Erin Way als Mae | |
Chris Conner als The Fiddler | |
June Foray als Narrator (voice) | |
Marty Fortney als Milton Goode | |
Chris Grabher als Otto the Clown | |
Jush Allen als George | |
Hayley Angela Gilbert als Betty | |
Lauren Larson als Shirley Appleton | |
Akeem Mair als Jack Ringling | |
Debbie Kindred als Bearded Lady | |
Scott Gerhardt als Strong Man | |
Courtney Paige Barnett als The Trumpet Player |
Jacob Lundgaard Andersen | Director |
Jacob Lundgaard Andersen | Writer |
Liska Ostojic | Writer |
Justin Partridge | Writer |
Candace Balido | Line Producer |
Conway Jones Jr. | Executive Producer |
Erica Lang | Producer |
Duncan Thum | Music |
Sara Ross-Samko | Director of Photography |
Daniel Myers | Editor |
Michael Sanford | Casting |
Aashrita Kamath | Production Design |
Matthew Andrews | Art Direction |
Lauren Spalding | Art Direction |
W. Haley Ho | Set Decoration |
Cami Viand | Set Decoration |
Kate Crowley | Costume Design |
Jennifer Cabezas | Assistant Makeup Artist |
Cat Elrod | Makeup Artist |
Jacqueline Holden | Assistant Makeup Artist |
Jennifer M. Quinteros | Makeup Department Head |
Ross Williams | Hairstylist |
Ross Williams | Key Hair Stylist |
Devon Byers | Production Manager |
Sara Ross-Samko | Post-Production Manager |
Bobbie Blyle | First Assistant Director |
Tiffany Cheng | Second Assistant Director |
Rachel Earnest | First Assistant Director |
Blue Nelson | Assistant Director |
David K. Riebel | First Assistant Director |
Derek Taylor | Third Assistant Director |
Mollie Alexander | Construction Coordinator |
Walter Andrews | Assistant Art Director |
Lauren Berman | Assistant Art Director |
Sandra Doyle Carmola | Painter |
Matt Croley | Carpenter |
Galen Forrest | Painter |
Brent Gothold | Other |
Bryan Honig | Graphic Designer |
Lisa Huish | Assistant Art Director |
Topher Jones | Art Department Assistant |
Emily Ng Little | Assistant Art Director |
Frankie Madrigal | Construction Foreman |
Michelle Pengson | Set Dresser |
Stephyn Phillips | Carpenter |
Joshua Sampson | Assistant Art Director |
Marcy Silver | Assistant Art Director |
Tennyson West | Assistant Art Director |
Tara Blume | Foley |
Tim Gedemer | Sound Recordist |
Scott A. Jennings | Sound Re-Recording Mixer |
Scott A. Jennings | Sound Editor |
Scott A. Jennings | Sound Designer |
Ryan Maguire | Foley Mixer |
Erin C. Paul | Boom Operator |
Travis Prater | Sound Recordist |
Fred Schultz | Sound Mixer |
Fred Schultz | Sound Recordist |
Jesus Corral | Special Effects Assistant |
Dior Mack | Special Effects Assistant |
Terry Mack | Special Effects Coordinator |
Bill Taylor | Special Effects |
Working Wizards | Special Effects |
Jeff Billings | Visual Effects |
Justin Chandra | Visual Effects |
Nick Forte III | Visual Effects Production Assistant |
Maria Friesen | Compositor |
P.J. Germain | Visual Effects |
P.J. Germain | Visual Effects Editor |
P.J. Germain | Digital Effects Producer |
Diego Stehle | Visual Effects |
Bill Taylor | Visual Effects Supervisor |
Bill Taylor | Digital Effects Producer |
Dustin Courtney | Stunt Coordinator |
Carolyn Day | Stunt Coordinator |
Jessica Miller | Stunts |
Jeremy Timmins | Stunts |
Charles Alexander | Other |
Jeremy Asuncion | Second Assistant Camera |
Miklos Buk | Camera Operator |
Bennett Cerf | First Assistant Camera |
Johanna Coelho | Loader |
Farhad Ahmed Dehlvi | Best Boy Grip |
Michael Faust | Other |
Sarah E. Fox | Electrician |
Christopher Geukens | First Assistant Camera |
Paul Goldhammer | First Assistant Camera |
Eric Hamidi | Grip |
Catherine Hamilton | Electrician |
Stephanie Hauser | Electrician |
Boyd Hobbs | Gaffer |
Halyna Hutchins | Second Assistant Camera |