Spencer Locke als Andy Philips | |
Jake Sandvig als Casey Connor | |
Aeriél Miranda als Felice Davis | |
Cameron Richardson als Whitney Walsh | |
Paula Trickey als Bonnie Phillips | |
Elizabeth Bond als Wendy Day | |
Chasty Ballesteros als Lorelei Liu | |
Marco Dapper als Jordan | |
Dawn McCoy als Sharon | |
Starla Christian als June | |
Tony DeSean als Troy | |
Brad Norman als Patrick | |
Charlie Vaughn als Rob | |
Nicholas James Reilly als Rick | |
Ben Tichy als Julian | |
Leonardo Martinez als Antonio | |
Alexia Dox als Bride-to-Be | |
Marypat Farrell als Bride-to-Be's Mother | |
David Campbell als Mr. Philips | |
Clayton Bailey als Jon Phillips | |
Sophie Blondin als Sorority Bride #1 | |
Sadie Brook als Sorority Bride #2 | |
Zac-Harry Christofi als Best Man | |
Bill Hood als Preacher | |
Kelly Hancock als Wedding Coordinator | |
Randy James Wuske als Bar Patron | |
Emily Rhoads als Bar Patron | |
Jarryl Fordham als Bar Patron | |
Michael Vaccaro als Bar Patron / Wedding Guest | |
Suzanne Block als Bar Patron | |
Karli Kaiser als Wedding Guest | |
Rachel McVay als Wedding Guest | |
Garrett Miller als Wedding Guest | |
Billy Cruz als Wedding Guest | |
Mayra Juarez als Wedding Guest | |
Darnell Baldwin als Wedding Guest | |
Meghan Duffy als Victoria (uncredited) | |
Patricia Harras als Theresa (uncredited) |
Jake Helgren | Director |
Jake Helgren | Screenplay |
Starla Christian | Production Design |
Thom Newell | Editor |
Charlie Vaughn | Associate Producer |
Alex Lampsos | Associate Producer |
Crystal Holt | Associate Producer |
Fernando Szew | Executive Producer |
Stephanie Slack | Executive Producer |
Michael Criscione | Executive Producer |
Lamont Roberts | Executive Producer |
Jake Helgren | Producer |
Dave Casper | First Assistant Director |
Clifford Breakfield | Second Assistant Director |
Patrick Weir | Second Second Assistant Director |
Tom Jemmott | Original Music Composer |
Tomika Smalls | Costume Designer |
Olivia Kuan | Cinematography |
Michael Criscione | Producer |
Lamont Roberts | Producer |
Mike Myer | Associate Producer |
Andrew Lyons | Art Direction |
Bianca Armbruster | Set Dresser |
Roxanna Suarez | Set Dresser |
Andrew Salerno | Art Department Assistant |
Preston Grant | Art Department Assistant |
Roxanne McDanel | Key Makeup Artist |
Lindsay Dabalos | Makeup Artist |
Lisa Marie Von Isenberg | Makeup Artist |
Liz Martin | Key Hair Stylist |
Sarah Bonnel | Key Hair Stylist |
Tomika Smalls | Costume Supervisor |
Jennifer D. Phillips | Key Costumer |
Michelle Coughlan | First Assistant Camera |
MinMin Tsai | Second Assistant Camera |
Aseem Latkar | Digital Imaging Technician |
Anna Bowen | Script Supervisor |
Lee Narby | Gaffer |
Stephen Carrillo | Key Grip |
Stephen Ji | Best Boy Grip |
Ryan Figueroa | Best Boy Electric |
Daniel Rice | Best Boy Electric |
Ian Smith-Garcia | Grip |
Daniel Phelps | Grip |
Michael Faner | Sound Mixer |
Zack Pennetta | Boom Operator |
Justus Owens | Boom Operator |
Desirée Stone | Still Photographer |
Shawna Kelley | Key Production Assistant |
Ian Smith-Garcia | Production Assistant |
Ginger Elias | Production Assistant |
Zac-Harry Christofi | Production Assistant |
Erick Gallegos | Production Assistant |
Eric Yalkut Chase | Supervising Sound Editor |
Eric Yalkut Chase | Foley Artist |
Eric Yalkut Chase | Sound Re-Recording Mixer |
Eric Yalkut Chase | Colorist |
Thom Newell | Title Designer |
Andreh Davoodian | Quality Control Supervisor |
Bill Hood | Thanks |
Dawn McCoy | Thanks |
Tony DeSean | Thanks |
Marisa DeVonish | Thanks |