Taylor Russell als Maren | |
Timothée Chalamet als Lee | |
Mark Rylance als Sully | |
Anna Cobb als Kayla | |
André Holland als Maren's Father | |
David Gordon Green als Brad | |
Michael Stuhlbarg als Jake | |
Jessica Harper als Barbara Kerns | |
Chloë Sevigny als Janelle | |
Kendle Coffey als Sherry | |
Ellie Parker als Jackie | |
Madeleine Hall als Kim | |
Christine Dye als Attendant (Corlis, MD) | |
Sean Bridgers als Barry Cook | |
Jake Horowitz als Booth Man | |
Marshall Jackson als Boy Playing Ball Toss | |
Marcia Dangerfield als Clerk (MN Gas Station) | |
Burgess Byrd als Gail the Nurse | |
Max Soliz als Mechanic (NE Gas Station) | |
Johanna McGinley als Woman (uncredited) | |
Hannah Barlow als Ticket Holder (uncredited) | |
Claudio Encarnacion Montero als Dwan (uncredited) | |
Sue Hopkins als Homeless Junkie (uncredited) | |
Aaron J. Gould als Bike Boy Harold (uncredited) | |
Brady Gentry als Andy (uncredited) | |
Dori Lucas als Passenger (uncredited) | |
Tom O'Brien als Mr. Harmon (uncredited) | |
Jenny McManus als Bus Passenger (uncredited) | |
John E. Brownlee als Gas Station Customer (uncredited) |
Luca Guadagnino | Director |
David Kajganich | Screenplay |
Luca Guadagnino | Producer |
David Kajganich | Producer |
Francesco Melzi d'Eril | Producer |
Marco Morabito | Producer |
Theresa Park | Producer |
Francine Maisler | Casting |
Elliott Hostetter | Production Design |
David Velasco | Location Manager |
Giulia Piersanti | Costume Designer |
Massimo Gattabrusi | Hairstylist |
Peter Spears | Producer |
Lorenzo Mieli | Producer |
Arseni Khachaturan | Director of Photography |
Camille DeAngelis | Novel |
Giovanni Corrado | Executive Producer |
Jonathan Montepare | Executive Producer |
Gabriele Moratti | Producer |
Lisa Muskat | Co-Producer |
Raffaella Viscardi | Executive Producer |
Marco Costa | Editor |
Victoria Resendez | Art Direction |
Merissa Lombardo | Set Decoration |
Paolo Amici | Sound Effects Editor |
Federico Amodio | Sound Effects Editor |
David Quadroli | Sound Effects Editor |
Zachary Sheets | Ager/Dyer |
Zachary Sheets | Costume Supervisor |
Trent Reznor | Original Music Composer |
Atticus Ross | Original Music Composer |
Rebecca Steele | Set Decoration |
Jodi Byrne | Key Makeup Artist |
Mike Smithson | Special Effects Makeup Artist |
Hiro Yada | Special Effects Makeup Artist |
Ryan Keith Ward | Special Effects Makeup Artist |
Michele Gualdrini | Sound Re-Recording Mixer |
Daniele Quadroli | Sound Effects |
Francesca Albertelli | Visual Effects Coordinator |
Alessio Bertotti | Visual Effects Supervisor |
Virginia Cefaly | Visual Effects Producer |
Isabella De Blasio | Visual Effects Coordinator |
Francesca Lombardi | Visual Effects Coordinator |
Enrico Rama | Visual Effects Coordinator |
Filippo Robino | Visual Effects Supervisor |
Begonia Berges | Assistant Costume Designer |
Francesco Basti | Key Costumer |
Joy Galbraith | Key Costumer |
Alysia Allen | Art Department Coordinator |
Kassandra DeAngelis | Assistant Set Decoration |
Amber Langston | Set Decorating Coordinator |
Amber Langston | Set Dresser |
Emily Pober Higgins | Set Decoration |
Sally Schnellinger | Set Decoration |
Timothée Chalamet | Producer |
Marco Colombo | Executive Producer |
Moreno Zani | Executive Producer |
Charlotte Gillies | Producer's Assistant |
Nick Pirrmann | Set Dresser |
Brent Wachter | Scenic Artist |
Gloria Albanesi | Post Production Coordinator |
Claudio Del Bravo | Colorist |
Valentina Donnini | Post Producer |
Ilario Monti | Assistant Editor |
Jacopo Ramella Pajrin | First Assistant Editor |
Daniela Venturelli | Post Production Supervisor |
Roberta D'Angelo | Music Editor |
Belle Francisco | Script Supervisor |
Ryan Brunner | Additional Second Assistant Director |
Tarin Squillante | Second Second Assistant Director |
Sam Alvelo | Second Assistant Director |
Fabrizio Quadroli | Sound Effects Editor |
Mark Garbarino | Makeup Artist |
Paul Schneider | First Assistant Director |
Ron Ayers | Utility Sound |
Alessandro Bonfanti | Dialogue Editor |
Gail Carroll-Coe | Boom Operator |
Geoff Maxwell | Sound Mixer |
Jim Morgan | Sound Mixer |
Zach Mueller | Utility Sound |
Miles J.D. Vedder | Boom Operator |
Christine Stansbery | Costumer |
Ela Kinker | Costume Assistant |
Tiuana Bell | Key Costumer |
Francesca Scorsese | Thanks |
Eric Linden | Stunt Coordinator |
Alex Meglei | Stunt Double |
Kamryn Poole | Stunts |
Chad Ball | Special Effects Technician |
Conor Wing | Special Effects Coordinator |
Molly Rose | Casting Associate |
Bianca Butti | Camera Operator |
Helen Cassell | Second Assistant Camera |
Yannis Drakoulidis | Still Photographer |
Nikk Hearn-Sutton | "B" Camera Operator |
Riley Keeton | First Assistant "A" Camera |
Mike Dittiacur | Dolly Grip |
Russ Faust | Gaffer |
Paul Fierst | Grip |
Evan Hurst | Dolly Grip |
Kevin Martt | Best Boy Grip |
Michael Salamone | Best Boy Grip |
Michael Stoecker | Key Grip |
Daniel Townsend | Grip |
Sam Patton | Payroll Accountant |
Trent Reznor | Songs |
Atticus Ross | Songs |