Bruce Willis als Tom Greer | |
Radha Mitchell als Jennifer Peters | |
Rosamund Pike als Maggie Greer | |
James Cromwell als Dr. Lionel Canter | |
Ving Rhames als Prophet | |
Helena Mattsson als JJ the Blonde | |
Boris Kodjoe als Andrew Stone | |
Ian Novick als Andre | |
Devin Ratray als Bobby Saunders | |
Jack Noseworthy als Miles Strickland | |
Danny F. Smith als Victim | |
Jeffrey De Serrano als Armando | |
Michael Cudlitz als Colonel Brendon | |
Trevor Donovan als Surrie / Greer | |
Jennifer Alden als Landlady | |
Michael Philip als Uniformed Cop | |
James Francis Ginty als Canter | |
Andrew Haserlat als Undergrad #1 | |
Justin Goodrich als Undergrad #2 | |
Rachel Sterling als Assistant | |
Meta Golding als Female Counsel | |
Taylor Cole als Female Lawyer | |
Jordan Belfi als Victor Welch | |
J.L. Highsmith als Steinberg | |
Lisa Hernandez als Female Newscaster | |
Kirk Hawkins als Male Newscaster | |
Nicholas Purcell als Pulaski / Commando | |
Max Murphy als Captain | |
Victor Webster als Lopez | |
Valerie Azlynn als Bridget | |
David Klefeker als Cop | |
Chad Williams als Salesman | |
Mike Randy als Hunk | |
Michael DeMello als Gate Guard | |
Ron Murphy als Pedestrian | |
David Conley als Miller | |
Bruce-Robert Serafin als Bud | |
Cody Christian als Boy Canter | |
Todd Cahoon als Brian | |
Ella Thomas als Lisa | |
Gabriel Olds als Agent #1 | |
Eamon Brooks als Agent #2 | |
Rick Malambri als Clerk | |
Anya Monzikova als Beautiful Woman | |
Taylar Eliza als Receptionist | |
Melissa Barker als Surrogate (uncredited) |
Michael Ferris | Writer |
Jonathan Mostow | Director |
John Brancato | Writer |
Michelle Lewitt | Casting |
Richard Marvin | Music |
Todd Lieberman | Producer |
Fainche MacCarthy | Set Decoration |
April Ferry | Costume Design |
Jeff Mann | Production Design |
David Hoberman | Producer |
Kevin Stitt | Editor |
Jeff Dawn | Makeup Department Head |
Max Handelman | Producer |
Debbie Cutler | Set Decoration |
Janet Hirshenson | Casting |
Oliver Wood | Director of Photography |
Dan Webster | Art Direction |
Virginia B. Johnson | Costume Supervisor |
Jane Jenkins | Casting |
Anthony Di Ninno | Animation |
Brian Avery | Stunts |
Allen Hall | Special Effects Supervisor |
Kris Cole | Assistant Editor |
Kevin Kaska | Orchestrator |
Jim Ford | Stunts |
David E. Scott | Production Design |
Audrey L. Anzures | Hair Department Head |
Liz Bernstrom | Makeup Artist |
Stephen Gavin | Carpenter |
Stacey Bishop | Set Dresser |
Gary Chandler | Set Dresser |
Jay Ferrara | Key Hair Stylist |
Christopher Neely | Leadman |
Adam Roffman | On Set Dresser |
Abel Barbour | Set Dresser |
Rob Fitz | Makeup Artist |
R.J. McCasland | Makeup Artist |
Steve LaPorte | Makeup Department Head |
Robin Brown | Art Department Assistant |
Sara Giustini | Art Department Assistant |
Mark Oliver | Greensman |
Stephen Christensen | Set Designer |
Mark Landon | Makeup Artist |
John F. O'Neil | Assistant Property Master |
Twig Johnson | Carpenter |
TyRuben Ellingson | Conceptual Design |
Victoria Wood | Wigmaker |
Jonas Kirk | Construction Coordinator |
Ellen Lampl | Graphic Designer |
Al Hobbs | Set Designer |
David Blair | Hairstylist |
Andrew Max Cahn | Assistant Art Director |
Scott Lukowski | Conceptual Illustrator |
Jennifer Gerbino | Property Master |
Audra Avery | Props |
Lorrie Campbell | Set Designer |
Paula Dion | Hairstylist |
Jennifer Brown Greenberg | Makeup Artist |
Raymond Petrello | Carpenter |
Noah Dubreuil | Props |
Emma C. Rotondi | Hairstylist |
