Jessica Chastain als Molly Bloom | |
Idris Elba als Charlie Jaffey | |
Kevin Costner als Larry Bloom | |
Michael Cera als Player X | |
Jeremy Strong als Dean Keith | |
Chris O'Dowd als Douglas Downey | |
J.C. MacKenzie als Harrison Wellstone | |
Brian d'Arcy James als Bad Brad | |
Bill Camp als Harlan Eustice | |
Graham Greene als Judge Foxman | |
Justin Kirk als Jay | |
Angela Gots als B | |
Natalie Krill als Winston | |
Stephanie Herfield als Jesse | |
Madison McKinley als Shelby | |
Joe Keery als Trust Fund Cole | |
Michael Kostroff als Louis Butterman | |
Claire Rankin als Mother | |
Victor Serfaty als Diego | |
Whitney Peak als Stella | |
Jon Bass als Shelly Habib | |
Joseph Brooks als Eli | |
Samantha Isler als Molly (age 13-15) | |
Piper Howell als Molly (age 7) | |
Kjartan Hewitt als Player | |
Khalid Karim als Neal | |
Chris Hoffman als Derrick | |
Matthew D. Matteo als Bobby | |
Jacob Blair als Jeremy Bloom | |
Chris Boyle als Jordan Bloom | |
Duane Murray als Agent Delarosa | |
Jeff Kassel als Donnie Silverman | |
Dan Lett als David Sagen | |
Timothy Mooney als Reggie | |
Moti Yona als Iliya Gershen | |
Leo Vernik als Alex Gershen | |
John Nelles als Ski Coach | |
Jason Weinberg als John G | |
Rachel Skarsten als Leah | |
Linette Doherty als Court Clerk | |
Robert B. Kennedy als Alexander Rosenfeld | |
Morgan David Jones als Brennan | |
Elisa Moolecherry als Bankruptcy Lawyer | |
A.C. Peterson als Stranger | |
Dov Tiefenbach als Club Customer | |
Bo Martynowska als Club Girl | |
Amy Rutherford als Doctor | |
Frank Falcone als Pit Boss | |
Kris Siddiqi als Guest | |
Jonathan Purdon als Jonathan Hirsch | |
David Reale als LA Player | |
Jake Goldsbie als LA Player | |
Todd Thomas Dark als LA Player | |
Chris Owens als LA Player | |
Gary Brennan als LA Player | |
Tom Black als LA Player | |
Ken Linton als LA Player | |
Zachary Goodbaum als LA Player | |
Tony Stellisano als LA Player | |
Tommy Julien als LA Player | |
Jason Pithawalla als LA Player | |
James Hurlburt als LA Player | |
John Krpan als LA Player | |
Shane Harbison als LA Player | |
Vasilios Pappas als LA Player | |
Rae Anne Stroeder als EMT #1 | |
Alanna Macaulay als EMT #2 | |
George Tchortov als Mike Davidoff | |
Thomas Hauff als Mr. Sernovitz | |
Ari Cohen als NY Player | |
David Lafontaine als NY Player | |
David Gingrich als NY Player | |
Jeffrey Parazzo als NY Player | |
Bruno Verdoni als Pat | |
Rico Tudico als Paul | |
Mary Ashton als Tracy | |
Lizzy DeClement als Skate Rental Woman | |
Catherine Burdon als Female Agent | |
Laura Cilevitz als Jeremy's Girlfriend | |
Amy Stewart als Jordan's Wife | |
Steve Brandes als Court Marshall | |
Phil Primmer als Ski Patrol Leader | |
Gurdeep Ahluwalia als Commentator #1 | |
Dan Duran als Commentator #2 | |
Vladimir Tsyglian als Arthur Azen | |
Dennis Drummond als Azen's Lawyer | |
Nicholas Banks als Sigel's Lawyer | |
Michael Cohen als Sigel | |
Karl Danhoffer als Habib's Lawyer | |
Daoud Heidami als Hot Dog Vendor | |
Maria Lerinman als Waitress | |
Alyssa Veniece als Bartender | |
Robin Read als Frederick | |
Randy Noojin als Plaza Doorman | |
Dave Alaimo als Poker Player (uncredited) | |
Brian Cranstone als Technician (uncredited) | |
Gregory Falatek als Rocker (uncredited) | |
Mariah Owen als U.S.A. Ski Team Athlete (uncredited) |
Josh Schaeffer | Editor |
Elliot Graham | Editor |
Aaron Sorkin | Writer |
Aaron Sorkin | Director |
Amy Pascal | Producer |
Mark Gordon | Producer |
Stuart M. Besser | Executive Producer |
Leopoldo Gout | Executive Producer |
Alan Baumgarten | Editor |
Matt Jackson | Producer |
Adam Fogelson | Executive Producer |
Wang Zhongjun | Executive Producer |
Susan Lyall | Costume Design |
Charlotte Bruus Christensen | Director of Photography |
Oren Aviv | Executive Producer |
Daniel Pemberton | Original Music Composer |
Robert Simonds | Executive Producer |
Patricia Larman | Set Decoration |
Lauren Lohman | Co-Producer |
Lyn Lucibello | Co-Producer |
Francine Maisler | Casting |
Felice Bee | Executive Producer |
Donald Tang | Executive Producer |
Brandt Gordon | Art Direction |
Wang Zhonglei | Executive Producer |
David Wasco | Production Design |
Gregg Rudloff | Sound Re-Recording Mixer |
Steven R. Soussanna | Hair Department Head |
Tim Zydel | Leadman |
Sandor Mate | Carpenter |
David DeMarinis | Leadman |
Andy Ryan | Gaffer |
Bill O'Leary | Gaffer |
Molly Rose Daly | Casting Assistant |
Mike Drury | Assistant Property Master |
John Mackenzie | Construction Coordinator |
