Sofia Black-D'Elia als Emma Drakeford | |
Lio Tipton als Stacey Drakeford | |
Travis Tope als Evan Klein | |
Machine Gun Kelly als CJ | |
Michael Kelly als Michael Drakeford | |
John Cothran als Mr. Toomey | |
Stoney Westmoreland als Bill | |
Linzie Gray als Gracie Lemay | |
Judyann Elder als Mrs. Toomey | |
Brianne Howey als Tara Dannelly | |
Dean Neistat als Blockade Soldier | |
Anna Ross als Pot-Smoking Teen Party Goer | |
Brendon Eggertsen als Party Jock | |
Paul Lacovara als Soldier #2 | |
Alexa Fischer als #14 CDC Investigator | |
Jay Hieron als Nest Hacker Leader | |
Matt Knudsen als CDC Agent Moran | |
Annie Ellis als Nest Hacker #1 |
Henry Joost | Director |
Christopher Landon | Writer |
Jason Blum | Producer |
Ariel Schulman | Director |
Sherryl Clark | Producer |
Barbara Marshall | Writer |
Bob Weinstein | Executive Producer |
Terri Taylor | Casting |
Stuart Ford | Executive Producer |
Robyn Marshall | Co-Producer |
Barbara Marshall | Executive Producer |
William Yeh | Editor |
April Napier | Costume Design |
James Moran | Co-Producer |
Harvey Weinstein | Executive Producer |
Charles Layton | Executive Producer |
Matt Jackson | Executive Producer |
Ron Dulin | Editor |
Rob Simonsen | Original Music Composer |
Matt Kaplan | Producer |
Chris Trujillo | Production Design |
Steven Squillante | Executive Producer |
Todd King | Executive Producer |
Jeanette Volturno | Executive Producer |
Magdalena Górka | Director of Photography |
Aleshka Ferrero | Assistant Editor |
Desiree Ponce | Key Hair Stylist |
Tyler Barnett | Stunts |
Robert Settlemire | Underwater Camera |
Nirvana Adams | Script Supervisor |
Brian Kinney | Makeup Artist |
Dennis Fitzgerald | Stunts |
Glen Yrigoyen | Stunts |
Charles Thomas Fisher | Second Assistant Camera |
Diego Mariscal | Dolly Grip |
Jeff Olan | Extras Casting |
Sean Brennan | Art Direction |
Melisa Jusufi | Set Decoration |
Brad Look | Makeup Artist |
Blake Shepard | Makeup Artist |
Ryan Sanson | Construction Foreman |
Miguel Barbosa | Foley Artist |
Diego S. Staub | Foley Mixer |
James Armstrong | Stunt Coordinator |
Paul Lacovara | Stunts |
Katrina Marcinowski | Still Photographer |
Lufeng Qu | Makeup Artist |
Justin Raleigh | Makeup Effects |
Steve DeCastro | Stunts |
Jessica Harbeck | Stunt Double |
Liz Mendoza | Makeup Artist |
Gina Rylander | Makeup Artist |
Patrick Christensen | ADR Mixer |
Mark Jan Wlodarkiewicz | Music Editor |
Jack Tamplin | Utility Stunts |
Alex Noble | Makeup Department Head |
Jess King | Stunts |
Brett Smrz | Stunt Double |
Ed French | Makeup Artist |
Chang Tseng | Production Supervisor |
Danny Giles | Second Second Assistant Director |
Gregory J. Pawlik Jr. | Second Assistant Director |
Mike Maltz | Leadman |
Mitchell Grobman | Post Production Supervisor |
James Moran | First Assistant Director |
Alex Kingi | Stunts |
Dean Neistat | Stunts |
Heather Elwell | Art Department Coordinator |
Daniel Waldstein | Set Dresser |
Moore Huffman | Boom Operator |
Matthew Dion | Stunts |
Jake Avignone | Steadicam Operator |
Matt Berberi | Stunts |
Angela Hackner | Dialogue Editor |
Sarah Domeier Lindo | Casting Associate |
Matt Fausak | Music Editor |
Andy Ross | Music Supervisor |
Lisa Puerto | Property Master |
Jamie Hardt | Sound Designer |
Bart Dion | Special Effects Coordinator |
Michael Kelly | Gaffer |
Megan Areford | Key Makeup Artist |
Justin W. Walker | Dialogue Editor |
Courtney Schwartz | Stunt Double |
Paul Trunz | Stunts |
Andrew Crankshaw | Second Assistant Camera |
Rob Cunningham | Boom Operator |
John P. Shine | Best Boy Grip |