Marc L. Fusco | Art Department Production Assistant |
Neil Gahm | Carpenter |
Malinda Ballesteros | Makeup Artist |
Nicole Zaks | Set Decoration Buyer |
Keith Sayer | Makeup Artist |
Nicole Balzarini | Art Department Coordinator |
David E. Scott | Graphic Designer |
Rich Andrade | Leadman |
Candace Neal | Hair Department Head |
Tina LaSpina | Makeup Artist |
E. David Cosier | Assistant Art Director |
Michael Broom | Conceptual Illustrator |
Butch McCarthy | Leadman |
John Ryder | Props |
Melissa Cooperman | Set Decoration Buyer |
Natasha Ladek | Wigmaker |
Jourdan Henderson | Art Department Coordinator |
Cosmas A. Demetriou | Assistant Art Director |
Monica Fedrick | Graphic Designer |
Charisse Cardenas | Set Designer |
Cheryl Daniels | Hairstylist |
Raul Hernandez | Hairstylist |
Carla Antonino | Makeup Artist |
Aimee Butterfield | Props |
Curtis Corbitt | Assistant Property Master |
Matt Meeds | Carpenter |
Justin Holt | Concept Artist |
Ritchie Kremer | Property Master |
Shadya H. Ballug | Set Dresser |
Gordon Tanner | Set Dresser |
Tricia Turczynski | Set Dresser |
Zack Gorman | Set Dresser |
Alanna Keenan | Set Dresser |
Dawn Marie Richard | Set Dresser |
Brian McKenzie | Set Dresser |
Cleo Wang | Set Dresser |
Brenden Morrison | Set Dresser |
Michael Potter | Set Dresser |
Michael Geoghegan | Set Dresser |
Christopher Sawtelle | Set Dresser |
Katrina Parsons | Set Dresser |
Michael Ricci | Set Dresser |
Timothy Rowcroft | Set Dresser |
Mimi Watstein | Set Dresser |
Michael Saari | Set Dresser |
Eric Ramirez | Set Dresser |
Thomas D. Krausz | Set Dresser |
Mike Thomas | Camera Operator |
Courtney Perkins | Camera Production Assistant |
Brian A. Pitts | Generator Operator |
Abel Barbour | Grip |
Joseph Battista | Grip |
William M. Weberg | Key Grip |
Michael DiIeso | Key Rigging Grip |
Lance Mayer | Libra Head Technician |
Jake Forster | Rigging Grip |
William D. Wynn | Dolly Grip |
Eric Goddard | Electrician |
Brian Scotti | Electrician |
Michael Peterson | Generator Operator |
Lee Kazista | Libra Head Technician |
Jamie Fitzpatrick | Second Assistant "B" Camera |
Warren A. Weberg | Best Boy Grip |
Jason Ellson | Camera Operator |
Brian Dowley | Camera Operator |
Peter Hand | Dolly Grip |
Tim Dunbar | Electrician |
Frank La Frazia | Electrician |
Phil Nason | Electrician |
Robert Clark | Electrician |
Greg Luntzel | First Assistant Camera |
Frans Wetterings III | Gaffer |
Frédéric North | Pilot |
Steve Koster | Aerial Director of Photography |
Eric Komar | Dolly Grip |
Eric Robert Bradshaw Bennett | Electrician |
Dru Dunnaway | Electrician |
Silas Tyler | Grip |
Jose 'Flecha' Hernandez | Lighting Technician |
Ulrike Lamster | Second Assistant Camera |
Antonio Ponti | Assistant Camera |
Darryl Byrne | First Assistant Camera |
Evans Brown | Gaffer |
Steven Burgess | Grip |
Amanda Hannan | Grip |
Dave Cambria | Rigging Gaffer |
Peter D'Angelo | Best Boy Grip |
Onofrio Nino Pansini | Camera Operator |
Brant S. Fagan | Camera Operator |
John Priebe | Gaffer |
Anthony Zibelli | Libra Head Technician |
Charles Ryan | Rigging Grip |
Josh Friz | Second Assistant Camera |
Stephen Vaughan | Still Photographer |
Joe Chess | Camera Operator |
Nathan Coscia | Electrician |
Maricella Ramirez | First Assistant "A" Camera |
Paul Bulgin | Grip |
Newton TerMeer | Rigging Gaffer |
Terry Wolcott | Second Assistant "A" Camera |
Brad Boyer | Best Boy Grip |
Geoff Eads | Electrician |
Craig Gleason | Electrician |
Jason Cortazzo | Libra Head Technician |
Christopher Franey | Lighting Technician |
