Gillian Anderson als Emily Maitlis | |
Billie Piper als Sam McAlister | |
Rufus Sewell als Prince Andrew | |
Keeley Hawes als Amanda Thirsk | |
Romola Garai als Esme Wren | |
Richard Goulding als Stewart Maclean | |
Amanda Redman als Netta McAlister | |
Connor Swindells als Jae Donnelly | |
Lia Williams als Fran Unsworth | |
Charity Wakefield als Princess Beatrice | |
Jordan Kouamé als Freddy | |
Paul Popplewell als Editor | |
Zach Colton als Lucas | |
Kate Fleetwood als Annette Witheridge | |
Aoife Hinds als Rebecca | |
Alex Waldmann als Jason Stein | |
Colin Wells als Jeffrey Epstein | |
Raffaello Degruttola als Cab Driver | |
Vangelis Christodoulou als Kebab Server | |
Gordon Warnecke als Man in Toilet | |
Christopher Fairbank als Elderly Man | |
Tim Bentinck als Dave (Lawyer) | |
Mark Noble als Nicholas Witchell | |
Nicholas Murchie als Politician | |
Charlotte Avery als Journalist | |
Mia Threapleton als Maid | |
Jonathan Rhodes als BBC Newsreader | |
Charlie Roe als Equerry | |
Harriet Benson als TV Presenter | |
Nicholas A. Newman als Security | |
Andrew MacBean als Tony Hall | |
Jon De Ville als Donal McCabe | |
Kayla Rowe-Wilson als Freya |
Philip Martin | Director |
Hilary Salmon | Producer |
Radford Neville | Producer |
Sam McAlister | Book |
Peter Moffat | Writer |
Eimhear McMahon | Line Producer |
Nina Gold | Casting |
Martin Ware | Casting |
Anne Nikitin | Original Music Composer |
Hannah Peel | Original Music Composer |
Nanu Segal | Director of Photography |
Kristina Hetherington | Editor |
Stéphane Collonge | Production Design |
Matthew Price | Costume Designer |
Andrew Daniel | Colorist |
Rachael Evelyn | Stunt Double |
Matt Hermiston | Stunt Double |
Byron Broadbent | Supervising Art Director |
Lily Houghton-Freeman | Art Direction |
Jenny Ray | Art Direction |
Glen Young | Art Direction |
Konstantinos Katsaras | Assistant Art Director |
Jan Gronczewski | Assistant Art Director |
Robert Haynes | Standby Art Director |
Daryl MacNeill | Art Department Coordinator |
Naomi Reed | Set Decoration |
Sue Lloyd | Assistant Set Decoration |
Ed Clark | "A" Camera Operator |
Ed Clark | Steadicam Operator |
Sally Low | "B" Camera Operator |
Sally Low | Additional Photography |
Jon Garwes | First Assistant "A" Camera |
Robbie Chapman | First Assistant "B" Camera |
Lily Taylor | Second Assistant "A" Camera |
Lucas Campain | Second Assistant "B" Camera |
Charlie Bayley | Camera Trainee |
Joe Dibble | Digital Imaging Technician |
Nathan Snoddy | Digital Imaging Technician |
Connie Fyans | Script Supervisor |
James Harris | Production Sound Mixer |
Kian McClure | Boom Operator |
Thomas Kennedy | Boom Operator |
Peter Taylor | Gaffer |
Tom Pittman | Key Grip |
Rosie Stoward | Costume Supervisor |
Jennifer Geach | Assistant Costume Designer |
Sharon O'Brien | Hair Supervisor |
Sharon O'Brien | Makeup Supervisor |
Kirstin Chalmers | Hair Designer |
Kirstin Chalmers | Makeup Designer |
Eimhear McMahon | Co-Producer |
Sam McAlister | Executive Producer |
Sanjay Singhal | Executive Producer |
Geoff Bussetil | Writer |
Sophie Dolan | Thanks |
Cammy Millard | Researcher |
Zoe Morgan | Script Supervisor |
Denson Baker | Additional Director of Photography |
Jenn Egan | Music Supervisor |
Jan Chalupecký | Conductor |