Michael Fassbender als The Killer | |
Tilda Swinton als The Expert | |
Charles Parnell als The Lawyer - Hodges | |
Arliss Howard als The Client - Claybourne | |
Kerry O'Malley als Dolores | |
Sophie Charlotte als Magdala | |
Emiliano Pernia als Marcus | |
Gabriel Polanco als Leo | |
Sala Baker als The Brute | |
Endre Hules als The Target | |
Bernard Bygott als Bodyguard 1 | |
Monique Ganderton als The Dominatrix | |
Daran Norris als Deep South Lounge Greeter | |
Nikki Dixon als Airline Ticket Agent | |
Paloma Palacio Colon als Female Doctor | |
Lía Lockhart als Fedex Clerk | |
Arturo Duvergé als Taxi Dispatcher | |
Génesis Estévez als United Ticket Agent | |
Leroy Edwards III als Bodyguard 2 | |
Kellan Rhude als Business Man | |
Sacha Beaubier als Slender Suited Man | |
Branden Mitch als Thug 1 | |
Brandon Morales als Thug 2 | |
Kyrstal Ortiz als Female Rental Agent | |
Erik Hellman als Handsome Waiter | |
Carlos Rogelio Diaz als Gym Janitor | |
Ilyssa Fradin als City National Bank Manager | |
Julia Rowley als Gym Greeter | |
Jack Kesy als Salesman | |
Eric Tolzmann als Maitre d' | |
Jirus Tillman als Fedex Man | |
Kev Morris Sr. als Trainer | |
Brett C. Johnson als Rental Car Agent | |
Tariq Azikiue als Male Doctor | |
Jérôme Keen als Day Doorman | |
Stéphane Vasseur als Night Doorman | |
François Patissier als Photocopy Shop Owner | |
Dzianis Chpoutalau als Man Shouting on Cell Phone | |
Cécile Coves als Air France Lounge Greeter | |
Claire Patronikn als Mother | |
Lila Espinasse als Child Crying | |
Sara Mezouar als Mother at McDonalds | |
Zacharia Mezouar als Child at McDonalds | |
Marie Bessière als Mother | |
Nino Viard als Child | |
Antoine Matichard als Small Child Playing | |
Anna Cosmao als Female Gallery Keeper | |
Alexandra Holzhammer als Female Bar Manager |
David Fincher | Director |
Andrew Kevin Walker | Screenplay |
Alexis Nolent | Graphic Novel |
Ceán Chaffin | Producer |
Erik Messerschmidt | Director of Photography |
Catharine Fletcher Incaprera | Costume Supervisor |
Federico Berón | First Assistant Director |
Laray Mayfield | Casting |
Cate Adams | Costume Design |
Gigi Williams | Makeup Designer |
Flore Chandès | Assistant Makeup Artist |
Nicole Hernández Alvarado | Art Department Coordinator |
James L. Eddy | Property Master |
Ken Van Duyne | Assistant Costume Designer |
Chelsea DeScenna | Key Costumer |
Alice Alward | Art Direction |
Chris Cleek | Art Direction |
Matthew Gatlin | Art Direction |
Elvis Mariñez | Art Direction |
Brandi Kalish | Set Decoration |
April Melerine Maness | Makeup Artist |
Katherine Feliz | Makeup Artist |
Andrew W. Bofinger | Set Decoration Buyer |
Jill Broadfoot | Set Decoration Buyer |
Aura Faulkner | Set Designer |
Bryan Lane | Set Designer |
Brendan O'Connor | Set Designer |
Lorenz Plassmann | Assistant Art Director |
Tommy Rodriguez | Set Designer |
Colin Sieburgh | Set Designer |
Jessica Stumpf | Set Designer |
Brian A. Waits | Set Designer |
Lenaig Periot-Boulben | Costume Supervisor |
Nicholas Emmanuele | Electrician |
Emily Kacere | Unit Production Manager |
Luis Alfaro | Production Assistant |
James R. McAllister | Unit Production Manager |
Karla Torres | Production Supervisor |
Marie d'Hallivillée | Second Assistant Director |
Richard Goodwin | First Assistant Director |
Andrea Hachuel | Second Assistant Director |
Monica Timmerman | Second Second Assistant Director |
Josselin Panchout | Boom Operator |
Michael Primmer | Boom Operator |
Diego Fabian Lozada Bocanegra | Special Effects Supervisor |
Charles-Axel Vollard | Special Effects Supervisor |
Sébastien Fouassier | Stunt Coordinator |