Jack Serino | Rigging Grip |
Matt Fortlage | Second Assistant Camera |
James Barela | Camera Loader |
Brooks P. Guyer | Camera Operator |
Heath Grant | Grip |
Derek Contrado | Rigging Grip |
Matt Thurber | Second Assistant "C" Camera |
Steven J. Winslow | Aerial Camera |
James R. Mitchell | Best Boy Electric |
Igor Meglic | Second Unit Director of Photography |
Ed Lalli | Electrician |
Jason Bowen | Generator Operator |
Robert Knowles | Grip |
Scott Koenigsberg | Second Assistant Camera |
Zack Shultz | Camera Production Assistant |
Jeff Tanger | Generator Operator |
Beecher Cotton | Grip |
Patrick Redmond | Libra Head Technician |
Jesse Goldberg | Lighting Technician |
Joshua Dreyfus | Additional Gaffer |
Charles R. Mathews | Additional Lighting Technician |
Kevin Cook | Dolly Grip |
Michael Rich | Grip |
Adam D. Bouchard | Electrician |
Patrick Quinn | First Assistant "B" Camera |
Symon Mink | First Assistant "C" Camera |
John R. Kaplan | Grip |
Robert Fitch | Rigging Grip |
Jan Burgess | Second Assistant "C" Camera |
Dave Scranton | Grip |
Al Bruce | Rigging Grip |
Frank Buono | Camera Operator |
David Larue | Key Grip |
Peter Chrimes | Key Grip |
Peter Boynton | Lighting Technician |
Christian J. Hollyer | Second Assistant "C" Camera |
Michael Nelson | Ultimate Arm Operator |
L. Elizabeth Powers | Compositor |
Eric Deinzer | Compositor |
Joshua Herrig | Lighting Artist |
Michael Van Himbergen | Visual Effects Producer |
Marshall Richard Krasser | Compositing Supervisor |
Chris Dawson | Compositor |
Tuong-Van Tran | Generalist |
Henry Parker | CG Artist |
Brian Emerson | CG Supervisor |
Mark Curtis | Compositor |
Derrick Mitchell | Visual Effects Editor |
Adam Arcuragi | Visual Effects Production Assistant |
Chris Kwiatkowski | CG Artist |
Robin Dicker | Visual Effects Coordinator |
Arthur Windus | Visual Effects Producer |
Jeffrey Kalmus | Visual Effects Supervisor |
Sean O'Hara | Compositor |
Brad Gayo | Compositor |
Soyoun Lee | Compositor |
Tom Goodenough | Lead Animator |
Eileen O'Connor | Visual Effects Coordinator |
Eli Rarey | Visual Effects Coordinator |
Samantha Humphreys | Visual Effects Production Assistant |
Benson Shum | Animation |
Kenny Lam | Compositor |
Ken Busick | Compositor |
Laurel Schneider | Visual Effects Coordinator |
Ann Podlozny | Visual Effects Producer |
Lauren Carara | Visual Effects Production Assistant |
John P. Nugent | Visual Effects Supervisor |
Jessica Hee | CG Artist |
Marc Leidy | CG Artist |
Tim Pounds-Cornish | Visual Effects Production Manager |
Cabral Rock | Visual Effects Production Manager |
Jeremy Brown | CG Artist |
Mariana Acuña Acosta | Compositor |
Diana Marie Wells | Compositor |
Chau Tong | Visual Effects Coordinator |
Tim Mulvihill | Visual Effects Editor |
Chad Lemieux | Visual Effects Production Assistant |
Suzie Bohannon | Visual Effects Production Assistant |
Lindy DeQuattro | Visual Effects Supervisor |
Anthony Mabin | Compositor |
Jody Rogers | Visual Effects Editor |
Liz Roberts | Visual Effects Producer |
Sean Devereaux | Visual Effects Supervisor |
Mark Stetson | Visual Effects Supervisor |
Edward Leroy Anderson | Compositor |
Russell Lum | Visual Effects Coordinator |
Joseph Payo | Visual Effects Production Assistant |
Doug Oddy | Visual Effects Supervisor |
Linda Henry | Compositor |
Chris Longo | I/O Supervisor |
Matthew Adams | 2D Supervisor |
Edward Quirk | CG Artist |
Bruce Harris | Compositor |
Joe Carhart | Visual Effects Coordinator |
Mike Chambers | Visual Effects Producer |
