriot Film Info

Score: 7.2/10 van 3768 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2000-06-28
Lengte: 165 Minuut / 2:45
Regisseur: Roland Emmerich
Schrijver: Robert Rodat
Productie Studios: Columbia Pictures, Mutual Film Company, Centropolis Entertainment, Global Medien KG
Productie Land: Germany, United States of America


The Patriot Trailer


Mel Gibson
als Benjamin Martin
Heath Ledger
als Gabriel Martin
Joely Richardson
als Charlotte Selton
Jason Isaacs
als Col. William Tavington
Chris Cooper
als Col. Harry Burwell
Tchéky Karyo
als Jean Villeneuve
René Auberjonois
als Reverend Oliver
Lisa Brenner
als Anne Howard
Tom Wilkinson
als Gen. Cornwallis
Donal Logue
als Dan Scott
Leon Rippy
als John Billings
Adam Baldwin
als Capt. Wilkins
Jay Arlen Jones
als Occam
Joey D. Vieira
als Peter Howard
Gregory Smith
als Thomas Martin
Mika Boorem
als Margaret Martin
Skye McCole Bartusiak
als Susan Martin
Trevor Morgan
als Nathan Martin
Bryan Chafin
als Samuel Martin
Logan Lerman
als William Martin
Mary Jo Deschanel
als Mrs. Howard
Jamieson Price
als Capt. Bordon
Peter Woodward
als Charles O'Hara
Grahame Wood
als Redcoat Lieutenant
Beatrice Bush
als Abigale the Housekeeper
Shane Ayon
als Grinadier Soldier
Shan Omar Huey
als Joshua
Hank Stone
als Rollins
Kirk Fox
als Skunk
Jack Moore
als Curly
Mark Twogood
als Danvers
Colt Romberger
als Colt
Terry Layman
als Gen. George Washington
Shannon Eubanks
als Mrs. Simms
Bill Roberson
als Loyalist Simms
Charles Black
als Matthew
Andy Stahl
als Gen. Nathanel Greene
Kristian Truelsen
als Hardwick
Kanin Howell
als Postrider
Mark Jeffrey Miller
als Wounded Continental
Zach Hanner
als British Field Officer
Randell Haynes
als Patriot Middleton
John Storey
als Cowpens Militiaman
Greg Good
als Cowpens Militiaman
John F. Dzencelowcz II
als Continental Soldier
Kyle Richard Engels
als Billings' Son
John Bennes
als Speaker
John Curran
als Redcoat Sergeant #1
Dara Coleman
als Redcoat Sergeant #2
Roy McCrerey
als Redcoat
P. Dion Moore
als Redcoat
Tyler Long
als Page Poy
John H. Bush
als Abner
Gil Johnson
als Militiaman
Scott Thomas
als Patriot Private
Derrick B. Young
als Slave Boy
Le Roy Seabrook
als Gullah Minister
Samuel Brown Jr.
als Gullah Musician
Samuel Brown Sr.
als Gullah Musician
Lillie L. Harris
als Gullah Musician
Braima Moiwai
als Gullah Musician
Patrick Tatopoulos
als French Naval Officer
John Williams Original Music Composer
Dean Devlin Producer
Caleb Deschanel Director of Photography
Deborah L. Scott Costume Design
Mark Gordon Producer
Kirk M. Petruccelli Production Design
Barry Chusid Art Direction
Robert Rodat Screenplay
Roland Emmerich Director
Gary Levinsohn Producer
Clete Cetrone Construction Foreman
April Webster Casting
David Bloch Casting
Thomas Nellen Makeup Department Head
Alyssa Fong Visual Effects
Peter Winther Co-Producer
Christopher Holmes Editor
Dionne McNeff Associate Producer
William Fay Executive Producer
David Brenner Editor
Roland Emmerich Executive Producer
Michael Dahan Associate Producer
Ute Emmerich Executive Producer
Julie Monroe Editor
Lee Orloff Production Sound Mixer
Ozzy Inguanzo Art Department Coordinator
Carey Milbradt Sound Effects Editor
Greg P. Russell Sound Re-Recording Mixer
Kevin O'Connell Sound Re-Recording Mixer
Christopher Assells Sound Effects Editor
Randy Kelley Sound Effects Editor
Andrew Cooper Still Photographer
Dan Hegeman Sound Effects Editor
Carey Milbradt Sound Editor
Scott Sanders Sound Effects Editor
Harry Cohen Sound Effects Editor
Per Hallberg Supervising Sound Editor
Kim Berner Script Supervisor
Peter Staubli Sound Effects Editor
Lauren Stephens Sound Editor
Kenneth Wannberg Music Editor
