Thor (2011)

Avontuur, Fantasie, Actie
De machtige, maar arrogante krijger Thor wakkert met zijn roekeloze acties een eeuwenoude oorlog aan. Thor’s vader Odin verbant Thor naar de Aarde en hier wordt hij gedwongen tussen de normale bevolking te leven. Hij wordt verliefd op de jonge wetenschapper Jane. Terwijl zij een relatie ontwikkelen op Aarde beseft Thor wat het vergt om een echte held te zijn wanneer zijn aartsvijand duistere krachten van Asgard naar de Aarde stuurt.

Thor Film Info

Score: 6.8/10 van 17156 stemmen
Status: Released IMDb
Release Datum: 2011-04-21
Lengte: 115 Minuut / 1:55
Regisseur: Kenneth Branagh
Schrijvers Don Payne, Ashley Edward Miller, Zack Stentz.
website: http://thor.marvel.com/
Productie Studio: Marvel Studios
Productie Land: United States of America


Thor Trailer


Chris Hemsworth
als Thor Odinson
Natalie Portman
als Jane Foster
Tom Hiddleston
als Loki
Anthony Hopkins
als Odin
Stellan Skarsgård
als Erik Selvig
Kat Dennings
als Darcy Lewis
Clark Gregg
als Phil Coulson
Colm Feore
als King Laufey
Idris Elba
als Heimdall
Ray Stevenson
als Volstagg
Tadanobu Asano
als Hogun
Josh Dallas
als Fandral
Jaimie Alexander
als Sif
Rene Russo
als Frigga
Adriana Barraza
als Isabela Alvarez
Maximiliano Hernández
als Jasper Sitwell
Richard Cetrone
als Frost Giant Captain
Darren Kendrick
als Frost Giant Sentry
Joshua Cox
als Frost Giant Hailstrum
Justice Jesse Smith
als Frost Giant Brute
Joseph Gatt
als Frost Giant Grundroth
Luke Massy
als Frost Giant Raze
Matthew Ducey
als Einherjar Guard
Jason Camp
als Einherjar Guard
Buddy Sosthand
als Agent Delancey
Blake Silver
als Techie
Jamie McShane
als Agent Jackson
Dale Godboldo
als Agent Garrett
Patrick O'Brien Demsey
als Agent Cale
Jim Palmer
als SHIELD Guard
Seth Coltan
als Townie
J. Michael Straczynski
als Townie
Ryan Schaefer
als Townie
Matt Battaglia
als Pete
Stan Lee
als Stan the Man
Joel McCrary
als Drunk Townie
Isaac Kappy
als Pet Store Clerk
Juliet Lopez
als Admission Nurse
Rob Mars
als Orderly
Carrie Lazar
als Viking Mother
Harley Graham
als Viking Child
Alexander Wright
als Viking Elder
Hilary Pingle
als Viking
Shawn-Caulin Young
als Viking
Walt Simonson
als Guest
Kinsey McLean
als Viking
Kelly Hawthorne
als Viking
Dakota Goyo
als Young Thor
Ted Allpress
als Young Loki
Douglas Tait
als Frost Giant (uncredited)
Jeremy Renner
als Clint Barton / Hawkeye (uncredited)
Samuel L. Jackson
als Nick Fury (uncredited)
Vanessa Bednar
als Viking Villager (uncredited)
Michelle Csitos
als Viking Village Wife (uncredited)
Stephen Oyoung
als Einherjar Guard (uncredited)
Paul Rubell Editor
Sarah Halley Finn Casting
Bo Welch Production Design
Mark Protosevich Story
Stan Lee Executive Producer
Stan Lee Thanks
Stan Lee Comic Book
Kevin Feige Producer
Patricia Whitcher Executive Producer
Patricia Whitcher Unit Production Manager
Sean Haworth Art Direction
Patrick Doyle Original Music Composer
Kenneth Branagh Director
Alexandra Byrne Costume Design
David S. Dranitzke Visual Effects Producer
Lauri Gaffin Set Decoration
Daniel Sudick Special Effects Supervisor
Vic Armstrong Second Unit Director
Tamara Notcutt Casting Associate
Jack Kirby Thanks
Jack Kirby Comic Book
Jack Kirby Draughtsman
Jack Kirby Character Designer
Jack Kirby Original Series Design
Larry Lieber Thanks
Larry Lieber Comic Book
Luc Etienne First Assistant Director
Don Payne Screenplay
Randi Hiller Casting
Scott Herbertson Set Designer
Dave Jordan Music Supervisor
Haris Zambarloukos Director of Photography
Maya Shimoguchi Supervising Art Director
Neill Gorton Makeup Effects
J. Michael Straczynski Story
Tim Gomillion Sound Recordist
Louis D'Esposito Executive Producer
Marco Rubeo Set Designer
Alan Fine Executive Producer
David Maisel Executive Producer
Victoria Alonso Co-Producer
Ashley Edward Miller Screenplay
Zack Stentz Screenplay
Connie Grayson Criswell Contact Lens Technician
Luke Freeborn Art Direction
Craig Kyle Co-Producer
Stefán Karl Stefánsson Other
Simon Webber Concept Artist
Devan Mussato Creature Technical Director
Barbara Harris ADR Voice Casting