Charles Lapage | CG Artist |
David Fogg | Compositor |
Junko Schugardt | Compositor |
Ziad Seirafi | Compositor |
Amanda Roth | Visual Effects Coordinator |
Brian Drewes | Visual Effects Producer |
Geoff McAuliffe | Visual Effects Supervisor |
Ryan Mintenko | CG Artist |
Max Wood | CG Supervisor |
Michael Adkisson | Compositor |
James Montalbano | Compositor |
Myron Nettinga | Sound Re-Recording Mixer |
Kelly Cronin | Script Supervisor |
Devin Johnson | Assistant Sound Editor |
Keith Bilderbeck | Sound Effects Editor |
Alan D. Purwin | Aerial Coordinator |
David Fencl | Armorer |
Roger Dillingham Jr. | Set Medic |
Laura Gary | Studio Teacher |
Kyle Rochlin | Foley Mixer |
Jon Johnson | Sound Designer |
Ben Wilkins | Sound Effects Editor |
Stephen M. Rickert Jr. | First Assistant Editor |
Ryan Whitcomb | Set Medic |
Robert Troy | ADR Editor |
Noah Blough | Foley Editor |
Val Kuklowsky | ADR Editor |
Anita Cannella | Foley Artist |
Brent Lestage | Sound Mixer |
Jessica Drake | Dialect Coach |
Lisa Arnone | Script Supervisor |
Joel Reidy | Boom Operator |
Paulette Victor-Lifton | ADR Supervisor |
Robert Troy | Dialogue Editor |
Michael J. Broomberg | Foley Artist |
Jon Johnson | Supervising Sound Editor |
Doc Kane | ADR Mixer |
Brad Sokol | Assistant Sound Editor |
Vincent Guisetti | Foley Artist |
David J. Schwartz | Sound Mixer |
Chris Regan | Color Timer |
Sandy Gendler | Sound Editor |
David E. Fluhr | Sound Re-Recording Mixer |
Kurt Smith | Color Timer |
Kim Quam | Set Medic |
Vanessa Lapato | ADR Supervisor |
David Raymond | Boom Operator |
Bruce Stubblefield | Dialogue Editor |
Missy Papageorge | Digital Intermediate Producer |
Bruce Stubblefield | ADR Editor |
Pamela Kahn | Foley Artist |
Mary Beth Smith | Negative Cutter |
Wendy Overly | Dialect Coach |
Ryan McPeake | Set Medic |
Val Kuklowsky | Dialogue Editor |
Ernie Malik | Unit Publicist |
Miguel Rivera | Dialogue Editor |
Tom Williams | Sound Mixer |
Nick Monton | Digital Intermediate Producer |
Ryan Baker | Boom Operator |
Mark Weingarten | Sound Mixer |
Mark T. Osborne | Colorist |
Stefan Couture | Assistant Craft Service |
Peter Dudgeon | Casting Assistant |
Laurie Bramhall | Costumer |
Daryl Richardson | Dolly Grip |
Wendy Washbrook | Extras Casting |
Andrew Jackson Murphy | Location Assistant |
Michael Robert Murray | Location Assistant |
Gregory Alpert | Location Manager |
Rick Giovinazzo | Orchestrator |
Nadia Randazzo Bombino | Post Production Accountant |
Michael P. Cone | Production Assistant |
Zachary Kraft | Production Assistant |
Una Green | Production Assistant |
Kori Sparks | Production Assistant |
Mark Trapenberg | Second Assistant Director |
Jeffery Mannarini | Set Production Assistant |
Mickey Giacomazzi | Stunt Double |
Natasha Kassar | Stunt Double |
Alicia Hanifin | Additional Production Assistant |
Jonathan Champoux | Assistant Property Master |
Tatjana Najdanovic | Actor's Assistant |
James Merrifield | Intern |
Tom Macdonald | Key Costumer |
Hyunsoo Moon | Location Assistant |
Bobby Anderson | Picture Car Coordinator |
Gail Martin-Sheridan | Production Accountant |
Dean Egan | Production Assistant |
Sean Huck | Production Assistant |
Cabernet Murray | Second Assistant Accountant |
Kenneth Donaldson | Set Production Assistant |
Kenneth Salter | Special Effects Technician |
Jason Pinsker | Special Effects Technician |
Jeff Tidwell | Stand In |
Wade Eastwood | Stunt Coordinator |
Matthew Taylor | Stunt Double |
Donna Berwick | Assistant Costume Designer |
