Seann William Scott als Doug Glatt | |
Alison Pill als Eva | |
Marc-André Grondin als Xavier LaFlamme | |
Wyatt Russell als Anders Cain | |
Callum Keith Rennie als Hyrum Cain | |
Liev Schreiber als Ross Rhea | |
Kim Coates als Ronnie Hortense | |
Richard Clarkin als Gord Oglivey | |
Elisha Cuthbert als Mary | |
Jay Baruchel als Pat | |
Jonathan Cherry als Marco Belchior | |
Trent Pardy als Stevenson | |
George Tchortov als Evgeni | |
Karl Graboshas als Oleg | |
Jason Jones als Bob Forbes | |
David Paetkau als Ira Glatt | |
T.J. Miller als Sportscaster | |
Larry Woo als Park Kim | |
Ellen David als Mrs. Glatt | |
Curt Keilback als Red McCauley | |
Tessa Bonhomme als Female Reporter | |
Claire Cavalheiro als Janice | |
Glen McDonald als Dr. Goodman | |
Andrew Herr als Finch | |
Nathan Dales als Petr | |
Emma Hunter als Flight Attendant | |
Lane Manson als Totan | |
Boomer Phillips als Walters | |
Brandon Prust als Penryth | |
Lindsay Christopher als University Student (uncredited) | |
Fabio Lusvarghi als Penalty Box Official (uncredited) | |
Heidi Matijevic als Girl on Plane (uncredited) | |
Matthew Mease als Reading Team Coach (uncredited) | |
Jill Morgan als Spectator (uncredited) | |
Mark Quigley als Scorekeeper (uncredited) | |
Dave Reachill als Bartender (uncredited) | |
Sylvia Zuk als Airport Passenger (uncredited) | |
Michael Del Zotto als Shamrocks Defenseman | |
Tyler Seguin als Shamrocks Centre |
Jay Baruchel | Director |
Jay Baruchel | Screenplay |
Jesse Chabot | Screenplay |
Jeff Arkuss | Executive Producer |
Jay Baruchel | Producer |
Jesse Chabot | Co-Producer |
Valérie d'Auteuil | Associate Producer |
Evan Goldberg | Executive Producer |
Hartley Gorenstein | Line Producer |
David Gross | Producer |
Kyle Hunter | Co-Executive Producer |
Chantelle Tabrizi | Supervising Producer |
André Rouleau | Producer |
Patrick Roy | Executive Producer |
Seann William Scott | Executive Producer |
Ariel Shaffir | Co-Executive Producer |
Jesse Shapira | Executive Producer |
Mark Slone | Executive Producer |
Trevor Morris | Original Music Composer |
Paul Sarossy | Director of Photography |
Jason Eisener | Editor |
Sara Kay | Casting |
Jenny Lewis | Casting |
Michelle Lannon | Art Direction |
Mary Kirkland | Set Decoration |
Lea Carlson | Costume Design |
Melany Bourgouin | Post Production Supervisor |
Stefan Steen | Production Manager |
Kalene Osborne | Casting Assistant |
Ron McKenzie | Location Manager |
Evan Dubinsky | Music Supervisor |
Carolyn Arbuckle | Script Supervisor |
Jonathan Pencharz | Production Coordinator |
Cam Fergus | Stunt Double |
Dustin Faith | Stunt Double |
Jean Frenette | Stunt Coordinator |
Marcello Baccala | Stunts |
Julian Lewis | Stunts |
Geoff Meech | Stunts |
John Kaye | Stunts |
Dan Skene | Stunt Coordinator |
Dan Skene | Stunt Double |
Wolf Ryman | Stunt Double |