Luc Jacamon | Graphic Novel Illustrator |
Alexandra Milchan | Executive Producer |
Alana J. Hogg | Makeup Artist |
Michelle Audrina Kim | Makeup Department Head |
May Azzow | Set Costumer |
Jonathon Stevens | Sound Effects Editor |
Trent Reznor | Original Music Composer |
Atticus Ross | Original Music Composer |
Steve Bissinger | Sound Editor |
Thom Brennan | Foley Editor |
Scott Curtis | Foley Mixer |
Malcolm Fife | Sound Effects Editor |
Ren Klyce | Sound Re-Recording Mixer |
Ren Klyce | Sound Designer |
Ren Klyce | Supervising Sound Editor |
Shelley Roden | Foley Artist |
John Roesch | Foley Artist |
Dee Selby | Foley Editor |
Stephen Urata | Sound Re-Recording Mixer |
Luis Angel González | Visual Effects Coordinator |
Andrea Garcia | Visual Effects Coordinator |
Paul Luther Jackson | Music Supervisor |
Alicia Accardo | Script Supervisor |
Kirk Baxter | Editor |
Donald Graham Burt | Production Design |
William Doyle | Producer |
Peter Mavromates | Producer |
Russell August Anderson | Assistant Editor |
Jennifer Chung | Assistant Editor |
Ben Insler | First Assistant Editor |
Josh Batista | Grip |
Brendan Durand | Grip |
Danny Gonzalez | Gaffer |
Erik F. Hill | Grip |
Morgan Lesné | Grip |
Tucker Korte | Second Unit Director of Photography |
Giovanni Quéné | Grip |
Francesca Aiassa | Casting Associate |
Yann Tremblay | Stunt Driver |
Hannah Scott | Stunt Double |
Aaron Parker | Stunt Driver |
Dave Macomber | Stunt Coordinator |
Dave Macomber | Fight Choreographer |
Justin Kell | Stunt Coordinator |
Frédéric Houivet | Stunt Driver |
Dominique Fouassier | Stunt Driver |
Justin Eaton | Stunt Double |
Jaime Dawkins | Stunt Driver |
Joffrey Darel | Stunt Double |
Aaron Crippen | Stunt Driver |
Tanguy Baudrier | Stunt Double |
Donnie Dean | Special Effects Coordinator |
Elias Duhe Jr. | Special Effects Technician |
Matthew Brady Harris | Special Effects Coordinator |
Nicholas Hava | Special Effects Technician |
Liam Hoppe | Special Effects Technician |
Derek A. James | Special Effects Technician |
Matt Kutcher | Special Effects Supervisor |
Justin Kane Miller | Special Effects Technician |
Jeff Moshell | Special Effects Technician |
Garet Urban | Special Effects |
Silvina Lesa Brown | VFX Artist |
Brice Liesveld | Visual Effects Producer |
Jake Maymudes | Visual Effects Supervisor |
Yabin Morales | Visual Effects Supervisor |
James Pastorius | Visual Effects Supervisor |
Victor Filiano Perez | VFX Artist |
Wei Zheng | Visual Effects Supervisor |
Andrea McKee | Associate Producer |
Drew Kunin | Sound Mixer |
Miles Crist | Still Photographer |
Steve Fine | Post Production Supervisor |
Casey Curtiss | Visual Effects Editor |
Nicholas Bradford | Assistant Editor |
Brandon Jones | Post Production Assistant |
Jeremy Molod | Supervising Sound Editor |
Richard Quinn | ADR Supervisor |
Lisa Chino | Assistant Dialogue Editor |
Sally Boldt | Music Editor |
Doc Kane | ADR Mixer |
Brett Voss | ADR Recordist |
Andy Winderbaum | Sound Engineer |
Dan Tappan | Sound Engineer |
Benjamin Darier | ADR Mixer |
Milos Stojanovic | ADR Mixer |
Michele Woods | Dialogue Editor |
Sam Southwick | Dialogue Editor |
Julie M. Anderson | Unit Production Manager |
Nikolai Loveikis | On Set Dresser |
Brian S. Osmond | "A" Camera Operator |
Micky Froehlich | "B" Camera Operator |
Eric Tolzmann | Lighting Technician |
Matt McKinnon | Second Assistant Director |
Cammy Crochet | Key Hair Stylist |
Keshawn Dixon | Hairstylist |
Sherri Hamilton | Hair Department Head |
Cindy Shute | Key Hair Stylist |
Monaris | Still Photographer |
Guillaume Fournier | Art Department Coordinator |
Xany Mendez | Visual Effects Supervisor |