Salomé Richard als Ana | |
Claude Gensac als Grandmother | |
Lazare Gousseau als Grégoire | |
Swann Arlaud als Simon | |
Olivier Chantreau als Boris | |
Jorijn Vriesendorp als Mira | |
Noémie Rosset als Meriem | |
Zabou Breitman als Ana's Mother | |
Thomas Silberstein als Samson | |
Kris Portier de Bellair als Boris's Mother | |
Régis Lang als Ana's Father | |
Kate Moran als Lois | |
Mathieu Mortelmans als Production Assistant | |
Sam Louwyck als Andrew | |
Driss Ramdi als Amar | |
Charlotte Marchal als Grandmother's Neighbor | |
Lise Werckmeister als Simon's Girlfriend | |
Yoann Blanc als Gendarme 1 | |
Baptiste Sornin als Gendarme 2 | |
Pierre Nisse als Gendarme 3 | |
Zoé Karcher als Paul | |
Lauranne Szlamowicz als Abortion Clinic Nurse | |
Aude Koegler als Gynecologist | |
Marie Seux als Surgeon | |
Anaïs Lonkeu als Young Patient | |
Tom dos Santos als Simon's Pupil | |
Christiane Simon-Lang als Corridor Patient | |
Arnaud Lang als Ana's Uncle 1 | |
Jean-Edouard Kulenkamp als German Salesperson | |
Patrick Lang als Ana's Uncle 2 | |
Martin Berg als Old Man Sitting | |
Sonia Hell als Hospital Doctor |
Rachel Lang | Director |
Rachel Lang | Writer |
Fiona Braillon | Director of Photography |
Sophie Vercruysse | Editor |
Delphine Laloy | Costume Design |
Kris Portier de Bellair | Casting |
Jean-François Sturm | Production Design |
Valérie Bournonville | Producer |
Pierre-Louis Cassou | Producer |
Jérémy Forni | Producer |
Joseph Rouschop | Executive Producer |
Sandra Campisi | Makeup Artist |
Philippe Charbonnel | Sound Re-Recording Mixer |
Aline Huber | Sound |
Olivier Thys | Foley Artist |
Arlette Zylberberg | Co-Producer |
Joseph Rouschop | Producer |
Vincent Canart | Production Manager |
Thomas Meys | Post-Production Manager |
Ben H. Pigeard-Benazera | Production Manager |
Maud Quiffet | Unit Production Manager |
Yannick Karcher | Second Assistant Director |
Franck Morand | First Assistant Director |
Jordan Witz | Third Assistant Director |
Elisabeth Ausina | Assistant Art Director |
Sara Cubaynes | Painter |
Charlotte De Gottal | Property Master |
Mathias Hausher | Carpenter |
Marion Herbst | Painter |
Nicolas Martin | Head Carpenter |
Pauline Rogez | Painter |
Charles de Ville | Assistant Sound Editor |
Louis Linares | Boom Operator |
Matthieu Michaux | Dialogue Editor |
David Vranken | Sound Editor |
Manu Alberts | Steadicam Operator |
Alain Andrieux | Key Grip |
Stéphane Boissier | First Assistant Camera |
Loup Brenta | Digital Imaging Technician |
Romain Carcanade | Camera Operator |
Benoît Delfosse | Gaffer |
Nicolas Pfaff | First Assistant Camera |
Jordan Witz | Extras Casting |
Loup Brenta | Colorist |
Gilles Franchimont | Location Assistant |
Jordan Witz | Location Scout |
Julie Ghesquiere | Script Supervisor |
Bernard Vander Donckt | Administration |
Jeanne Moreau | Thanks |