Isabelle Huppert als Maud Schoenberg | |
Kool Shen als Vilko Piran | |
Laurence Ursino als Andy | |
Christophe Sermet als Ezzé | |
Ronald Leclercq als Gino | |
Fred Lebelge als Présentateur TV | |
Tristan Schotte als Antoine | |
Daphné Baiwir als Hortense | |
Dimitri Tomsej als Louis | |
Nicolas Steil als Père de Louis | |
Jean-François Lepetit als Jean-Paul | |
Marc de Bodin de Galembert als Avocat | |
Patrick Van Ackere als Kiné | |
François Stockmans als Professeur | |
Valérie Chavet als Orthophoniste | |
Ismaël Villar Bonilla als Ambulancier | |
Valérie Azura als Attachée de Presse | |
Axelle Beerens als Orthopédiste | |
Andrée Cambier als Grane | |
Jean-Pierre Denuit als Huissier | |
Abdelhouafi Elouassaki als Samir | |
Nathalie Transon als Infirmière Affolée | |
Michaël Dan Tulalian als June | |
Dolorès Fonseca als Infirmière Lampe | |
Coline Dubus als Fillette Casting | |
Stéphane Thibault als Serveur Biarritz | |
Amour Nersesian als Serveur Restaurant Bourgeois | |
François Prodhomme als Quentin | |
Erdogan Hocer als Taxi Production | |
César Maurissen als Nourrisson | |
Ulysse Maurissen als Nourrisson | |
Amélia Scortino als Bébé | |
Gloria Scortino als Bébé | |
Maël Lombart als Bébé Hortense | |
Gabrielle Magnard als Petite Fille Pub | |
Veronique Vandeven als Cliente | |
Catherine Breillat als Une Patiente à l'Hôpital (uncredited) | |
Mathilde Mazabrard als Clara (uncredited) |
Catherine Breillat | Director |
Catherine Breillat | Screenplay |
Michaël Weill | Casting |
Jesus Gonzalez-Elvira | Co-Producer |
Nadia Khamlichi | Co-Producer |
Jean-François Lepetit | Producer |
Adrian Politowski | Co-Producer |
Nicolas Steil | Co-Producer |
Gilles Waterkeyn | Co-Producer |
Pascale Chavance | Editor |
Pierre-François Limbosch | Production Design |
Catherine Breillat | Costume Design |
François Jugé | Costume Design |
Fabienne Adam | Key Makeup Artist |
Caroline Case | Assistant Makeup Artist |
Antonia Siliberti | Key Hair Stylist |
Céline Vh | Assistant Hairstylist |
Dominique Warnier | Sound |
Stéphane Bidault | Visual Effects Supervisor |
Jean Louis Dousson | Visual Effects Supervisor |
Matthias Weber | Visual Effects Producer |
Sébastien Autphenne | Assistant Art Director |
Didier Lockwood | Original Music Composer |
Alain Marcoen | Director of Photography |
Catherine Breillat | Casting |
Diane Smith | Casting |
Didier Abot | Unit Production Manager |
Jean-Yves Dupuis | Production Manager |
Sabrina Seillier | Assistant Unit Manager |
Zélia Abadie | Third Assistant Director |
Damien Bonduel | Assistant Director Trainee |
Alexandra Gayzal | Second Assistant Director |
Christopher Schoonyans | Assistant Director |
Michaël Weill | First Assistant Director |
Benoît Biral | Sound Re-Recording Mixer |
Christophe Bourreau | Foley Artist |
Julie Brenta | Sound Editor |
David Gillain | ADR Mixer |
Charles Hennuyez | Boom Operator |
Simon Jamart | Sound Recordist |
Hélène Lamy-au-Rousseau | Dialogue Editor |
Cyril Conforti | Digital Compositor |
Sébastien Raets | Digital Compositor |
Olivier Bisback | Stunts |
Renaud Anciaux | Key Grip |
Tanguy Delhez | Gaffer |
Luc Frisson | First Assistant Camera |
Letizia Giorgi | Second Assistant Camera |
David Lamberta | Electrician |
Nicolas Lemoine | Grip |
Olivier Martin | Second Assistant Camera |
Guenael Pinson | Grip |
David Rouxhet | Grip |
Nastasja Saerens | Electrician |
Mathieu Storms | Electrician |
Bruno Verstraete | Gaffer |
Anne Jacques | Extras Casting |
Nicolas Pavageau | Casting Assistant |
Frédérique Leroy | Wardrobe Supervisor |
Lou Vercelletto | Assistant Editor |
Gilles Franchimont | Location Manager |
Nicolas Pavageau | Location Scout |
Marika Piedboeuf | Script Supervisor |
Cloé Garbay | Production Coordinator |
Maxime Maisin | Assistant Production Manager |
Martin Metz | Associate Producer |
Bastien Sirodot | Associate Producer |