Cristóbal Lopez Baena als Venancio | |
Lucía Castro als Catalina | |
Valeria Beltramo als Madre | |
Javier Pereira als Garmendia | |
Ciro Cavo Beltramo als Ambula | |
Eva Bianco als Curaca | |
Martín Aslan als Cura | |
Maximiliano Gallo als Cuatrero Oviedo | |
Diego Alberto Haas Batista als Cuatrero Bejarano | |
Daniel Aimetta als Cabo Primero | |
Raúl Sánchez als Juez de Paz | |
Juan Vélez als Soldado | |
Beto Bernuez als Menseguez | |
Fabio Camino als Juan Aguirre | |
Andrés Reynoso als Gaucho | |
Emilio Mazzucco als Viejo | |
Iván Matussi als Comerciante | |
Joaquín Torres als Payador | |
Martina Travaglia als Niña |
Augusto Sinay | Writer |
Augusto Sinay | Director |
Tulio Billone | Assistant Director |
Laura Perovich | Continuity |
Romina Vlachoff | First Assistant Director |
Damián Carretero Seisdedos | Producer |
Alejandro Lázaro | Co-Producer |
Matias Carrizo | Co-Producer |
Rafael Álvarez | Co-Producer |
Walter Sinay | Associate Producer |
Damián Carretero Seisdedos | Executive Producer |
Sergio Acosta | Production Director |
Antonella Riga | Unit Production Manager |
Matias Carrizo | Unit Production Manager |
Matías Rosas | Production Assistant |
Luna Schiavino | Production Intern |
Martín Heredia Troncoso | Cinematography |
Raúl Vidal | Gaffer |
Lucas Valderas | Electrician |
Ana Laura Sclausero | Electrician |
Rodrigo Zaya | Electrician |
Martín Heredia Troncoso | Camera Operator |
María Virginia Vallés | Focus Puller |
Adriana Zanier | Assistant Camera |
Lucía Pérez Rittano | Data Management Technician |
Tomas Leonhardt | Music |
Patricio Tosco | Sound Director |
Francisco González Cholaky | Sound Assistant |
Carolina Vergara | Production Designer |
Eugenia Juarez | Art Designer |
Juan Lupiañez | Props |
Daniel Marin | Art Designer |
Mariana Asis | Costume Designer |
Yanina Pastor | Costume Designer |
Melina Araya | Makeup & Hair |
Carlos Bocardi | Special Effects |
Celia Sánchez | Editor |
Fabio López | Assistant Editor |
Patricio Tosco | Sound Post Production Coordinator |
Francisco González Cholaky | Dialogue Editor |
Guido Toro | Sound Editor |
Atilio Sánchez | Sound Effects |
Leyla de la Hoz | Foley |
María Fernanda Sáenz | Foley |
Sebastián González | Sound Mixer |
Guillermo Sevillano | Visual Effects |
Erick Culasso | Visual Effects |
Ludwing Matthews | VFX Artist |
Ezequiel Salinas | Color Grading |
Martín Sappia | Color Assistant |
Laura Perovich | Casting |
Victoria Perovich | Casting |
Ángeles Moyano | Casting |
Jose Cerqueda | Casting |
Belén Román | Storyboard |
Sebastián Olmos | Property Builder |
Juan Pablo Peralta Britos | Property Builder |
Miriam Lesín | Costume Assistant |
Gustavo Palacios | Special Effects Assistant |
Gabriela Garay | Special Effects Assistant |
Alberto Jaceniuk | Gun Wrangler |
Lanfranco Burattini | Gun Wrangler |
Nicolas Crespo | Special Effects Technician |