Harry Cohen Sound Designer
P. Scott Sakamoto Camera Operator
Dino DiMuro Sound Effects Editor
James Dyer Unit Production Manager
Gillian Albinski Set Dressing Artist
James Marbas Digital Effects Supervisor
Jessee J. Clarkson Propmaker
Clyde D. Baisey Set Medic
Victor J. Zolfo Set Decoration
Sean Bernard Painter
Reid Russell Camera Intern
Dick Deats Key Grip
Harry Lu Armorer
Birger Laube Sculptor
Julie Callihan Makeup Artist
Zandra Harding Seamstress
Yves De Bono Special Effects Coordinator
Freddie Hice Stunt Coordinator
Stanton Barrett Stunts
Richard F. Mays Assistant Art Director
Kay Georgiou Hair Department Head
Christopher Flournoy Carpenter
Randy McKenney Stand In
Diane Crooke Costume Supervisor
Susan Buffington Hairstylist
Jeanie Baker Set Costumer
Larry A. Cornick Leadman
Lahly Poore Assistant Costume Designer
Leo Corey Castellano Makeup Effects
James K. Jensen Post Production Supervisor
Ivica Bilich Property Master
Dawn M. Baker Scenic Artist
Robert Minsk Software Engineer
Robert A. Blackburn Construction Coordinator
Warren Manser Production Illustrator
Chad S. Frey Set Designer
Judith H. Bickerton Key Hair Stylist
James M. Crumley Jr. Set Production Assistant
John Rotan Location Scout
Harry K. Garvin Steadicam Operator
Loren Bess Driver
Paolo Moscatelli Sequence Supervisor
Pedro Barquin Greensman
Alan R. Disler First Assistant Camera
John Duino Systems Administrators & Support
Elizabeth Greenberg Casting Associate
Thomas Dadras Visual Effects Supervisor
Adria Later Studio Teachers
Shane Greedy Transportation Coordinator
Cindi Hobgood Location Manager
Jeffree Bloomer Sound Mixer
Keith Collea Video Assist Operator
Ozzy Inguanzo Researcher
John Neufeld Orchestrator
Adam Frazier I/O Supervisor
Terry Chapman Special Effects Supervisor
Rachel Aberly Unit Publicist
Bill Greenberg Rigging Gaffer
Andy Barrios Digital Compositors
Joni Cuquet Finance
Taylor Ammons Production Coordinator
Heidi Schuller Production Manager
Brigitte Daloin Visual Effects Editor
Ronald M. Betts Lighting Technician
Anthony Cargioli Boom Operator
Tim T. Cunningham Visual Effects Coordinator
Jon Carpenter Transportation Co-Captain
Lee Grubin First Assistant Editor
Oscar G. Castillo 3D Animator
Kelvin Lee Animation Supervisor
Mary Weisgerber Meyer Production Supervisor
Chris Brighton Assistant Director
John Rice Sr. Transportation Captain
Christina Vaeth Production Accountant
Fiona Bull Visual Effects Producer
Nick Brandon Utility Stunts
Jack McCollum Electrician
Randall D. Wilkins Set Designer
Tad Griffith Stunts
Davis Bates Stunts
Glen Yrigoyen Stunts
Michael Gaines Stunts
Thomas Robinson Harper Stunts
Tim Gilbert Stunts
Troy Gilbert Stunts
Xye Visual Effects
Abra Grupp Digital Compositors
Ben Noble Electrician
Tony Negrete First Assistant Sound Editor
K. Drew Fuller Greensman
Geraldine Jones Hairstylist
Matthew Petty Hairstylist
Kelvin R. Trahan Key Hair Stylist
Michael Hansen Set Dresser
Brian Bennett Stunts
Brian Duffy Stunts
Cooper Taylor Stunts
Lance Gilbert Stunts
Lex D. Geddings Stunts
Matthew Taylor Stunts
Mic Rodgers Stunts
Mortimer Warlimont Visual Effects Coordinator
Paul H. Lopez Costume Supervisor
Mark Vargo Director of Photography
Clyde E. Bryan First Assistant Camera
Silke Hartung Modeling
Bruce Dukov Musician
Wade Culbreath Musician
Chester Lee Henderson Jr. Set Dresser
Peter J. Dowd Jr. Set Production Assistant
David Walling Stunts
Eric Miranda Stunts
Jason Rodriguez Stunts
Mike Watson Stunts
Conny Fauser VFX Supervisor
Dan Kneece Steadicam Operator
Laura Graham ADR Editor
Dustin Blauvelt Camera Operator
Colin J. Campbell Chief Lighting Technician
Brett Leslie Driver
