Ben Affleck als Vic Van Allen | |
Ana de Armas als Melinda Van Allen | |
Tracy Letts als Don Wilson | |
Lil Rel Howery als Grant | |
Dash Mihok als Jonas Fernandez | |
Finn Wittrock als Tony Cameron | |
Kristen Connolly als Kelly Wilson | |
Jacob Elordi als Charlie De Lisle | |
Rachel Blanchard als Kristin Peterson | |
Michael Braun als Jeff Peterson | |
Jade Fernandez als Jen Fernandez | |
Grace Jenkins als Trixie | |
Brendan Miller als Joel Dash | |
Devyn A. Tyler als Mary Washington | |
Jeff Pope als Chief Nichols | |
Michael Scialabba als Kevin Washington | |
Paul Teal als Deputy Clark | |
Juliet Brett als Chelsea (Babysitter) | |
Damon Lipari als Carlyle | |
Jaren Mitchell als John | |
Sam Malone als Bartender #1 | |
Armando Leduc als Other Guest | |
Shauna Rappold als Other Guest's Wife | |
Martinez als David Ricigliani | |
Krystal Tomlin als Bartender #2 | |
Jason Edwards als Some Dispatcher | |
Sefenech Henok als TV News Reporter | |
Anna Bruno als Child Caterpillar | |
Tiffany Christy als Drama Teacher | |
Joanna Connor als Singer | |
Maddison Marx als Dog Shelter Worker | |
Goldie Lowe als Wilson Daughter | |
Darius “Da Bucket Banga” Lindsley als Bucket Drummer |
Adrian Lyne | Director |
Patricia Highsmith | Novel |
Guymon Casady | Producer |
Benjamin Forkner | Producer |
Anthony Katagas | Producer |
Arnon Milchan | Producer |
Kelly Curley | Art Direction |
Heidi Bivens | Costume Design |
Alissa M. Kantrow | Line Producer |
Yariv Milchan | Executive Producer |
Michael Schaefer | Executive Producer |
Doug Torres | Co-Producer |
James Roque Jr. | Second Assistant Director |
Sam Horton | Production Supervisor |
Doug Torres | First Assistant Director |
Paul Ferretti | Special Effects |
Chelsea Bruland | Stunt Coordinator |
Carla Brenholtz | Makeup Department Head |
Tina Roesler Kerwin | Makeup Artist |
Alice Alward | Assistant Art Director |
Stephanie Wittmann | Construction Buyer |
Ryan Farris | Boom Operator |
Eigil Bryld | Director of Photography |
Jeannine Oppewall | Production Design |
Jill Broadfoot | Set Decoration Buyer |
Iggie Colomer | Set Dresser |
Dave Kelsey | Set Designer |
Brian Mccolgan | Set Dresser |
Justin Meriwether | Set Dresser |
Brian Schuyler | Set Dresser |
Michael Barry | Sound Re-Recording Mixer |
Philip Stockton | Supervising Sound Editor |
Sebastien Racine | Visual Effects Producer |
Allen Maris | Visual Effects Supervisor |
Damien Hurgon | Visual Effects Supervisor |
David Isyomin | Visual Effects Supervisor |
Isaac Fenter | Set Costumer |
Steffany Bernstein | Costume Supervisor |
Marco Beltrami | Original Music Composer |
Andrew Mondshein | Editor |
Tim Squyres | Editor |
Sam Levinson | Screenplay |
Zach Helm | Screenplay |
Natalie Lehmann | Executive Producer |
Garrett Basch | Executive Producer |
Philipp Keel | Executive Producer |
Zev Foreman | Executive Producer |
Trygge Toven | Music Supervisor |
Toko Nagata | Music Supervisor |
Ellen Chenoweth | Casting |
Dan Bradley | Second Unit Director |
Anthony Katagas | Unit Production Manager |
Alissa M. Kantrow | Unit Production Manager |
Chris Welcker | Sound Mixer |
Marie Boensch | Set Costumer |
Tina Roesler Kerwin | Makeup Department Head |
Gerald Quist | Makeup Artist |
Michelle Cardoza | Makeup & Hair Assistant |
Allison Lacour | Makeup & Hair Assistant |
Natalie Christine Johnson | Makeup & Hair Assistant |
Margeaux Fox | Hair Department Head |
Emily Stegeman | Key Hair Stylist |
Dee Leveque | Hairstylist |
Margarita Pidgeon | Hair Designer |
Kristin Wahl | Hair Designer |
Alice Baker | Set Decoration |
Zack Kutcher | Special Effects Coordinator |
Chris “Chips” Romagosa | Special Effects Technician |
Jessica Drake | Dialect Coach |
Amanda Dudzinski | Post Production Coordinator |
Eugene Gearty | Sound Re-Recording Mixer |
Chuck Borden | Stunt Double |
Laurel Thomson | Production Executive |
Ashley Keel | Costume Coordinator |