Raymond Burr als Perry Mason | |
Barbara Hale als Della Street | |
Debbie Reynolds als Amanda Cody | |
William R. Moses als Ken Malansky | |
Jerry Orbach als Blaine Counter | |
Alexandra Paul als Amy Hastings | |
Dwight Schultz als Tony Franken | |
Wendelin Harston als Nurse | |
Luis Ávalos als Judge Robert Morano | |
Mary Cadorette als Leslie Singer | |
Alexa Hamilton als Kate Ferrar | |
Valerie Mahaffey als D.A. Barbara August | |
James McEachin als Lt Ed Brock | |
Jim Metzler als Johnny Whitcomb | |
Lori Petty als Cassie | |
Henry G. Sanders als Harry | |
Raymond Singer als James Walton | |
Philip Sterling als Mel Singer | |
Rick Aiello als Parker Newton | |
Ron Headlee als Father Rooney | |
Bea Hurwitz als Vera Pitts | |
Kirk Nyby als Judge Daniels | |
Doug Stevenson als Walter Pitts | |
Sheila Ivy Traister als Owner | |
Richard Van Vleet als Attorney |
Christian I. Nyby II | Director |
George Eckstein | Writer |
Erle Stanley Gardner | Novel |
Gail Joyce Fortmuller | Second Assistant Director |
Robert Hamilton | Supervising Producer |
Dean Hargrove | Executive Producer |
Donna Colabella | Production Executive |
Rick Alexander | Sound Re-Recording Mixer |
Ronn Rynhart | Costume Designer |
Dee Sandella | Makeup Artist |
Joel Fein | Sound Re-Recording Mixer |
Reuben Cannon | Casting |
Billy Ray Smith | Unit Production Manager |
Kelly Andrew King | Costumer |
Andrea Korkut | Production Coordinator |
Mike Moder | Executive In Charge Of Production |
Judee Guilmette | Hairstylist |
Douglas O'Kane | First Assistant Camera |
Debbie Nodella | Production Accountant |
Doug Rogers | Choreographer |
David Solomon | Editor |
Joel Steiger | Supervising Producer |
Fred Silverman | Executive Producer |
Charlie Helms | Set Decoration |
Gil Talamantes | Transportation Coordinator |
Carter DeHaven | Editor |
Peter Katz | Producer |
Gary Grillo | First Assistant Director |
James Emerson | Production Sound Mixer |
Karen Beard | Location Manager |
David Rosenberg | Post Production Coordinator |
Paul Staheli | Art Direction |
Randy Holland | Construction Coordinator |
Sam Horta | Supervising Sound Editor |
Carol Dudley | Casting |
Robert Benevides | Production Consultant |
Ted Roberts | Music Editor |
Fred Steiner | Original Music Composer |
Bradford Lipson | Gaffer |
Jeff Glasser | Script Supervisor |
Dick DeBenedictis | Music |
Sydney Guilaroff | Hairstylist |
Sandra Johnson | Choreographer |
Leslie Sackheim | Assistant Editor |
Jerry Jencks | Key Grip |
Dennis Smith | Legal Services |
Hal Harrison | Post Production Supervisor |
Arch Bryant | Director of Photography |
David Solomon | Co-Producer |
Patti Dallas | Makeup Artist |
Sharon T. Brunn | Costumer |
Rosanne Bigelow | Hairstylist |
Jeff Petersen | Property Master |
Gary Jensen | Stunt Coordinator |
C.R. Cassey | Music Supervisor |
James Bolt | Sound Re-Recording Mixer |
Wayne Fitzgerald | Main Title Designer |