Taylor Lautner als Cam | |
Marie Avgeropoulos als Nikki | |
Adam Rayner als Miller | |
Rafi Gavron als Dylan | |
Sam Medina als Hu | |
Luciano Acuna Jr. als Tate | |
Johnny M. Wu als Jerry | |
Wai Ching Ho als Chen | |
Doua Moua als Skinny Jeans | |
Josh Yadon als Jax | |
Amirah Vann als Angie | |
Sean Rahill als Messenger #1 | |
Andrew Elvis Miller als Messenger #2 | |
Teddy Cañez als Tough Detective | |
John Cenatiempo als Carhartt Man | |
Brian Michael Smith als Security Guard #1 | |
Joseph Harrell als Security Guard #2 | |
Kachina Dechert als Young Girl #1 | |
Samantha MacIvor als Young Girl #2 | |
Christopher Jackson als Lonnie | |
Henry Yuk als Chinese Man | |
Glen Lee als Chinese Man #2 | |
Doug Drucker als Rough Man | |
Angela Pietropinto als Waitress | |
Christian Steel als Joey | |
Scott Johnson als Bald Detective | |
Carla Occhiogrosso als Cop #1 | |
Dennis Lauricella als Ticket Cop | |
Richard Nunez als BTK Thug #1 | |
Kenny Wong als BTK Thug #2 | |
Alvin Chon als BTK Thug #3 | |
Myles Humphus als BTK Badass | |
Douglas Crosby als Russian Gangster #1 | |
Dan Miragliotta als Russian Gangster #2 | |
Erik Martin als Russian Gangster #3 | |
Scott Siegal als Russian Gangster #4 | |
Mariusz Kubicki als Russian Gangster #5 | |
Blaise Corrigan als Russian Businessman #1 | |
Keil Oakley Zepernick als Russian Businessman #2 | |
Tim Lajcik als Russian Bear | |
Brian Burik als Russian Bodyguard | |
Hannah Scott als Parkour Kid | |
Jesse Danger als Parkour Kid | |
D.J. Nino Cartel als Parkour Kid | |
Lukas Sharp als Parkour Kid | |
Kelly Southerland als Parkour Kid | |
Richard M. Maguire als Parkour Kid | |
Jerome Brooks Jr. als Student (uncredited) | |
José Báez als Vender (uncredited) | |
Melanie Ehrlich als Pedestrian (uncredited) | |
Scott Johnsen als Detective (uncredited) | |
Edward M. Kelahan als Newark Police Officer (uncredited) | |
Woon Young Park als Big Banger (uncredited) | |
Jamie Lee Petronis als Dancer (uncredited) |
Daniel Benmayor | Director |
T.J. Scott | Story |
Kevin Lund | Story |
Matt Johnson | Story |
Alexis Alexanian | Co-Producer |
Marty Bowen | Producer |
Wyck Godfrey | Producer |
Adam Londy | Co-Producer |
D. Scott Lumpkin | Producer |
Peter Amundson | Editor |
Rich Mento | Casting |
Dan Leigh | Production Design |
CJ Simpson | Art Direction |
Susan Raney | Set Decoration |
Jenny Gering | Costume Design |
Teddy Au | Production Supervisor |
Matt Johnson | Screenplay |
Lucas Vidal | Original Music Composer |
Nelson Cragg | Director of Photography |
Jill Alexander | Property Master |
Mitchell Smith | Associate Producer |
Lucas Vidal | Music |
Nelson Cragg | Cinematography |
Richard F. Esposito | Key Hair Stylist |
Lee Gren | Tattoo Designer |
Clariss Morgan | Hair Department Head |
Stacey Panepinto | Makeup Department Head |
Nicole Wodowski | Key Makeup Artist |
Adenike Wright | Hairstylist |
Nancy Kirhoffer | Post Production Supervisor |
Logan Wolfe Edler | Second Assistant Director |
Joshua A. Friedman | Second Assistant Director |
Dylan Hopkins | First Assistant Director |
Maura Kelly | First Assistant Director |
Derek Peterson | Second Second Assistant Director |
Jakub Porembski | Additional Second Assistant Director |
Gary Powell | Second Unit Director |
Greg Staley | Second Second Assistant Director |
David 'Wex' Wechsler | First Assistant Director |
Caroline Vexler | Stunts |
Gary Powell | Stunt Coordinator |
Chris Cenatiempo | Stunts |
Samantha MacIvor | Stunts |
Hannah Scott | Stunts |
Peter Epstein | Stunts |
Nitasha Bhambree | Stunt Driver |