Daisy Edgar-Jones als Kate Cooper | |
Glen Powell als Tyler Owens | |
Anthony Ramos als Javi | |
Maura Tierney als Cathy | |
Brandon Perea als Boone | |
Daryl McCormack | |
Sasha Lane als Lily | |
Kiernan Shipka als Addy | |
Nik Dodani | |
David Corenswet als Scott | |
Harry Hadden-Paton | |
Tunde Adebimpe | |
Katy O'Brian als Danny |
Frank Marshall | Producer |
Mark L. Smith | Screenplay |
Lee Isaac Chung | Director |
Sara Scott | Executive In Charge Of Production |
Patrick M. Sullivan | Production Design |
Ryan Grossheim | Art Direction |
Jessie Haddad | Art Direction |
Oana Bogdan Miller | Supervising Art Director |
Domenic Silvestri | Art Direction |
Missy Parker | Set Decoration |
Eunice Jera Lee | Costume Design |
Jennifer Herbel | Set Decoration Buyer |
Andrew Layton | Set Designer |
Nikolai Loveikis | Assistant Art Director |
Ron Mason | Set Designer |
Caleb Packer | Set Dresser |
Mike Gunther | Second Unit Director |
David H. Venghaus Jr. | First Assistant Director |
Mark G. Soper | Visual Effects Producer |
Zack Duhame | Stunts |
Casey O'Neill | Stunt Coordinator |
Erik F. Hill | Grip |
Patrick Crowley | Producer |
Dan Mindel | Director of Photography |
Ashley Nicole Hudson | Stunts |
Ashley Jay Sandberg | Co-Producer |
Terilyn A. Shropshire | Editor |
Stephen Christensen | Art Direction |
Miki Caporusso | Hairstylist |
Alexandra Ford | Hairstylist |
Hannah Gates | Makeup Artist |
Teresa Luz | Makeup Artist |
Gloria Pasqua Casny | Hair Department Head |
Dalton Spence | Makeup Artist |
James R. McAllister | Unit Production Manager |
Eric Glasser | Second Unit First Assistant Director |
Laura Hoyt | Additional Second Assistant Director |
Casey O'Neill | Second Unit Director |
Jeff Overfield | Second Assistant Director |
Brian Savercool | Second Second Assistant Director |
Shane Baxley | Concept Artist |
Jason Bedig | Leadman |
Andrew J. Beller | Art Department Trainee |
Brian Benavides | Construction Coordinator |
Maren Brown | Assistant Art Director |
Derek Dubyak | Set Dresser |
Molly Hunter Flick | Art Department Coordinator |
Kelsey Garrett | Set Designer |
Greg Gonzalez | Property Master |
Ethan Goodwin | Assistant Set Decoration |
Emily Hoebing | Set Dresser |
Michael C. West | Props |
James Isaacson | Props |
Jordan Kinman | Set Dresser |
Ashli Lung | Set Decoration Buyer |
Victor James Martinez | Concept Artist |
Daniela Medeiros | Assistant Art Director |
Rianna Nauni | Set Decorating Coordinator |
Cristina Patterson | Art Department Assistant |
Sunnie Robinson | Set Decoration Buyer |
Marco Rubeo | Set Designer |
Nicholas Scott | Set Designer |
Adee Serrao | Graphic Designer |
Bridget Shaw | Storyboard Artist |
Joseph Teagle | On Set Dresser |
Aubrey Thurman | Art Department Assistant |
Devendra Cleary | Production Sound Mixer |
Brian Gililland | Sound |
Patrick Martens | Boom Operator |
Grant Provence | Sound Mixer |
Danny Koerber | Visual Effects |
Kamryn Lee | Visual Effects Production Assistant |
Preston Mohr | Visual Effects Coordinator |
Brett Northcutt | Concept Artist |
Ben O'Brien | Compositing Supervisor |
Jason Porter | Visual Effects Supervisor |
Nicholas M. Reynolds | Visual Effects |
Matthew Silver Schitkovitz | Visual Effects Production Manager |
Chris Adrien | Stunts |
Mahsa Ahmadi | Stunt Double |
Tessa Anderson | Stunt Double |
Dean Bailey | Stunt Driver |
Hannah Betts | Stunts |
Jon Bielich | Stunt Double |
Troy Brown | Stunt Coordinator |
Brooke Coleman | Stunts |
Aja Frary | Stunts |
Justin Gant | Stunts |
Levi Gilbert | Stunts |
Al Goto | Stunts |
Gattlin Griffith | Stunts |
Chad Guerrero | Stunt Double |
Thomas Robinson Harper | Stunts |
Kiralee Hayashi | Stunts |
Dylan Hice | Stunts |
Tim James | Stunts |
Nailah Johnson | Stunts |
Mandy Kowalski | Stunts |
John Koyama | Stunts |
