Josh Duhamel als Jeremy Coleman | |
Bruce Willis als Mike Cella | |
Rosario Dawson als Talia Durham | |
Vincent D'Onofrio als Neil Hagan | |
50 Cent als Lamar | |
Richard Schiff als Harold Gethers | |
Vinnie Jones als Boyd | |
James Lesure als Craig | |
Arie Verveen als Darren | |
Bonnie Somerville als Karen Westlake | |
Nnamdi Asomugha als Sherrod | |
Kevin Dunn als Agent Mullens | |
Danny Epper als Sean | |
Scott A. Martin als Kane | |
Eric Winter als Adam | |
Lydia Hull als Hotel Clerk | |
Quinton Jackson als Wallace | |
Stephen Livaudais als Deputy Steve | |
Julian McMahon als Robert | |
Yohance Myles als Deputy Parker | |
Anthony Michael Frederick als Bar Owner | |
Christopher Berry als CSU Tech | |
Han Soto als Street Cop | |
Chip Carriere als Officer Angelo | |
Jeff Galpin als Arayan #1 | |
Trace Cheramie als Arayan #2 | |
Brian Oerly als Arayan #3 | |
Nick Epper als Arayan #4 | |
Hunter Baxley als Arayan #5 | |
Tracy E. Thomas als Arayan #6 | |
Thom Barry als Dennis | |
Donna DuPlantier als Airline gate | |
Robert Larriviere als WITSEC Marshall | |
Austin Naulty als Skinhead | |
John L. Armijo als Police Officer |
Lowell Cauffiel | Writer |
50 Cent | Producer |
Brandt Andersen | Executive Producer |
Martin Blencowe | Executive Producer |
Michael Blencowe | Executive Producer |
Barry Brooker | Executive Producer |
Remington Chase | Executive Producer |
Trevor Morris | Music |
Anne McCarthy | Casting |
Mia Maddox | Costume Design |
David Barrett | Director |
Andrew Deane | Producer |
Randall Emmett | Producer |
George Furla | Producer |
Richard Jackson | Producer |
Matthew Rhodes | Producer |
Paul Harb | Editor |
Nathan Amondson | Production Design |
Frank J. Zito III | Art Direction |
Monique Champagne | Set Decoration |
Marcos Gonzales | Hairstylist |
Robin Mathews | Makeup Department Head |
Karri Farris | Makeup Artist |
Jessica Navran | Assistant Art Director |
Michael F. LeBlanc Jr. | Leadman |
David Kitchens | Foley |
Sean Gray | Sound Effects Editor |
Kenneth Skoglund | Sound Effects Editor |
David Barber | Sound Re-Recording Mixer |
Gonzalo Espinoza | ADR & Dubbing |
Adam Cambre | Special Effects Coordinator |
Sean Findley | Visual Effects Producer |
Nate Jess | Visual Effects Supervisor |
Troy Morgan | Visual Effects Supervisor |
Chuck Picerni Jr. | Stunt Coordinator |
Alex Clark | Camera Operator |
Drew Langhart | Camera Operator |
Michael Stumpf | Steadicam Operator |
Steve Dietl | Still Photographer |
Doug Schwartz | Additional Camera |
Jeffery J. Tufano | Additional Camera |
Allen Parks | Gaffer |
Christy Hebert | Costume Supervisor |
Kasey C. Bazil | Set Costumer |
Dusty Wilson | Set Costumer |
Taylor Mahony | Digital Intermediate |
Alan Pao | Digital Intermediate |
Sebastian Perez-Burchard | Digital Intermediate |
John DeVay | Transportation Coordinator |
Sandy Parker | Script Supervisor |
Katie Calhoon | Location Manager |
Diane Slattery | Unit Publicist |
Tom O'Connor | Screenplay |
Christopher Probst | Director of Photography |
Andrew Wert | Property Master |
Danny Epper | Stunts |