Angelo Colavecchia | Steadicam Operator |
Patty Connolly | ADR Voice Casting |
Catherine Gilchrist | Casting Assistant |
Dustin Rivers | Electrician |
Lauren Richer | Casting Assistant |
Rachel Archer | Costumer |
Francesca Galesi | Researcher |
Shane B. Scott | Script Supervisor |
Malanie J. Romero | Makeup Artist |
Sarah Craig McEathron | Makeup Department Head |
Aaron Nadler | Art Department Coordinator |
Christopher Hamilton | Additional Photography |
Michael J. Maurer | Best Boy Electric |
Michael Galbraith | Second Unit Director of Photography |
Renee Fontana | Assistant Costume Designer |
Ghilaine Bouadana | Wardrobe Supervisor |
Dani Devereux | Matte Painter |
Marina Reshetnikova | Scenic Artist |
Richard Emerson | Key Grip |
Brianne Wells | Visual Effects Editor |
Patrick Krauter | Dolly Grip |
Jae Won D. Lee | Visual Effects Coordinator |
Tom Prate | Key Grip |
Ciara Brennan | Costume Coordinator |
Victoria Beard | Music Coordinator |
Stephanie Ingram | Hairstylist |
Dusty Reeves | Art Department Coordinator |
Dean Stinchcombe | First Assistant Camera |
Bogdan Iofciulescu | Techno Crane Operator |
Carlton Kaller | Music Editor |
Fred Kamping | Location Manager |
Jawed J.S. | Set Dresser |
Michael Gibson | Still Photographer |
Andrew Nelson | Set Costumer |
John Markle | Visual Effects Coordinator |
Andrea Grande-Capone | Key Hair Stylist |
Jill Salaver | Art Department Assistant |
Melissa Manke | Art Department Assistant |
John Moran | Graphic Designer |
Anthony Carlino | Leadman |
Patrick Head | Property Master |
Jonathan Oliveira | Casting Associate |
Sean Mulligan | Music Supervisor |
Alastair Muir | Key Makeup Artist |
Linda Dowds | Makeup Artist |
Alex Lawrence | Best Boy Electric |
Kathy Driscoll-Mohler | Casting Associate |
Carlton Kaller | Music Supervisor |
Ryan Reed | Hairstylist |
Carol Hartwick | Key Hair Stylist |
Kevin Lise | Assistant Property Master |
Tina Charad | Graphic Designer |
Christopher Geggie | Property Master |
Ryan McCaffrey | Set Dresser |
Michael Kelly | Gaffer |
Michael DiCarlo | Visual Effects Production Manager |
Elizabeth Cortez | Key Hair Stylist |
Kelly Brennan | Key Hair Stylist |
Steve Speers | Camera Operator |
Johnathan Holmes | First Assistant "C" Camera |
Shaun Kuebeck | Rigging Grip |
Gerri Gillan | Costume Coordinator |
Aaron Weintraub | Visual Effects Supervisor |
David Kalahiki | Key Makeup Artist |
Vincent Sullivan | Hair Department Head |
David Best | Graphic Designer |
Kari Measham | Set Decoration Buyer |
Basil Smith | First Assistant Camera |
Alex Worster | First Assistant "B" Camera |
Wayne Godfrey | Costume Set Supervisor |
Laird McMurray | Special Effects Supervisor |
Olaf Wendt | Visual Effects Supervisor |
Brian van de Valk | Head Carpenter |
Robert Cochrane | Dolly Grip |
Jeremy Knaster | Electrician |
Mark Sussman | ADR Voice Casting |
Sarah McMurdo | Visual Effects Producer |
William Cheng | Assistant Art Director |
Duane Gullison | Rigging Gaffer |
Ashley Gray | Casting Associate |
Barnaby Smith | Costumer |
Krystin Hunter | First Assistant Sound Editor |
David McCallum | Supervising Sound Editor |
Joshua Raymond Lee | Associate Editor |
Alex Bullick | Sound Effects Editor |
Chris Jensen | Digital Colorist |
Kevin Schultz | Foley Editor |
John Elliot | Foley Artist |
Alan Zielonko | Boom Operator |
Scott Millan | Sound Re-Recording Mixer |
Christina Mar | First Assistant Editor |
Drew Webster | Additional Sound Re-Recording Mixer |
Claire Dobson | Dialogue Editor |
Nelson Ferreira | Sound Editor |
Bob Peishel | Digital Intermediate Producer |
Joe Rosenbloom | First Assistant Editor |
Todd Toon | Sound Designer |
Odin Benitez | Sound Effects Editor |
Glen Gauthier | Sound Mixer |
Michael J. Benavente | Supervising Sound Editor |
Jill Purdy | Dialogue Editor |
Tyler Whitham | Sound Effects Editor |
Bob Lacivita | ADR Mixer |
David Yonson | Foley Recordist |
Brian Magrum | ADR Mixer |
Nadya Hanlon | First Assistant Sound Editor |
Jesse Chapman | First Assistant Editor |
Jason McFarling | Boom Operator |
Rob Gyorgy | Digital Intermediate Editor |
Christine Ebadi | Stunts |
Krista Bell | Stunt Double |
Tracey Ruggiero | Stunts |
Alex Armbruster | Stunts |
Steve Lucescu | Stunt Double |
Roy T. Anderson | Stunts |
Ashley Pynn | Stunt Double |
Larissa Stadnichuk | Stunts |
John Stoneham Jr. | Stunt Coordinator |
Heather Bonomo | Stunts |
Cyril Balavoine | VFX Artist |
Molly Bloom | Book |
Sandy Reynolds-Wasco | Set Decoration |
Dana Howes | Transportation Coordinator |