Jennifer Sears als Candice Johnson | |
Guyviaud Joseph als Ken Johnson | |
Rayan Lawrence als Doug | |
Leslie Black als Alicia | |
Faith Elise Bogle als Dasia Johnson | |
James Andrew Kientzy als Peter | |
Matty Ferraro als Tom | |
Racquel Bianca John als Danielle | |
Scott Deal als Bill | |
Debra Nelson als Mrs. Janie | |
Dr. Contessa Metcalfe als Dr. Bush | |
Ahmad Ghafouri als Dr. Lewis | |
Ron Clinton Smith als Constable | |
Jessica E. Brandon als Silky P | |
Angela Davis als Mrs. Dawkins | |
Teresa L. Graves als Old Lady | |
Vince Canlas als Dr. Wilson |
George Pierre | Casting |
Montel Johnson | Costume Designer |
Theresa Morales | Costume Designer |
Ania Nycole | Production Design |
Dominique Perera | Original Music Composer |
Jared Bentley | Editor |
Roger Alexander | Director of Photography |
David Eubanks | Associate Producer |
James Seppelfrick | Producer |
Keith Neal | Producer |
James Watson | Producer |
Gold Morgan | Producer |
Eric Tomosunas | Producer |
Abbey Sibucao-MacDonald | Executive Producer |
Michelle McKissic | Teleplay |
Bobby Yan | Director |
Aaron Koester | Line Producer |
Kyle Benjamin | First Assistant Director |
Ceecee Bennett | Second Assistant Director |
Rabon Hutcherson | Stunt Coordinator |
Theresa Pierre | Casting Associate |
January Curry | Extras Casting |
Danae C. McBurney | Script Supervisor |
Amber Lauren Russell | Production Coordinator |
La'Keshia Collins | Studio Teacher |
Shequella White | Studio Teacher |
Joseph Frederick | "A" Camera Operator |
Rakeem Bland | "B" Camera Operator |
Mike Dank | "B" Camera Operator |
Bruna Valor | First Assistant "A" Camera |
Alexander Choy | First Assistant "A" Camera |
Angelica Collins | First Assistant "B" Camera |
Mark McClintock | First Assistant "B" Camera |
Cody 'Cam' Mitchell | Second Assistant "A" Camera |
Alexander Choy | Second Assistant "B" Camera |
Roberto Perez | Second Assistant "B" Camera |
Michael Troxell | Additional Editing |
Ivan Ortega | Assistant Editor |
Marc Bach | Colorist |
Jackie Cuellar | Post Coordinator |
Dante Wyatt | Post Production Supervisor |
Tiara Vargas | Assistant Costume Designer |
Markise Johnson | Set Costumer |
Jourdan Loving | Makeup Department Head |
Maya Stroud | Key Makeup Artist |
Mjaan Jacks | Key Makeup Artist |
Joshua Brown | Hair Department Head |
Ebony Monique Moore | Key Hair Stylist |
Sunday Tuggle | Key Hair Stylist |
Jeremy Johnson | Gaffer |
Andrew Hoekstra | Best Boy Electric |
Matthew Gottardi | Electrician |
De'Aire 'DC' Christburg | Key Grip |
Greg Weeks | Best Boy Grip |
Chris Adkins | Grip |
Brandon Lucas | Grip |
Richard Surman | Sound Mixer |
Arjun Banga | Sound Mixer |
Eduardo Castro | Boom Operator |
Jermaine Thomas | Boom Operator |
Trevor Tillman | Boom Operator |
Evan Profant | Boom Operator |
Martrail Faulk | Art Direction |
Alysse McCruter | Set Dresser |
Durrann Brown | Set Dresser |
Kayla Jordan | Property Master |
Adam Strobel | Second Second Assistant Director |
Jason Bobbitt | Key Set Production Assistant |
Micah Rodrigues | Set Production Assistant |
Alan Brooks | Set Production Assistant |
Dani Coleman | Stand In |
Aaron Greene | Stand In |
Saveyon Edwards | Stand In |
Curtis Townsend | Assistant Location Manager |
Eugene 'EJ' Reid | Location Assistant |
Bartholomew Booth Jr. | Location Assistant |
Eric Stobart | Set Medic |
Gary Woods | Transportation Coordinator |
Leander Coleman | Transportation Captain |
JC Holland | Driver |
Artavious Person | Driver |
Noah Kuflom | Driver |
Gerald Watkins | Driver |
Joseph Antoine Tate | Security |
Sara A. Martin | Payroll Accountant |
Tia Anderson | Legal Services |
LaTrae Weiters | Art Department Production Assistant |