John McCafferty als Chuck Toedan | |
Robyn Blythe als Gloria Sternvirgin | |
Beano als Luigi Pappalardo | |
Debra Lamb als Shanna Shallow | |
Mark Lasky als Mama Pappalardo / Spumoni | |
Darwyn Carson als Trudy | |
Kent Butler als Stage Manager | |
Paul Farbman als Dinko | |
Bill Whitehead als Don Stuart | |
Esther Elise als Groupie | |
Zachary Harris als Featured Convict | |
Paul Bruno als Featured Convict | |
John E. Beilin als Angry Man | |
David Martinson als Page | |
Felicia Cavazos als Page | |
Jim Bruce als Featured Convict | |
Avery Waisbren als Featured Convict | |
Hugh O. Fields als Featured Convict | |
Paul Bunnell als Featured Convict | |
Braddon Mendelson als Featured Convict | |
Chris Hammond als Featured Convict | |
Don Haynes als Featured Convict | |
Stacey Katzin als Prisoner's Wife | |
Cheryl Crosland als Elva McKinley | |
Michael Ashe als Roy Montague | |
Eve Brent als Crossing Guard | |
Thom Despres als Hood in Ski Mask | |
Cynthia Brownell als Woman at Poolside | |
Howard Jackson als Spaz Terryton | |
Cindy Jo Hinkleman als Spaz Girl | |
Staci Wolfe als Spaz Girl | |
Debbie Yonemura als Spaz Girl | |
Fi Fi Laurent als Spaz Girl | |
Laura Truex als Spaz Girl | |
Linda Habeeb Smith als Spaz Girl | |
Diana Guyer als Spaz Girl | |
R. Terry Lee als Jinsoo Knife Chef | |
Pat Hunter als Caretaker of Morgue | |
Ev Courter als Janitor | |
Tommy Habeeb als Guard | |
David Robinson als Guard | |
Conrad Brooks als Judge | |
Steve Evans als Judge |
Mark Pirro | Director |
Mark Pirro | Writer |
Alan Gries | Additional Writing |
Sergio Bandera | Executive Producer |
Mark Pirro | Executive Producer |
Gregg Gross | Original Music Composer |
Brian J. Smith | Producer |
Tim Shoemaker | Supervising Editor |
Ruben A. Mazzini | Editor |
David Beatty | Editor |
Glenn Campbell | Main Title Designer |
Harry Moreau | Main Title Designer |
Craig Bassuk | Director of Photography |
Glenn Campbell | Co-Producer |
Tom Milo | Assistant Director |
Steven K. Thomas | Assistant Director |
Craig Shapiro | Assistant Director |
Dawn C. Dreiling | Script Supervisor |
John Eaves | Set Designer |
Eric Megison | Stunt Coordinator |
Sergio Bandera | Sound Mixer |
John McCafferty | Casting |
Kent Butler | Casting |
Rozann Uhalde | Makeup Artist |
Rozann Uhalde | Costumer |
Sergio Bandera | Sound Re-Recording Mixer |
Mark Simon | Production Design |
Mark Simon | Set Designer |