Cassidy Gifford als Laura Haley | |
Wyatt Nash als Spencer Hodkins | |
Hayley Sales als Susan Vance | |
Gwynyth Walsh als Ellen | |
Drew Ray Tanner als Tyler | |
Jacky Lai als Rose | |
Nelson Wong als Kenny | |
Marika Siewert als Party Lady | |
Catherine Barroll als Fran Haley | |
Paul Jarrett als Ed Haley | |
Andres Soto als Cab Driver |
Ron Oliver | Director |
Harvey Kahn | Producer |
Lincoln Lageson | Executive Producer |
Aaron Mendelsohn | Writer |
Ron Oliver | Writer |
Penny Perry | Casting |
Jackie Lind | Casting |
Michael Richard Plowman | Music |
Fabiola Caraza | Editor |
Sean Kirkby | Production Design |
Adam Sliwinski | Director of Photography |
Holly Atchison | Script Supervisor |
Kayla Mackey | Art Direction |
Trevor Johnston | Set Decoration |
Odessa Bennett | Costume Designer |
Andrew Pavel | Second Assistant Director |
Michelle Allan | Property Master |
Hugo Steele | Stunt Coordinator |
Catherine Kretz | Production Manager |
Paul Etherington | First Assistant Director |
Annie Garnett | Assistant Costume Designer |
Raven Olay | Costume Set Supervisor |
Stephanie Mawdsley | Truck Costumer |
Tracy George | Key Makeup Artist |
Nina Farrauto | Key Hair Stylist |
Jessica De-Palma | Assistant Makeup Artist |
Samantha Pinter | Assistant Hairstylist |
Sara Brown | Extras Casting |
Rachel Klinosky | Extras Casting Assistant |
Heather Lacasse | Assistant Set Decoration |
Bryan White | Lead Set Dresser |
Angela Stotts | Set Dresser |
Jonathan Krauth | Props |
Johan Lotz | Props |
Catherine Mallette | "A" Camera Operator |
Molly Mackinnon | First Assistant "A" Camera |
Amity Petralba | Second Assistant "A" Camera |
Parham Banafsheh | "B" Camera Operator |
Kyle Douglas Murray | First Assistant "B" Camera |
Nikita Kochtcheev | Second Assistant "B" Camera |
David Dolsen | Still Photographer |
Bettina Strauss | Still Photographer |
Matthew Cameron | Production Sound Mixer |
Bryce Raffle | Boom Operator |
Alex Greba | Gaffer |
Oliver Ross | Best Boy Electric |
Randy Rohrback | Generator Operator |
Rik Rohrback | Generator Operator |
Sean Rooney | Key Grip |
Jason Flores | Best Boy Grip |
Ty Klassen | Dolly Grip |
Roderick Dryden Morrison | Third Assistant Director |
Yale Kussin | Production Coordinator |
Laura Obenaus | Assistant Production Coordinator |
Chase Brettoner | Assistant Production Coordinator |
Marnie Termuende | Production Controller |
Svatia Sakarova | Accountant |
Christina Lynch | Production Accountant |
Alaena Allen | Assistant Accountant |
Michael Farias | Location Manager |
Haley Jenkins | Assistant Location Manager |
Ian Doig | Animal Coordinator |
Darcy Davis | Special Effects Coordinator |
Dean Fitzpatrick | Transportation Coordinator |
Robert Popovich | Transportation Captain |
Sean Hanlin | Security Coordinator |
Daljit Bains | Craft Service |
Jason Macintyre | Post Production Supervisor |
Nikki Lee | Post Production Coordinator |
David Grave | Assistant Editor |
Michael Jacobsen | Assistant Editor |
Jimmy Hsu | Colorist |
Cassandra Yaseniuk | Online Editor |
Barry Liu | Visual Effects Supervisor |
Greg Stewart | Sound Re-Recording Mixer |
Angelo Nicoloyannis | Sound Re-Recording Mixer |
Eric Mouawad | Dialogue Editor |
Stephen Cheung | Dialogue Editor |
Bonnie Lambie | Dialogue Editor |
Tony Gort | Sound Designer |
Rick Senechal | Foley Recording Engineer |
Don Harrison | Foley Artist |
Ian Mackie | Foley Artist |
Valerie Biggin | Music Supervisor |
Sian O'Byrne | Music Supervisor |