Tom Frederic als Nate | |
Janet Montgomery als Alex | |
Louise Cliffe als Sophie | |
Jack Gordon als Trey | |
Emma Clifford als Deputy Ally Lane | |
Todd Jensen als U.S. Marshall | |
Gil Kolirin als Floyd | |
Charles Venn als Walter | |
Jake Curran als Crawford | |
Tamer Hassan als Chavez | |
Christian Contreras als Willy | |
Tom McKay als Brandon | |
Mike Straub als Preslow | |
Borislav Iliev als Three Finger | |
Bill Moody als Sheriff Carver | |
Mac McDonald als Warden | |
Charley Speed als Brent | |
Borislav Petrov als Three Toes | |
Tzvetislav Samardjiev als Policeman in Changing Room (uncredited) |
Declan O'Brien | Director |
Luke Guidici | Visual Effects Editor |
Connor James Delaney | Writer |
Mariana Popova | Script Supervisor |
Derek Zavada | Visual Effects Producer |
Jeffery Beach | Producer |
Atanas Apostolov | Armorer |
Borislav Mihailovski | Production Design |
Alan B. McElroy | Characters |
Lorenzo Senatore | Director of Photography |
Ivo Peitchev | Camera Operator |
Jonas Talkington | Casting |
Maria Mladenova | Costume Design |
Brian S.M. Wroth | Dialogue Editor |
Raúl Dávalos | Editor |
Anna Andreeva | Makeup Artist |
Erica Jean | Visual Effects Editor |
Phillip J. Roth | Producer |
Gillian Hawser | Casting |
Dimitar Nalbatanov | Construction Coordinator |
Yana Stoyanova | Makeup Department Head |
Asen Bozilov | Art Direction |
Ognyan Alexsandrov | Set Decoration |
Robert Dias | Visual Effects Editor |
Miroslav Stoilov | First Assistant Camera |
Lorenzo Senatore | Camera Operator |
Alexandra Bachvarova Trifonova | Still Photographer |
Claude Foisy | Original Music Composer |
Boris Atanasov | Boom Operator |
Trip Brock | Supervising Sound Editor |
Alexander Pugh | Sound Effects Editor |
Peter D. Lago | Supervising Sound Effects Editor |
Steven Avila | Sound Designer |
Tom Marks | Sound Re-Recording Mixer |
Ginger Geary | Foley |
Kelly Vandever | Sound Re-Recording Mixer |
Erik Feig | Executive Producer |
Robert Kulzer | Executive Producer |
Joel Morales | First Assistant Director |
Todor Chapkanov | Second Unit Director |
Mariana Vodenicharova | Second Assistant Director |
Kaloian Vodenicharov | Stunt Coordinator |
Kalin Kerin | Stunt Double |
Radoslav Ignatov | Stunt Double |
Elitsa Razheva | Stunt Double |
Stanimir Stamatov | Stunt Double |
Teodor Tsolov | Stunts |
Georgi Stanislavov | Stunts |
Borislav Iliev | Stunts |
Vencislav Stojanov | Stunts |
Ivailo Dimitrov | Stunts |
Dimiter Doichinov | Stunts |
Lyudmil Nikolov | Special Effects |
Konstantin Popov | Gaffer |
Ivo Peitchev | "A" Camera Operator |
Lorenzo Senatore | "B" Camera Operator |