Kim Ferandelli | Producer's Assistant |
John G. Scotti | First Assistant Director |
Tom Rebber | Picture Car Coordinator |
Daryl Blonder | Production Assistant |
Claire Severance | Production Assistant |
Scooter Perrotta | Production Assistant |
J.P. Ouellette | Set Production Assistant |
Ben Record | Special Effects Assistant |
Jill K. Perno | Additional Second Assistant Director |
Brett Robinson | Additional Second Assistant Director |
Joshua Youman | Assistant Location Manager |
Nate Jones | Actor's Assistant |
Wynne Tsing | Casting Assistant |
David Nicksay | Executive Producer |
Amy Denning Winfrey | Payroll Accountant |
Ryan Spenser | Production Assistant |
Jennifer K. Jacobs | Second Assistant Accountant |
Lee-Anthony Holloway | Second Unit |
Michael Scott Reid | Set Production Assistant |
Ben Skinner | Stand In |
Jacob Chambers | Stunt Double |
Irish Mardiroosian | Travel Coordinator |
Richard Mayerik | Costume Assistant |
Matt Rebenkoff | Second Unit First Assistant Director |
Eric Jacobsen | Location Production Assistant |
Ed McDermott II | Stunt Driver |
Bryan Boardley | Production Assistant |
Jonathan Cortizo | Production Assistant |
Raymond Hernandez | Production Assistant |
Kimmie Johnson | Production Assistant |
John Passarini | Production Assistant |
Ross Coscia | Production Assistant |
Daniel A. Mondschain | Production Coordinator |
Bill Lopez-Arjona | Production Driver |
Ross Tatelman | Production Office Assistant |
Gregory J. Pawlik Jr. | Second Second Assistant Director |
Eric Olin Anderson | Set Production Assistant |
Josh Woolf | Set Production Assistant |
Steven Munson | Special Effects Technician |
Lino Stavole | Special Effects Technician |
Brian K. Fernandes | Stand In |
Mike Massa | Stunt Driver |
Kelsey Ettman | Costume Assistant |
Maggie Ronck | Costumer |
Jacob Kane | Production Assistant |
Kal Thompson | Production Assistant |
John Ruggieri | Pyrotechnician |
Allan Rafael | Set Production Assistant |
Bob Williams | Special Effects Coordinator |
Chase Hall | Stand In |
Brieann Rich | Stunt Driver |
Stephanie Norton | Producer's Assistant |
Todd Arnow | Co-Producer |
Jon Campagna | Driver |
Chris Bustard | Extras Casting |
Maryellen Aviano | Extras Casting Coordinator |
Briana Taylor | Location Coordinator |
Luca Bonatti | Matte Painter |
John Vincent Mason | Stunts |
Ryan Rubin | Music Editor |
Nelson Hawthorne | Painter |
Katherine Kohler | Payroll Accountant |
Eric Lyons | Production Assistant |
Joshua Moulding | Production Assistant |
Stuart Valberg | Production Assistant |
Mugisha Feruzi | Stand In |
Jery Hewitt | Stunt Coordinator |
Jared Marshall | Producer's Assistant |
Allison Bader | Casting Assistant |
Matt Bouldry | Casting Assistant |
Ethan Fox | Craft Service |
Brieann Rich | Craft Service |
Jill Breitzman | Post Production Supervisor |
Rob Goodrich | Production Assistant |
Michael Ficara | Production Assistant |
Chris Fix | Propmaker |
David Scheper | Special Effects Technician |
Gregg Smrz | Stunt Coordinator |
Matt Rawls | Additional Second Assistant Director |
Brooke Wheeler | Costume Assistant |
Richard S. Wilson | First Assistant Accountant |
Keith Balser | Key Set Production Assistant |
Jason Quimby | Location Assistant |
John Vincent Mason | Stunt Double |
Walt Fowler | Orchestrator |
Fritz Ceriales | Production Assistant |
Brian Hakala | Production Assistant |
Mele K.T. Locey | Second Assistant Accountant |
Brandon Lambdin | Second Assistant Director |
Paul Anthony Speziale | Set Production Assistant |