Efka Kvaraciejus | Stunts |
Scott Lang | Stunts |
Malosi Leonard | Stunts |
Quinn McPherson | Stunts |
Brandy Lewis | Stunt Driver |
Cody Mackie | Stunt Double |
Kurt Nelson | Stunts |
Vinny O'Brien | Stunts |
Sydney Olson | Stunts |
Justin Parks | Stunts |
James Peyton | Stunt Driver |
David Pinter | Stunts |
Travis Quist | Stunts |
Matthew Rugetti | Stunts |
Ryan Ryusaki | Stunts |
Brittany Servidio | Stunts |
Brett Sheerin | Stunts |
Chris Silcox | Stunts |
Karin Silvestri | Stunts |
Dena Sodano | Stunt Double |
CJ Stuart | Stunts |
Mark Weinhandl | Stunts |
Nico Woulard | Stunts |
Mallory Thompson | Stunt Double |
John Alcera | Lighting Technician |
Joey Aliberto | First Assistant Camera |
Evan Aurelio | Lighting Technician |
Hans Bjerno | Aerial Director of Photography |
Aaron Bracetty | Lighting Technician |
Clay Caldwell | Rigging Grip |
Chad B. Daring | Drone Operator |
Will DaRosa | Camera Operator |
Ernest Dickerson Jr. | Second Assistant "B" Camera |
Gregory Doi | Chief Lighting Technician |
Eric Dvorsky | Aerial Camera Technician |
Amanda Eckle | Lighting Technician |
Matthew Ewing | Loader |
Josh Friz | "B" Camera Operator |
Josh Friz | Steadicam Operator |
Melinda Sue Gordon | Still Photographer |
Chachie Hood | Electrician |
Jonathan Huggins | Lighting Programmer |
Cameron A. Keidell | Second Assistant "A" Camera |
Greg Lopez | Best Boy Electric |
Arthur Lung | Video Assist Operator |
Caden McMahon | Drone Operator |
Colleen Mleziva | Second Assistant "B" Camera |
Bradford Ralston | Video Assist Operator |
Blake Sams | Drone Pilot |
R Michael Sasser | Rigging Grip |
Jeffry Schimpf | Rigging Grip |
John Trapman | Aerial Director of Photography |
John Vecchio | Gaffer |
Micheal Willbanks | Electrician |
Satoshi Yamazaki | Best Boy Grip |
Rio Noel Zumwalt | Second Assistant "C" Camera |
Daryl Baboulis-Gyscek | Casting Assistant |
Chris Freihofer | Local Casting |
D.J. Castillo | Set Costumer |
Jacob Conger | Costume Coordinator |
Gloria Guerrero | Tailor |
Daysan Macom | Set Costumer |
Lindsay Newton | Assistant Costume Designer |
Warren Hickman | Visual Effects Editor |
Sara Alread | Location Scout |
Eleni Micha Fleming | Location Scout |
Luke Cypert | Location Assistant |
Jason Gorman | Assistant Location Manager |
Cait Murray | Assistant Location Manager |
Joseph Stargensky | Location Manager |
Angela Lunardi | Driver |
Kourtney Ryann | Cast Driver |
Gary Thomas Williams | Production Driver |
Anders Ahlander | Production Assistant |
Kolton Berry | Production Assistant |
Brent Billingsley | Production Assistant |
Sarai Bocanegra | Production Assistant |
Amanda Brand | Unit Publicist |
Trey Brite | Production Assistant |
Greg Brohamer | Payroll Accountant |
Steve Cainas | Production Coordinator |
Preda Crowl | Set Production Assistant |
Dakota Friend | Production Assistant |
Brent Ryan Green | Production Consultant |
Kylen Grubbs | Production Assistant |
Hayden Hutchins | Production Assistant |
Dalton Jenks | Production Assistant |
Michael D. Kish | Set Production Assistant |
Sam McClure | Production Assistant |
Leah Newberg | Set Production Assistant |
Jenn Ross | First Assistant Accountant |
Sullivan Rutherford | Set Production Assistant |
Katherine Silva | Production Accountant |
Sunny Summan | Second Assistant Accountant |
Dov Urie-Lanman | Set Production Assistant |
Ben Snow | Visual Effects Supervisor |
Florian Witzel | Visual Effects Supervisor |
Jeanie King | Executive Visual Effects Producer |
Damian Temporale | Visual Effects Producer |
Benjamin Wallfisch | Original Music Composer |
Bailey Zimmerman | Songs |
Al Nelson | Supervising Sound Editor |
Bjørn Ole Schroeder | Supervising Sound Editor |
Christopher Boyes | Sound Re-Recording Mixer |
Pete Horner | Sound Re-Recording Mixer |