Chris Regan Color Timer
Dianne Chadwick Graphic Designer
Kevin Loo Set Designer
Pierre Buffin Art Direction
Russell Bobbitt Property Master
Robert Malina First Assistant Editor
Hugo Weng Dialogue Editor
Cheri Reed Costumer
Kasra Farahani Art Direction
Nicolas Chevallier Visual Effects Supervisor
Ann-Maree Hurley Prosthetic Makeup Artist
Lucas Salton Lighting Supervisor
James W. Tyson Costume Supervisor
Lucia Mace Hair Department Head
Walt Simonson Thanks
Sal Buscema Thanks
Wendy Washbrook Extras Casting
Eric Fernandes CG Supervisor
Cory Geryak Chief Lighting Technician
Luisa Abel Makeup Department Head
Edouard F. Henriques Makeup Department Head
Vincent Cirelli Visual Effects Supervisor
Christian Cordella Costume Illustrator
Dawn Y. Line Costume Supervisor
Anthony Almaraz Set Costumer
Angelique Paull Costume Supervisor
Randy L. Childs Construction Coordinator
Christopher Benstead Music Editor
Andy Nelson Sound Re-Recording Mixer
Robert Wojewodski Assistant Costume Designer
Tex Kadonaga Set Designer
Anne Porter Set Designer
David Fernandez Set Costumer
Richard King Sound Designer
Richard King Supervising Sound Editor
A. Todd Holland Art Direction
Kerry Lyn McKissick Script Supervisor
Louise Simonson Thanks
Aric Cheng Set Designer
Darren Poe Compositing Supervisor
C. Scott Baker Set Designer
George Billinger III Camera Operator
Mina Amirzai Costumer
Paul Butterworth Visual Effects Supervisor
Jeff Markwith Set Designer
Richard Bloom Assistant Art Director
Zachary Fannin Graphic Designer
Bob Moore Jr. Set Costumer
Kelly L'Estrange Visual Effects Producer
Daniel P. Rosen Visual Effects Supervisor
Mitch Dubin Camera Operator
Randy Severs Construction Foreman
Kilou Picard Visual Effects Production Manager
Valentina Aulisi Set Costumer
François-Xavier Aubague Visual Effects Production Manager
Patte Strong-Lord Set Designer
Rich Romig Set Designer
Zade Rosenthal Still Photographer
Sean Haley Set Costumer
Devon Miller Digital Intermediate Editor
Ron Mendell Concept Artist
Alex Rouse Wigmaker
Anna Behlmer Sound Re-Recording Mixer
Diana Giorgiutti Visual Effects Producer
Mark Fellman Additional Still Photographer
Jeremy Bradley Visual Effects Editor
Danny Rafic Visual Effects Editor
Cameron Sharp Visual Effects Editor
Jesse Trevino Set Costumer
Constantine Sekeris Costume Illustrator
Sara M. Pennington Art Department Coordinator
Steve Griffith Visual Effects Producer
Yvonne Bastidos Set Costumer
Douglas S. Holgate Aerial Director of Photography
Stephen Mullen Best Boy Electric
Jonathan Harb Visual Effects Producer
Kathy Siegel Visual Effects Supervisor
Votch Levi CG Supervisor
Pavel Pranevsky CG Supervisor
Pete Cavaciuti Camera Operator
Pete Cavaciuti Steadicam Operator
Henry Tirl Steadicam Operator
Mark Mele Rigging Gaffer
Natasha Ladek Wigmaker
Jason Bath Visual Effects Producer
Chris O'Connell Visual Effects Editor
Michael Dillon Digital Intermediate
Karl Denham CG Supervisor
Kim Marks Camera Operator
Shelli Nishino Costumer
Janice Alexander Hair Department Head
Michael Babcock Sound Designer
Petra Bach ADR Supervisor
Gia Jimenez Costumer
Myron Baker Set Costumer
Sumriti Bhogal Visual Effects Production Manager
Charlie McIntyre Rigging Gaffer
Tully Summers Costume Illustrator
Carol Pershing Key Hair Stylist
Walt Hadfield Construction Coordinator
Roxy D'Alonzo Makeup Effects
Dan Ondrejko Head Greensman
Derrick Esperanza Lighting Technician
Agnes Rama Visual Effects Coordinator
George Stephenson Camera Operator
Elizabeth Lancaster Set Costumer
Tyler DeLisle Lighting Artist
Wesley Sewell Visual Effects Supervisor
Ryan Cole Sound Recordist
Kelly Port Visual Effects Supervisor
Shawn Broes Visual Effects Editor
Pierre Escande Visual Effects Producer
Eric Dvorsky Aerial Camera Technician
Don Zepfel Unit Production Manager
Guido Frenzel Camera Operator
David Rouxel 2D Sequence Supervisor
Nicolas Delval Visual Effects Producer
Andres Cubillan Art Department Coordinator
Pablo Borges Costumer
David J. Grant Associate Producer
Bob Kretschmer Wigmaker
Leslie Webb First Assistant Editor