Kristie Thompson | Set Production Assistant |
Joe Piasecki | Assistant Location Manager |
Nick Rufca | Assistant Production Coordinator |
Peter Lowe | Chef |
Nick Glennie-Smith | Conductor |
David Carlton White | Driver |
Nilo Otero | First Assistant Director |
Brian Ketcham | Location Assistant |
Thomas Vicari | Scoring Mixer |
Simon Crane | Second Unit Director |
Jason Neudecker | Set Production Assistant |
Eddie Braun | Stunt Driver |
Nicholas Rich | Stunt Driver |
James Divito | Driver |
Michael Peavey | Pilot |
Jessica Franks | Second Second Assistant Director |
Jodi Lyn Brockton | Stunt Double |
Ronit Ravich-Boss | Additional Script Supervisor |
Terri Douglas | ADR Voice Casting |
Johanna Silverman | Actor's Assistant |
Stephen Nakamura | Digital Colorist |
Matthew J. Hall | Loader |
Pam Ellington | First Assistant Accountant |
Michael Burke | Key Set Costumer |
Stuart Neumann | Location Manager |
Jeff Bunnell | Musician |
Ken Thome | Orchestrator |
David LaCarubba | Production Assistant |
Matt Newcomb | Production Assistant |
Katharine Wood | Production Assistant |
Jonathon Schermerhorn | Production Assistant |
Michael Anders | Production Coordinator |
Doris Donnenberg | Production Coordinator |
Joshua Mandel | Second Assistant Accountant |
Larry Rippenkroeger | Stunt Double |
Christopher Gordon | Stunt Driver |
Jeff Medeiros | Stunt Driver |
Benjamin C. Dewey | Assistant Location Manager |
Aileen McCall | Extras Casting Assistant |
Michael Kowalczyk | Loader |
Richard Purgill | Production Assistant |
Matthew Rutler | Production Assistant |
Dirk Rogers | Special Effects Technician |
Darin Bouyssou | Special Effects Technician |
Meegan E. Godfrey | Stunts |
Kevin Derr | Stunt Double |
Marc Scizak | Stunt Driver |
Catherine A. McCabe | Travel Coordinator |
Karen Stark | Assistant Location Manager |
Meagan Lewis | Extras Casting |
John Vincent Mason | Stunt Driver |
Patrick Dawn | Production Assistant |
Matthew E. Pado | Production Assistant |
Daniel Pera | Stunt Driver |
Jonathan Montepare | Producer's Assistant |
Rebecca Windsor | Producer's Assistant |
Leonard Logsdail | Costumer |
Jeff N. MacLean | Location Scout |
James Thatcher | Musician |
Yvonne S. Moriarty | Orchestrator |
Tyler Gagnon | Production Assistant |
Melissa Rosal | Production Assistant |
Jennie Shope | Production Assistant |
Richard Cambria | Propmaker |
Brian Smrz | Second Unit Director |
Chad Goyette | Set Production Assistant |
Grady Holder | Special Effects Makeup Artist |
Richard Jacobs | Special Effects Technician |
Eric Bruno Borgman | Stand In |
Stuart F. Wilson | Stunt Double |
Todd Mello | Stunt Driver |
Elizabeth Banks | Executive Producer |
Brandi S. Hawkins | Extras Casting |
Jamie Rama | Production Illustrator |
Carolyn Pickman | Location Casting |
Dane Benton | Production Assistant |
Joseph Lavallee | Production Assistant |
Dan Rafeld | Production Assistant |
Jessica L. Therrien | Production Assistant |
Rosa J. Colón | Set Costumer |
Stephen Marchessault | Set Production Assistant |
Ryan Sweeney | Set Production Assistant |
Joe Giles | Special Effects Technician |
Jordan Snowhook | Special Effects Technician |
Fred Fein | Stand In |
Allan Padelford | Stunt Driver |
Jwaundace Candece | Stunts |
Steve DeCastro | Stunts |
Jonathan Nosan | Stunts |
Todd Arnow | Unit Production Manager |
Vicki Silva | Compositor |
Austin Basile | Digital Compositor |
Mike Beckman | Digital Compositor |
Jaime Fortuno-Lavin | Digital Compositor |
Jay Lalime | Digital Compositor |
