Tom Schilling als Benjamin | |
Elyas M'Barek als Max | |
Wotan Wilke Möhring als Stephan | |
Antoine Monot Jr. als Paul | |
Hannah Herzsprung als Marie | |
Trine Dyrholm als Hanne Lindberg | |
Stephan Kampwirth als Martin Böhmer | |
Leopold Hornung als Oskar | |
Katharina Matz als Hilde Engel | |
Marten Borgwardt als 'Krypton' | |
Leonard Carow als 'MRX' | |
Antonia Putiloff als BKA Hacker | |
Agnes Thi-Mai als Alice | |
Lena Dörrie als BKA Araştırmacısı #1 | |
David Masterson als Siber Mafya Adamı Dövmesi | |
Mike Davies als Europol Güvenlik Görevlisi | |
Sara Bernhardt als Marie'nin Kız Arkadaşı #1 | |
Alica Hubiak als Parti Kızı #1 | |
Rosa Schrehardt als Parti Kızı #2 | |
Matthias Neukirch als Dr. Arnow | |
Nils Borghardt | |
Alexander Hauff als Karl-Heinz Vogt | |
Max Hopp als BND Bilişim Teknisyeni | |
Björn Susen als Richter | |
Katja Wagner als Anja Berdel, Exchange Haber Sunucusu | |
Barbara Hahlweg | |
Marc Bator | |
Stephanie Puls | |
Harald Geil |
Baran bo Odar | Director |
Quirin Berg | Producer |
Stefan Gärtner | Co-Producer |
Justyna Müsch | Executive Producer |
Max Wiedemann | Producer |
Michael Kamm | Music |
Robert Rzesacz | Editor |
Jantje Friese | Writer |
Baran bo Odar | Writer |
Florian Beck | Sound mixer |
Ansgar Frerich | Sound mixer |
David Vogt | Line Producer |
Antje Taubert | Set Decoration |
Ramona Klinikowski | Costume Design |
Kitty Kratschke | Makeup Artist |
Kathi Kullack | Makeup Artist |
Sonia Salazar-Delgado | Makeup Artist |
Fabian Ascher | Post Production Supervisor |
Daniel Mattig | Production Manager |
Sven Nuri | Post Production Supervisor |
Florian Holzner | Sound Designer |
Bernhard Joest-Däberitz | Sound |
Björn Friese | Special Effects Supervisor |
Melanie Benna | Stunts |
Christian Bernutz | Stunts |
François Doge | Stunts |
Georg Ebinal | Stunts |
Kristoffer Fuss | Stunts |
Wanja Götz | Stunts |
Nils Lange | Stunts |
Piet Paes | Stunts |
Daniela Stein | Stunts |
Matthias Hildebrand | Lighting Technician |
Patrick-David Kaethner | Camera Operator |
Christian Kitscha | Camera Operator |
Oliver Kühne | Lighting Technician |
André Poser | Gaffer |
Björn Susen | Gaffer |
Jan Rasmus Voss | Still Photographer |
Daniela Backes | Assistant Costume Designer |
Maria Frycz | Assistant Editor |
Mehmet Atmaca | Driver |
Wolfgang 'Wuff' Huetter | Driver |
Alexander 'Big Al' Müller-Lenhartz | Driver |
Jan Birka | Script Supervisor |
Nina John | Production Coordinator |
Lena Kopsch | Production Coordinator |
Volkhart Buff | Stunt Coordinator |
Nikolaus Summerer | Director of Photography |