Larry Kemp Foley Editor
James Thatcher Musician
Mark O'Connor Musician
R. David Burns Production Coordinator
Robert C. Albertell Second Assistant Director
Leigh Leverett Set Costumer
Noelle King Set Designer
Douglas G. Young Set Dresser
George W. Harding III Set Dresser
Patrick King Set Dresser
Debbie Lynn Ross Stunts
Mike Kirton Stunts
Jeff Williams Assistant Editor
Stephanie Corsalini Casting
Cristin Pescosolido Digital Compositors
Stephen Drinon Dolly Grip
Rick Parkinson Driver
Lou Kleinman Foley Editor
Sean Wright Grip
Suzy Mazzarese-Allison Hairstylist
Darwin Hensley Makeup Artist
Tom Boyd Musician
Wayne W. Whited Production Coordinator
Jim Pratt Stunts
Mike Pridgen Stunts
Drew McKeen Visual Effects Producer
Darin A. Drennan Orchestrator
Tyler C. Daum Driver
Patty York Makeup Artist
Jonathan Gaynor Production Sound Mixer
Sloane U'Ren Set Designer
Julie Fay Set Production Assistant
David Baldwin Sound Effects Editor
Robert DeVine Special Effects
R.A. Rondell Stunt Coordinator
Chris Howell Stunts
Chuck 'Chaz' Hosack Stunts
Clay M. Lilley Stunts
James M. Churchman Stunts
John C. Meier Stunts
John T. Cypert Stunts
Eric Tablada 3D Animator
Scott Getzinger Assistant Property Master
Lee W. Lebaigue Assistant Sound Editor
Tim Kottyan Carpenter
Brian Wolf Digital Compositors
Ueli Steiger Director of Photography
Genna Long Driver
Kim H. Winther First Assistant Director
Michael Samarzich Greensman
David Halsey Hairstylist
Roxanne Ferguson Hairstylist
Anthony T. Marra II Key Grip
Daniel Williams Scenic Artist
John France Set Dresser
Jens Döldissen Special Effects Supervisor
Brian Brown Stunts
Christian J. Fletcher Stunts
Kosta Saric Visual Effects Editor
Bill Diaz 3D Animator
Janelle Showalter Assistant Sound Editor
David Carlton White Driver
Harrison Palmer Electrician
Mike Repeta First Assistant Camera
Philippe Cointepas First Assistant Camera
Paul Bernard First Assistant Director
Daniel Dietrich Greensman
John Emory Grip
John W. Morgan Scenic Artist
Lars P. Winther Second Assistant Director
Jessica S. Smith Set Costumer
Kelly Everett Set Costumer
Bobby McLaughlin Stunts
David Paul Lord Stunts
Dan Kneece Additional Camera
Manny Wong 3D Animator
Bob Bowman ADR Editor
Jim Grce Chief Lighting Technician
Jan Overson Driver
Tina Del Castillo Driver
Barney Burman Key Makeup Artist
Joe Golz Propmaker
Elliott Glick Scenic Artist
Ante Dugandzic Special Effects
Josh Kemble Stunts
Dale Frye Stunts
Erik Rondell Stunts
Kevin L. Jackson Stunts
Kahlil Fadel Lighting Technician
George da Silva Modeling
George Doering Musician
Mo Henry Negative Cutter
Justine Hebron Production Coordinator
Frank J. Hart Propmaker
Michael Thurman Set Dresser
Heidi Gilbert Set Production Assistant
Michael Hansen Stunts
Casey O'Neill Stunts
Dustin Meier Stunts
Larry Rippenkroeger Stunts
Patrick M. Walsh Stunts
Dan Kneece Camera Operator
Knox White Boom Operator
Ben T. Sineath Jr. Carpenter
Mitchell Ray Kenney Costume Supervisor
Doug Tubach Digital Compositors
John Lybrand Driver
Andreas Fischer Modeling
Conrad Pope Orchestrator
Peter Damien Propmaker
Todd J. Labarowski Set Production Assistant
Chris O'Hara Stunts
Jimmy Waitman Stunts
Mark C. McManus Video Assist Operator
Scott Holmes 3D Animator
Todd Harvey 3D Animator
Susan Ehrhart Assistant Production Coordinator
Philip D. Morrill Assistant Sound Editor
Michelle Schluter-Ford Casting Assistant
Scott Baldyga Casting Assistant
Lois DeArmond Costume Illustrator
Neil Castles Jr. Driver
Alex Klabukov Grip
Dennis Zoppe Key Grip
René Willand Modeling
Tim Peters Modeling
Joel McNeely Orchestrator
Danielle Couture Painter
Doug Harlocker Property Master