Jacqueline Shulman Costumer
Kent Baker Key Rigging Grip
Andrew Slyder Costumer
Edward T. Hanley Set Costumer
Benton Jew Costume Illustrator
Edouard Valton Visual Effects Production Manager
Peter J. Devlin Sound Mixer
Larry Sushinski Assistant Chief Lighting Technician
Rick Thomas Chief Lighting Technician
Patrick Rousseau Camera Operator
Eric Petey Animation Supervisor
Andrew Reeder Set Designer
Richard Sutherland CG Supervisor
Caroline Audebert Visual Effects Coordinator
Michael Welch Set Costumer
Dennis McCarthy Ager/Dyer
Joel Behrens Compositing Supervisor
Dara Norman Lighting Technician
Audrey Ferrara CG Supervisor
Timothy A. Wonsik Key Costumer
Warren Manser Costume Illustrator
Greg Hale Second Assistant Director
Jesse Mather Lighting Technician
Gabriel Lewis Gaffer
Walter F. Hyneman Creature Technical Director
Stephen McCumby Property Master
Rudy Rojas Costumer
Kevin LaNeave Visual Effects Editor
E.J. Krisor Costume Illustrator
Jerry Sargent Construction Foreman
Noah Vice CG Supervisor
Justin Johnson Digital Effects Supervisor
David Masure-Bosco Visual Effects Coordinator
Ryan Meinerding Visual Development
Marjorie K. Chan Costumer
Maryellen Aviano Extras Casting Coordinator
Joy Ramsay Set Costumer
Miguel Sánchez Best Boy Electric
Katie Godwin Visual Effects Coordinator
Michael J. O'Brien Costumer
Isabelle Capgras Visual Effects Editor
Marc Lamorille CG Supervisor
Cameron Neilson Visual Effects Supervisor
Julien Trouchet CG Supervisor
Xavier Allard CG Supervisor
Rhonda Earick Ager/Dyer
Cristina Patterson Contact Lens Painter
Ruheene Masand Visual Effects Coordinator
Andrew Campbell Graphic Designer
Mark Richardson Compositing Supervisor
Brandon McNaughton Compositing Supervisor
Ryan Huston Lighting Technician
Mariann H.W. Lee Extras Casting
Steve Zvorsky Lighting Technician
Emily Dominguez Costumer
Chris Antonini Visual Effects Producer
Mara Herdmann Set Costumer
John Meunier Visual Effects Coordinator
Jacqueline Rosado Digital Intermediate Producer
Janis Mekaelian Costumer
Kurtis Richmond Concept Artist
Trinh Tran Production Assistant
Anne-Sophie Bertrand CG Supervisor
Jessica Nelson Contact Lens Technician
Perry Mike Germain Key Makeup Artist
Wes Louie Concept Artist
Donald Redoglia Construction Foreman
Greg Newton Construction Foreman
Denis Moran Camera Operator
David Kagen Gaffer
Tom Howard Lighting Technician
Raphael A. Pimentel Animation Supervisor
Julien Aullas CG Supervisor
Yann De Cadoudal CG Supervisor
Boris Duong CG Supervisor
Nicolas Gauthier CG Supervisor
Yann Le Corre CG Supervisor
Loris Paillier CG Supervisor
Nolwenn Rimbault CG Supervisor
Gregory Ginsburger CG Supervisor
Sam Cole Compositing Supervisor
Patricia Pawlak Creature Technical Director
Adam Sidwell Creature Technical Director
David Verbeke Lighting Supervisor
Brian Tolle Matchmove Supervisor
Vicky Morris Visual Effects Coordinator
Katie Spinelli Visual Effects Coordinator
Kathryn Fowler Visual Effects Coordinator
Tanissa Potrovitza Schoen Visual Effects Coordinator
Sébastien Blanchard Visual Effects Coordinator
Delphine Colin Visual Effects Coordinator
Maxime Delorme Visual Effects Coordinator
Jocelyn Vincent Visual Effects Coordinator
Emily Williams Visual Effects Coordinator
Hélène Saint-Riquier Visual Effects Coordinator
Marguerite Moreau de Lizoreux Visual Effects Coordinator
McKenzy Germain Visual Effects Coordinator
Audrey Tondre Visual Effects Producer
Danielle Costa Visual Effects Production Manager
Nicolas Nepveu Visual Effects Production Manager
Molly Green Casting Assistant
Gina Gallego Casting Assistant
Lori Angelo Costumer
Dante Fontana Costumer
Noel Leonard Costumer
Gilbert Montes Costumer
Danielle Wait Costumer
Alison M. Schmidt Costumer
Sevil Karagezyan Seamstress
Paula Trujillo Set Costumer
Mark J. Weitzman Set Costumer
Bradford Booth Set Costumer
Allison Fusaro Set Costumer
Luis Jiminez Tailor
Julio Medina Tailor
Jorge Hernández Tailor
Charlie Wen Visual Development
Olivier Coipel Thanks
Ralph Macchio Thanks






















ikwilfilmskijken © 2021