Dave Foley als Wayne (voice) | |
Sarah Chalke als Magee (voice) | |
Emily Alyn Lind als Grace Goodwin (voice) | |
Chris Parnell als Mr. Thistleton (voice) | |
Derek Richardson als Lanny (voice) | |
Rob Riggle als Noel (voice) | |
William Morgan Sheppard als Big Guy (voice) | |
Hayes MacArthur als Thrasher (voice) | |
Phil LaMarr als Crumbles (voice) | |
Chris Harrison als Gene the Salesman (voice) | |
Grace Potter als Carol (voice) | |
Kevin Deters als Hop With Me Bunny (voice) | |
Dorothy McKim als Miscellaneous Elf (voice) | |
Stevie Wermers-Skelton als Miscellaneous Elf (voice) |
Stevie Wermers-Skelton | Director |
Robert L. Baird | Additional Writing |
Daniel Gerson | Additional Writing |
Kevin Deters | Director |
Thomas Baker | Camera Department Manager |
Craig Sost | Associate Producer |
Barry Johnson | Story |
Joseph Mateo | Story |
Angela Frances D'Anna | Production Supervisor |
David E. Fluhr | Sound Re-Recording Mixer |
Don Dougherty | Story |
Michael LaBash | Story |
Odin Benitez | Supervising Sound Editor |
Peter DeMund | VFX Artist |
John Murrah | Visual Effects Supervisor |
Marlon Nowe | Animation |
Chad Sellers | Animation |
Pernell L. Salinas | First Assistant Sound Editor |
Jeff Bunnell | Musician |
Odin Benitez | Sound Designer |
Jon Krummel | Modeling |
Lino DiSalvo | Animation Supervisor |
Stephen M. Davis | Music Editor |
Chris Springfield | Lighting Artist |
Jeff Draheim | Editor |
Terri Douglas | ADR Voice Casting |
Jason Figliozzi | Animation |
Cymbre Walk | Casting Associate |
Kevin Deters | Writer |
Paul Briggs | Story |
Nic. tenBroek | Orchestrator |
Eryn Katz | Modeling |
Chris Carignan | VFX Artist |
Jongo | Lighting Artist |
Winston Quitasol | Lighting Artist |
Darrin Butters | Animation |
Malcon Pierce | Animation |
Karen Ryan | Production Supervisor |
Christopher Cordingley | Animation |
James E. Hasman | Production Supervisor |
Stevie Wermers-Skelton | Writer |
Morten Folmer Nielsen | ADR Editor |
Adam Dykstra | Animation |
Kira Lehtomaki | Animation |
Zach Parrish | Animation |
Hank Driskill | Technical Supervisor |
Dorothy McKim | Producer |
Ian J. Coony | VFX Artist |
Youngjae Choi | Animation |
Brian Kesinger | Story |
John Lasseter | Executive Producer |
Michael Giacchino | Original Music Composer |
Amol Sathe | Lighting Artist |
MacDuff Knox | Compositors |
Ryan DeYoung | Lighting Artist |
Brent Homman | Animation |
Chadd Ferron | Animation |
Miyuki Long | Animation |
Allison Norman | Production Supervisor |
Jamie Sparer Roberts | Casting |
Bruce Tanis | Sound Effects Editor |
Samy Segura | Modeling |
Jennifer Hager | Animation |
Amy Lawson Smeed | Animation |
John Wong | Animation |
Brent W. Hall | Post Production Supervisor |
Adam Green | Animation |