Ricardo Quintero | Digital Compositor |
Sean Carroll | Visual Effects |
David Hugghins | Stunts |
Charlie Coffou | Data Management Technician |
Tim Fescoe | Digital Compositor |
Montell Baiochi | Digital Supervisor |
Brycen Counts | Stunts |
Katie Eischen | Stunts |
Jay Boryea | Stunts |
Louis Provenzano | Stunts |
Jennifer Lamb | Stunts |
Richard Epper | Stunts |
Katie Letien | Stunts |
Paul Leonard | Utility Stunts |
Kirstin Bradfield | Digital Compositor |
Grzegorz Jonkajtys | Visual Effects |
Naomi Petersen | Stunts |
Michelle Lee | Stunts |
Dean Bailey | Stunts |
Michael Li | Utility Stunts |
Corey Coates | Digital Compositor |
Derek Wolfe | Visual Effects Technical Director |
Jeffrey Charles Higgins | Visual Effects Technical Director |
Kurt D. Lott | Utility Stunts |
Peter Konig | Concept Artist |
Jerry Hall | Digital Compositor |
Mauricio Baiocchi | Digital Effects Supervisor |
Kofi Elam | Stunts |
Tomaso Tartarotti | Digital Compositor |
Craig Crawford | Digital Compositor |
Colin Follenweider | Utility Stunts |
Brett Smrz | Stunt Driver |
Jonathan Arthur | Stunts |
Joanne Lamstein | Stunts |
Anthony Vincent | Stunts |
Barbara Lee-Belmonte | Stunts |
Scott Stambler | Supervising Music Editor |
Kevin Rogers | Utility Stunts |
James Holt | Digital Compositor |
Mathew Krentz | Digital Compositor |
Matthew Hunt | VFX Artist |
Joseph DiValerio | Digital Compositor |
Michael Stewart | Digital Compositor |
David Stopford | Visual Effects Technical Director |
Chris Uyede | Modeling |
Drew Daleo | VFX Artist |
Jeremy Price | VFX Artist |
Dustin Meier | Stunts |
Tim Buchanan | Stunts |
Donald John Hewitt | Stunts |
John Patrick McLaughlin | Stunts |
Jim Palmer | Stunts |
Lena Fennema | Utility Stunts |
Joe Wehmeyer | Data Wrangler |
Robin Hobart | Digital Compositor |
Anu Liikkanen | Visual Effects |
Simone Bargetze | Stunts |
Janene Carleton | Stunts |
Alisa Hensley | Stunts |
Melissa Barker | Stunts |
Declan Mulvey | Stunts |
Aaron Skalka | Transportation Coordinator |
Dan Brittain | Digital Compositor |
Matthias Lowry | Digital Compositor |
Brian Sorbo | Digital Compositor |
Patrick Thompson | Digital Compositor |
Greg Harris | Utility Stunts |
Asa Hammond | Digital Supervisor |
Erik Betts | Stunts |
Shawnna Thibodeau | Stunts |
Dave Van Zeyl | Stunts |
Mark Scott Friedman | Digital Compositor |
Keith Leung | Digital Compositor |
Matt Yeoman | Digital Compositor |
Luke Kearney | Stunt Driver |
Tim Garris | Stunts |
Jodi Michelle Pynn | Stunts |
David Shumbris | Stunts |
David Piombino | Digital Compositor |
Jamal Knight | Digital Compositor |
Mo Mohamoud | Production Assistant |
John Cherniack | VFX Artist |
Bill Anagnos | Stunts |
Sean Graham | Stunts |
Ian Mclaughlin | Utility Stunts |
Richard Servello | Digital Compositor |
Justin Kosnikowski | Digital Compositor |
Derek Wolfe | VFX Artist |
Stanley A. Dellimore | Head of Layout |
Rex Reddick | Stunts |
Norman Douglass | Stunts |
Susanna Brown | Tailor |
Manda Cheung | Digital Compositor |
Yoon See Ng | Digital Compositor |
Aurora Warfield | Second Assistant Director |
Jason Maher | VFX Artist |
Paul Marini | Stunts |
Luis Moco | Utility Stunts |
Keith D. Fisher | Transportation Captain |
Diana Walczak | Concept Artist |
Niels Nielsen | Data Wrangler |
Cornelia Magas | Digital Compositor |
Rick Miller | Stunts |
Aleksandar Đorđević | Compositing Lead |
Brian Dinkins | Sound Mix Technician |
Craig Clarke | Compositing Artist |
Naomi Peters | Stunts |
Ben Heald | Production Assistant |