Ricky Riggs Scenic Artist
Frank M. Fleming Set Dresser
Girard Swan Stand In
Craig Rondell Stunts
Kanin Howell Stunts
Michele Perrone ADR Editor
Tom Reta Assistant Art Director
Colin Feist Digital Compositors
Geoff Cormier Greensman
William Rampey Greensman
Sofie Scherz Location Manager
Mike Revell Production Accountant
Brian Powell Rigging Gaffer
Greg Papalia Set Designer
Billy Fields Set Medic
Victor J. Hernandez Sound Effects Editor
Cal Johnson Stunts
Thirl Haston Stunts
Chris Jargo Supervising ADR Editor
Darin A. Drennan Music Editor
Michelle Pazer ADR Editor
Sean Yaple Camera Loader
Gary A. Hecker Foley
Paul Jyrälä Foley Editor
Pat O'Mara Grip
Saskia Stoever Modeling
Volker Reichenberger Modeling
Stephen Eno Painter
Clifford Happy Stunts
Jason Gray Stunts
Troy Brown Stunts
Melissa Elliott Title Designer
Ira Shain 3D Animator
Debra Light Assistant Editor
Frank J. Zito III Carpenter
Chris Gorden Driver
Gary L. Camp First Assistant Camera
Michael McCusker First Assistant Editor
Nancy Keslar Hairstylist
Amy Andrews Key Costumer
Michel Lazarus Modeling
Andrew Bain Musician
William S. Lake Propmaker
Shawn Murphy Scoring Mixer
Larry Sauls Set Dresser
Anderson Martin Stunts
Jacob Chambers Stunts
James M. Halty Stunts
Lonnie R. Smith Jr. Stunts
Chris Serenil Systems Administrators & Support
Glenn Karpf Visual Effects Coordinator
Jonathan F. Styrlund Visual Effects Producer
Dave Rand 3D Animator
Chris Winter ADR Editor
David Fogg Compositors
Thomas Lauifi Construction Foreman
Richard M. Cole Greensman
Dave Spencer Grip
Wendy Bell Key Makeup Artist
Kim Collea Makeup Artist
Alice Powell Seamstress
Clare Scarpulla Set Designer
Shannon M. Brice Set Dresser
Billy D. Lucas Stunts
Rok Cvetkov Stunts
Tommy J. Huff Stunts
David Acord Utility Sound
Drake Jenevein ADR Editor
Antonio V. Garrido Dolly Grip
John McLaughlin Driver
Mark Franco Executive Visual Effects Producer
Anita Brabec Makeup Artist
Kristin Ryals Makeup Artist
Leigh Ann Yandle Makeup Artist
Suzette Gaconnier Script Supervisor
Sean Keenan Set Dresser
Dan Sharp Sound Recordist
David Orr Color Timer
Jeff McManus Dialogue Editor
Lauren Stephens Dialogue Editor
David A. Cohen Dialogue Editor
David A. Cohen ADR Editor
Greg Hale Second Second Assistant Director
Richard Bucher Stunt Double
Tim Fitzgerald Location Assistant
Matthew Haskins Second Assistant Camera
Christopher Warren Assistant Chief Lighting Technician
Robin Carlan Extras Casting Assistant
Peter J. Dowd Jr. Additional Second Assistant Director
Karen Baker Landers First Assistant Sound Editor
Zsolt Kadar Additional Second Assistant Camera
Jonathan S. Morgan Location Production Assistant
Mary Anne Gomulinski Costume Assistant
Peter Winther Second Unit Director
Dana Kroeger Camera Loader
Cecilia Escobar Payroll Accountant
Will Dotter Production Assistant
Paul Drenning ADR Mixer
Daniel R. Kerr ADR Recordist
Laura Reimer Clapper Loader
Greg Baldi Assistant Camera
Maxann Crotts Additional Casting
Richard Duarte Foley Mixer
Philippe Cointepas Focus Puller
Faye Sevilla Wardrobe Assistant
Beth Bargas Assistant Accountant
Matthew Dettmann Foley Artist
Fong Nickson Effects Supervisor
Katrina Elder Logistics Coordinator
Patricia Buckley-Moss Costumer
Timothy Burgard Storyboard Artist
Jerry C. Deats Key Rigging Grip
Niamh Murphy Textile Artist
Stuart Robertson Senior Visual Effects Supervisor
Sean Devine Best Boy Grip
Nelson Sepulveda Compositing Supervisor
Kirsten Anderson First Assistant Accountant
Heather P. Woods Production Secretary
Steve Park Set Decorating Coordinator
Shirley Fulton Crumley Location Casting
John Zimmerman Stunts






















ikwilfilmskijken © 2024