Jennifer Lawrence als Maddie Barker | |
Andrew Barth Feldman als Percy Becker | |
Laura Benanti als Allison Becker | |
Natalie Morales als Sara | |
Matthew Broderick als Laird Becker | |
Scott MacArthur als Jim | |
Ebon Moss-Bachrach als Gary | |
Kyle Mooney als Jody | |
Hasan Minhaj als Doug Khan | |
Jordan Mendoza als Crispin | |
Amalia Yoo als Natalie | |
Alysia Joy Powell als Fern | |
Quincy Dunn-Baker als Travis | |
Matthew Noszka als Hot Guy from Bar | |
Zahn McClarnon als Gabe Sawyer, Surfing Lawyer | |
Madison Odenborg als Melanie | |
Achi Miller als Teen | |
Christian Galvis als Gorgeous Italian Guy | |
Matt Walton als Irate Bar Customer | |
Christina Catechis als Waitress (Townie Bar) | |
Christopher Bailey als Beach Bully | |
Eason Rytter als Beach Bully | |
Abigail Hupp als Beach Bully | |
Jacob Augustin als Teen | |
Brendan Kispert als Athlete | |
Ethan Metz als Athlete | |
Alaina Surgener als Teen Girl | |
Sejal Joshi als Teen Girl | |
Victor Verhaeghe als Party Dad | |
Kelley Rae O'Donnell als Party Mother | |
Katie Johantgen als Barista | |
Ari Frenkel als Recent Alumnus | |
Luca Padovan als Frail Boy at House Party | |
John DeMari als House Party Teen Who Texts in Bed | |
Grant Harrison Mateo als House Party Teen Who Texts in Bed | |
Madison McBride als House Party Teen Who Texts in Bed | |
Ben Heineman als House Party Teen Who Texts in Bed | |
Julia DeMoura Braine als House Party Teen Who Texts in Bed | |
Sophie Tananbaum als House Party Teen Who Texts in Bed | |
Melissa Lehman als Kelly | |
Isabelle Fisher als Kelly's Friend | |
Roman Caposino als Tall Uber Man | |
Brian Calì als Mechanic Buick | |
Leo Easton Kelly als Laser Tag Kid | |
Darren Valinotti als Arcade Kid | |
Alex Tomais als Inez | |
Earl Rose als Restaurant Pianist |
Gene Stupnitsky | Director |
Gene Stupnitsky | Writer |
Alex Saks | Producer |
Jennifer Lawrence | Producer |
Marc Provissiero | Producer |
Naomi Odenkirk | Producer |
John Phillips | Executive Producer |
John Phillips | Writer |
Eigil Bryld | Director of Photography |
Rich Delia | Casting |
Chris Potter | Art Direction |
Justine Ciarrocchi | Producer |
Robin Fredriksz | Makeup Artist |
Christy Falco | Makeup Artist |
Alina Barreto | Makeup Artist |
Hilary Seeley | Set Costumer |
Sarah Myers | Utility Sound |
Jesse Rodriguez | Set Dresser |
Alex Hansen | Set Dresser |
Grant M Guilliams | Set Designer |
Richard Friedlander | Visual Effects Supervisor |
Russell Barnes | Production Design |
Carrie Stewart | Set Decoration |
Kerry Orent | Executive Producer |
Robert Lugo | Hair Department Head |
Cheryl Marks | Hairstylist |
Vita Viscuso | Key Hair Stylist |
J. Alex Finch | First Assistant Director |
George Lambert | Second Assistant Director |
Conrad V. Brink Jr. | Special Effects Supervisor |
Edward A Drohan V | Special Effects Technician |
John Lauer | Special Effects Technician |
Brian Adler | Visual Effects |
John Cenatiempo | Stunt Coordinator |
Brent White | Editor |
Biko Gogaladze | Foley Artist |
