Chace Crawford als White Mike | |
Rory Culkin als Chris Kenton | |
50 Cent als Lionel | |
Emily Meade als Jessica Brayson | |
Emma Roberts als Molly Norton | |
Billy Magnussen als Claude Kenton | |
Esti Ginzburg als Sara Ludlow | |
Jeremy Allen White als Charlie | |
Philip Ettinger als Hunter | |
Nico Tortorella als Tobias | |
Ethan Peck als Sean | |
Zoë Kravitz als Gabby | |
Jermaine Crawford als Nana | |
Kiefer Sutherland als Narrator (voice) | |
Alexander Flores als Arturo | |
Charlie Saxton als Mark Rothko | |
Finn Wittrock als Warren | |
Erik Per Sullivan als Timmy | |
Isiah Whitlock Jr. als Detective Dumont | |
Ellen Barkin als Jessica's Mother | |
Cody H. Carolin als Alissa | |
Elle Fairbanks als Shelly | |
Thomas McDonell als Kid in Plaid Tie | |
Ed Moran als Avery Kimball Esq. | |
Rock Kohli als Star Deli Clerk | |
Rosalyn Coleman als Nurse | |
Fiana Toibin als Dorrine | |
Josh Casaubon als Donnie | |
Stephanie Ittleson als Ethics Teacher | |
Steve Grodewald als Tattoo Guy | |
Damian Young als Hunter's Father | |
Klavdia Ramnareine als Attractive Lady | |
Alexandra Neil als Mimi Kenton | |
Dionne Audain als Nana's Mother | |
Ako als Mrs. Fong | |
Gregg Bello als Detective Keminski | |
Maxx Brawer als Andrew | |
Chanel Maya Banks als Shelly | |
Alice Barrett als White Mike's Mother |
Joel Schumacher | Director |
Jordan Melamed | Writer |
Sidonie Dumas | Producer |
Jordan Melamed | Producer |
Steven Fierberg | Director of Photography |
Gordon Grinberg | Editor |
Charlie Corwin | Producer |
Ted Field | Producer |
Nick McDonell | Novel |
Robert Salerno | Producer |
Paul Zucker | Editor |
Matthew Simonelli | Assistant Costume Designer |
Jordan Bass | Casting Associate |
Conrad V. Brink Jr. | Special Effects Coordinator |
Lauren Bass | Casting |
Ryan Washburn | Armorer |
Joseph DiValerio | Visual Effects |
David C. Robinson | Costume Design |
Sharon Watt | Script Supervisor |
Susan Wachsler | Costume Supervisor |
Evelyne Noraz | Makeup Department Head |
Suzanne Smith Crowley | Casting |
Jessica Kelly | Casting |
Cherish M. Hale | Set Decoration |
Joseph Whitmeyer | Key Hair Stylist |
Ethan Tobman | Production Design |
Colleen Callaghan | Hair Department Head |
Myles Aronowitz | Still Photographer |
Sean Garnhart | Sound Designer |
Sean Garnhart | Supervising Sound Editor |
Richard Mader | Sound Mixer |
Harry Gregson-Williams | Original Music Composer |
Sean Garnhart | Sound Re-Recording Mixer |
Tony Volante | Sound Re-Recording Mixer |
Steve Giammaria | Sound Recordist |
Fred Rosenberg | Dialogue Editor |
Marissa Littlefield | ADR Editor |
Vanessa Hope | Associate Producer |
Steve Apicella | First Assistant Director |
Aaron Vexler | Stunt Driver |