John Boyle als Dragon Master | |
Deron McBee als Warrior | |
Debbie Korkunis als Thief Arikella | |
H.S. Smith als Elf | |
Alan Blumenfeld als Dwarf | |
Geoff Meed als Cleric / Owlbear | |
Joe Rooney als Wizard / Manscorpion | |
John Patricks als Teraptis / Jester | |
Skye Fury als Lord Fear | |
Dan Blumberg als King Halvor II | |
Julia Pearlstein als Queen Lust | |
Manny Molina als Orc #1 | |
Rico Constantino als Minotaur / Orc #2 | |
Jim Kratt als Ankhamen (Death Knight) | |
Danield Donai als Deadly Roger (Death Knight) | |
Manny Molina als Eric the Dead (Death Knight) | |
Wayne Rivers als Dead End (Death Knight) | |
Zack Harris als Sin Dead (Death Knight) | |
Gary Kasper als Dead Defyer (Death Knight) | |
Rico Constantino als King Guard #1 (Death Knight) | |
Mike Michaud als King Guard #2 (Death Knight) | |
Joe Nassi als King Guard #3 (Death Knight) | |
Stephen Apostolina als King Guard #4 (Death Knight) | |
Kevin Thomas als Sir Suckup (Party Guest) | |
Stormy Durer als Lady Suckup (Party Guest) | |
Bill Winter als Lord Sloth (Party Guest) | |
Peter Nelson als Lord Gornish (Party Guest) | |
Roberta Gignac als Lady Envy (Party Guest) | |
Jim Ward als Overlord of Elkhorn | |
Tawni McBee als Serving Maid | |
Lisa Leatherman als Reveller #1 | |
Gretchen Markle als Reveller #2 | |
David Casey als Reveller #3 | |
Frieda Parras als Reveller #4 | |
Jonathon Graff als Reveller #5 | |
Kimberli Meyer als Reveller #6 | |
lloyd Winter als Reveller #7 | |
Robert Moseley als Reveller #8 |
Flint Dille | Writer |
Flint Dille | Director |
Peter W. Silver | Producer |
Peter W. Silver | Director of Photography |
Scott Owens | Assistant Director |
David Hamby | Art Direction |
William McPherson | Sound Recordist |
Julia Kohlas | Script Supervisor |
Bjorn Reddington | Prop Maker |
Rick Richards | Prop Maker |
Chris Banks | Prop Maker |
David Marinaccio | Prop Maker |
Gary Jacobelly | Prop Maker |
Robert Ferelli | Prop Maker |
Mike Aubrey | Prop Maker |
Michael Stein | Key Makeup Artist |
Maurice Stein | Key Makeup Artist |
Brad Look | Makeup Artist |
Chad Washam | Makeup Artist |
Jerry Chacon | Makeup Artist |
Jim Spinner | Makeup Artist |
Robin Morris | Makeup Artist |
Debra Stein | Key Hair Stylist |
David Morelion | Key Hair Stylist |
Jana Marie Bonar | Costume Designer |
Marlene Songin | Wardrobe Assistant |
Frieda Parras | Wardrobe Assistant |
Jonathon Graff | Wardrobe Assistant |
Steve Dunnington | Stunt Coordinator |
Todd Lester | Stunt Coordinator |
Kevin Griffith | First Assistant Camera |
Mike Clark | Second Assistant Camera |
Karl Ritter | Boom Operator |
Kal Manning | Gaffer |
Jake Jones | Key Grip |
Ernesto Reyes | Grip |
Jay Michael Pearse | Grip |
Michael Anderson | Production Assistant |
Marc Tsuboi | Production Assistant |
Susan Zack | Production Assistant |
Linda R.T. Havig | Producer's Assistant |
Larry Houston | Storyboard Artist |
Kevin Altieri | Storyboard Artist |
Ronnie del Carmen | Storyboard Artist |
Terrie Berlin | Editor |
Scott Burrows | Editorial Staff |
Michael Kaidbey | Editorial Staff |
Bill Heldmeyer | Editorial Staff |
Tim Claman | Sound Editor |
Gordon Hookailo | Sound Designer |
Ron Sabatino | Graphic Designer |
William N. Marrazzo | Graphic Designer |
Craig Stuart Garfinkle | Music |
Ted Hall | Sound Mixer |
Gordon Hookailo | Sound Mixer |
Robert Friedman | Foley Artist |
De Traci Regula | Digital Imaging Technician |
Alex Johns | Digital Imaging Technician |
Susan Crampton | Digital Imaging Technician |
Jeannine Cochran | Digital Imaging Technician |
Claudia Ravelo | Digital Imaging Technician |
Rita Perez | Digital Imaging Technician |
Sean Lurie | Digital Imaging Technician |