Josh Berger | Sound Re-Recording Mixer |
Jeremy S. Bloom | Sound Effects Editor |
Rati Chkhetiani | Foley Editor |
Dennis Dembeck | Sound Effects Editor |
Beso Kacharava | Foley Supervisor |
Giorgi Lekishvili | Foley Mixer |
Alexander Sanikidze | Foley Editor |
Glenn Allen | Visual Effects Producer |
Alex Noble | Visual Effects |
Victoria Penzes | VFX Artist |
Adhikari Sahoo | Visual Effects |
Chris Cenatiempo | Stunts |
Grant Koo | Stunt Double |
Renae Moneymaker | Stunt Double |
Chelsea Mahr | Stunts |
Stacie Rathbone | Stunts |
Akos Schenek | Stunt Double |
Kyli Zion | Stunts |
Stephanie Vovou | Stunts |
Jenna Hellmuth | Stunts |
Sam Hewitt | Stunts |
Alesha Forche | Stunts |
Justice Hedenberg | Stunts |
Mitch Peters | Stunt Driver |
Christopher Mormando | Stunts |
Max Daniels | Stunts |
Lenny Cruz | Stunts |
Paul Drechsler-Martell | Stunts |
Tom Caserto | Stunts |
Paige Rhea Allison | Stunts |
Jonas Barranca | Stunts |
Ava Lee Scott | Stunts |
Max Shatzkamer | Grip |
Holly Dowell | Stunts |
Brogan Zipper | Stunts |
Matthew R. Staley | Stunts |
Mariela Villa | Associate Producer |
Daniel Ramis | Associate Producer |
Mychael Danna | Original Music Composer |
Jessica Rose Weiss | Original Music Composer |
Susan Jacobs | Music Supervisor |
Kirston Mann | Costume Design |
Cynthia Balfour | Script Supervisor |
Morgan Pitts | Property Master |
Lisa Sene | Camera Operator |
Anthony DeFrancesco | First Assistant Camera |
Kyle Blackman | First Assistant Camera |
Adam Russell | Second Assistant Camera |
Patrick O'Shea | Second Assistant Camera |
Sarah Graalman | Key Makeup Artist |
Dane Lonsdale | Production Sound Mixer |
Alfredo Viteri | Boom Operator |
Macall B. Polay | Still Photographer |
Matthew Shapiro | Additional Editor |
Lee Anne Carluccio | First Assistant Editor |
Leeda Yazdi | Assistant Editor |
Kelley Cribben | Post Production Supervisor |
Robert Hein | Sound Re-Recording Mixer |
Robert Hein | Supervising Sound Editor |
Ryan Billia | Sound Effects Editor |
Ian Cymore | Supervising Dialogue Editor |
Sylvia Menno | Dialogue Editor |
Alex Stuart | Dialogue Editor |
Ian Cymore | ADR Editor |
Alex Stuart | Assistant Sound Editor |
Otis Streeter | Assistant Sound Editor |
Bobby Johanson | ADR Mixer |
Beau Emory | ADR Engineer |
Michael Rivera | ADR Engineer |
Joel Scheuneman | Sound Engineer |
Jim Bruening | Music Editor |
Joe Gawler | Digital Colorist |
Michael Wharton | CG Supervisor |
Nick DiNizio | Visual Effects Coordinator |
David Martin | 3D Artist |
Julien Chiari | VFX Artist |
Holly Dowell | Stunt Double |
Kachina Dechert | Stunts |
Elaina Rae Haehnle | Stunts |
Angelica Kushi | Stunts |
Geronimo Frias, Jr. | Stunts |
Jen Egan | Stunts |
Kade Pittman | Stunts |
Matthew R. Staley | Stunt Double |
David Scott Holloway | Additional Photography |
David Scott Holloway | Still Photographer |
George Tur | "C" Camera Operator |
Christopher Guzman | Post Production Coordinator |
Abra Burkett | Stunts |
Michael Marzovilla | Gaffer |