Anna Kendrick als Cathy Hiatt | |
Jeremy Jordan als Jamie Wellerstein | |
Natalie Knepp als Alise Michaels | |
Bettina Bresnan als Heather Greenblatt | |
Marceline Hugot als Linda Whitfield | |
Rafael Sardina als Richard | |
Allison Macri als Carole Ann | |
Alan Simpson als Ryan James | |
Nic Novicki als Karl | |
Tamara Mintz als Danica Schwartz | |
Cassandra Inman als Erica Weiss | |
Meg Hudson als Beautiful Girl | |
Laura Harrier als Manuscript Woman | |
Cat Lynch als Girl in Dress | |
Kate Meltzer als Handelman Twin | |
Emma Meltzer als Handelman Twin | |
Charly Bivona als Annie Mincus | |
Alex Stebbins als Karen Pincus | |
Lily LaGravenese als Lisa Katz | |
Betina Joly als Stacy Rosen | |
Upa Inspace als Ellen Kaplan | |
Lisa Herring als Julie Silber | |
Nina Ordman als Janie Stein | |
Wade Dooley als Dade | |
Ashley Spencer als Receptionist | |
Danielle Kaye als Auditioning Girl |
Richard LaGravenese | Director |
Richard LaGravenese | Writer |
Richard LaGravenese | Producer |
Janet Brenner | Producer |
Kurt Deutsch | Producer |
Jason Robert Brown | Lyricist |
Jason Robert Brown | Songs |
Joel Blanco | Line Producer |
Steven Meizler | Director of Photography |
Sabine Hoffman | Editor |
Tiffany Little Canfield | Casting |
Bernard Telsey | Casting |
Ciera Wells | Costume Design |
Roma Demartino | Hair Department Head |
Eldo Ray Estes | Makeup Department Head |
David Kalahiki | Key Makeup Artist |
Jonathan Ferrantelli | Post Production Supervisor |
Eric Knapp | Production Supervisor |
Conor Kelly | Second Assistant Director |
Ellen Parnett | Second Second Assistant Director |
Tony Phillippe | First Assistant Director |
Bradley Klipp | Leadman |
Cat Navarro | Art Department Coordinator |
Danny Rovira | Construction Coordinator |
Maggie Ruder | Graphic Designer |
Mark Skversky | Property Master |
Benjamin Cheah | Supervising Sound Editor |
Bob Chefalas | Sound Re-Recording Mixer |
Patrick Cicero | Sound Effects Editor |
Marko Costanzo | Foley Artist |
Marlena Grzaslewicz | Dialogue Editor |
Gregg Harris | Boom Operator |
Lawrence Manchester | Sound Re-Recording Mixer |
Gordon Arkenberg | First Assistant Camera |
Charlie Beyer | Camera Operator |
Phillip V. Caruso | Still Photographer |
Derek Gross | Gaffer |
Andrew Engert | Generator Operator |
Rob Harlow | Key Grip |
Samuel Herbig | Best Boy Electric |
Erika Houle | Second Assistant Camera |
Abbie Brady-Dalton | Casting Associate |
Liz Olanoff | Extras Casting |
Grant Wilfley | Extras Casting |
Begonia Berges | Wardrobe Supervisor |
Haley Lieberman | Assistant Costume Designer |
Jordan Maltby | Assistant Editor |
Joseph Stephans | Location Manager |
John Carbonara | Music Editor |
Tess Malone | Script Supervisor |
Christine Boehm | Set Medic |
Guido Gotz | Publicist |
Michele Lynch | Choreographer |
Jordan Maltby | Pilot |