Anne Judson-Yager als Whittier Smith | |
Bree Turner als Tina Hammersmith | |
Kevin Cooney als Dean Sebastian | |
Faune Chambers Watkins als Monica Jones | |
Bryce Johnson als Greg | |
Richard Lee Jackson als Derek | |
Bethany Joy Lenz als Marni Potts | |
Holly Towne als Janice | |
Dennis Hemphill Jr. als Francis | |
Felicia Day als Penelope | |
Katherine Bailess als Colleen Lipman | |
Joshua Gomez als Sammy Stinger | |
Kelly Stables als Tiny Blonde | |
Brian Patrick Wade als Fatneck | |
Darren Geare als Croquet Teammate | |
Francesca Caro als Whittier's Mom | |
Oscar Orosco als Oscar | |
Paul Collins als Voice | |
Chris Carmack als Todd | |
Derek Richardson als Party Guy | |
Jerry Trainor als Smug Guy | |
Lamya Jezek als Party Girl | |
Christopher Emerson als Croquet Guy | |
Geoff Stults als Football Player | |
Rossi Morreale als Keg Guy | |
Nicole Albright als Cheerleader | |
Maria Carmen als Cheerleader | |
Eric Claxton als Cheerleader | |
Eric Correia als Cheerleader | |
Jonathan Dahl als Cheerleader | |
Tannaz Emamjomeh als Cheerleader | |
Michelle Heitzler als Cheerleader | |
Mindy Kantner als Cheerleader | |
Nito Larioza als Cheerleader | |
Sasha Leitch als Cheerleader | |
Jorene Leonard als Cheerleader | |
Jonathan Lewis als Cheerleader | |
Jeff McQueen als Cheerleader | |
Tim Passalacqua als Cheerleader | |
Rhonda Roberts als Cheerleader | |
Stanton Parker Smith als Cheerleader | |
Monica Soto als Cheerleader | |
Julianne Waters als Cheerleader | |
Owen-John Williams als Cheerleader | |
Zachary Woodlee als Cheerleader | |
Stacey Walker als Cheerleader |
Damon Santostefano | Director |
Armyan Bernstein | Executive Producer |
Mark Gunn | Screenplay |
Charlie Lyons | Executive Producer |
Thomas A. Bliss | Producer |
Brian Gunn | Screenplay |
Paul Haslinger | Original Music Composer |
Richard Crudo | Director of Photography |
Tony Lombardo | Editor |
Claudia Grazioso | Screenplay |
Marc Abraham | Producer |
Kelli Konop | Producer |
Ronald Colby | Unit Production Manager |
Michael A. Allowitz | First Assistant Director |
Frederic Roth | Second Assistant Director |
Kristin M. Burke | Costume Designer |
Susie Balaban | Second Second Assistant Director |
Heidi Moneymaker | Stunt Double |
Billy Taylor | Production Assistant |
Karen Elmore | Stunts |
Deena Grassia | Stunt Double |
Gary J. Wayton | Stunt Coordinator |
Robert James Ashe | Visual Effects |